Jump to content

Alexove FR avanture


Aleks

Preporučeni Komentari

Sa tim Qts i fs  može ići u bassreflex ako ima nekog hoda na raspolaganju. Verovatno ćeš morati da koriguješ srednje nekom skretnicom da vratiš balans zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, NIXIE reče

Sa tim Qts i fs  može ići u bassreflex ako ima nekog hoda na raspolaganju. Verovatno ćeš morati da koriguješ srednje nekom skretnicom da vratiš balans zvuka.

Ehem

On 22. 12. 2023. at 14:44, Aleks reče

U ovoj temi držati se striktno ručno rađenih membrana kalema centratora phase plugova hvala.

I bez skretnice ikakve molim. Hvala :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ako uspeš bez toga dobiti balansiran zvuk, super, to je najbolje. :clapping:

Ako ne, onda ne vidim drugi način ... :sclerosis:

Tako mali Qt traži neki rezonator iza, ne znam kako misliš da to izbegneš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Tako mali Qt traži neki rezonator iza, ne znam kako misliš da to izbegneš?

Iskreno, ne znam na šta misliš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaa, a bre Nixi :D 

Namenski jurim da mi drajver ima takve parametre za bass reflex, a ako mi ćune ići će MLTL ili TQWT.

Closed, open baffle, horna itd, to sve otpada.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ove bele kutije probne su bassreflex pretpostavljam? 

TQWT su mi extra zanimljiva konfiguracija. Probao bih tako nešto sa Vifa P13WH čisto da čujem bas. A nisu ni velike za te male basiće, taman za neko igranje. Ako uspe, imam i većih drajvera.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu, bassreflex. Cevka odozdo, vadim kratim produžavam vraćam, pa tako tjuniram po potrebi. Kutije su više developerske, tipa poligonske :D

______________________________________________

Ehem, update. Sve sam zadovoljniji - A ovo je sve još uvek Ei Niš magnetni motor iz prošlog veka - još nisam ni krenuo sa custom sopstveni gvozađ i magnety :spiteful:

p.s. Sizvinjavam XU-u što još uvek odmara, vertikalno :buehehe:

p.s.2 Sizvinjavam na lomu, sve je to developersko okruženje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo detalja> 2x 2x22N 0.15 CCAW, u paraleli, spakovano u ~1,1mm gap  :crying:  SPL o'ma planuo, a i zbog papira, REW kaže da je 95, možda, ko zna, uglavnom zvučnjak živnuo naglo. Le se smaknuo upola, visoki malo više ispolirani. Srednji meki ko duša, istaknuti ali daleko da ima shout-a. Xmax sam uspeo da zadržim na oko +/-1.5mm, to mora biti bolje..... Vešanje, omeknulo nakon 40+ sati poceodan glazbe, bassa se pojavilo - nisam ni sumLJao.

Papirus (dok ne stigne washi od devojke 27 god iz Đapena) ukraden iz detinjeg Bloka broj 5 - će mu kupim sjutra još 2 bloka al jedan da da ocu :D
Tu je negde oko 70-gramski, Mms se drži na 9.5 grama.

I tako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Vix said:

Ima greska u programu. Fix: Zameniti "sredovecnog" sa "imucnog" i ce iskoce rezultati :D.

Izvinte za Off. 

Aleks, svaka ti dala! :dodo:

To nije tema, nego ajde da se nasmejemo. Cekamo gsn @Srecko 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

遠い日本からついに紙がやって来ました!

20240119_092506.jpg

20240119_093048.jpg

とても品質が良くて、感激しています。 コーンをいくつか作るのが待ちきれません。:svakatidala:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 48 minuta, NIXIE reče

Ocarinjeno. :sclerosis:

I to poprilično brzo, jedan dan na carini, juče stiglo danas već kod mene. Malo se ubrzali, za divno čudo :D

Jako interesantan papir, debeo a lagan, čvrst, teško savitljiv, jedva čekam da krene igranjac :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Čudna je situacija sa našom poštom, pomalo haotična, već dobijam pakete naručene oko nove godine, ali i neke iz oktobra, stiže po 2-3kom.  istovremeno.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Da, jedva cekamo neki update. Znamo kako to ide, obaveze, prioriteti. Ali kad mi ostali vec nista ne radimo, bar volimo da gledamo dok neko radi :)

P.s. ok nije bas da se ne radi: pravi se dac, pa na drugoj strani pojacalo, e sad i zvucnici.

I onda samo da se vas trojica nadjete i sve to povezete !)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...