Jump to content

Alexove FR avanture


Aleks

Preporučeni Komentari

Prve osmice, dva različita drajvera, različite membrane, način izrade, papir. Isti je samo motor.

Što bi rekao Anatolij Djatlov: Not great, not terrible :D

01 prvi_graph.jpg

02 drugi_graph.jpg

OK. Experiment završen uspešno. Idemo dalje :spiteful:

20231227_184601.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wow, lep uradak. Đa mi se membrana.

1. Jel mora FR? Moglo je da se počne sa običnim midbasom?

2. Kako su tačno mereni grafikoni? Možda bi trebalo meriti i near field i 1m. Na prvom je previše smoothinga, daj malo detaljnije :)

3. Ako se ide na FR, onda mora i neko off-axis merenje.

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i off axis 30 stepeni, poprilično sam iznenađen, pozitivno. Očekivao sam više laser efekta, ali dobro je. Phase plug će sve to još da poboljša siguran sam.

Smoothie 1:3, 1:6, tako valjda. Tako svi tako i ja :D Sve je 1m, više je mereno da bih uporedio prvi i drugi drajver, nego da dobijem neki realan odziv, jer me interesovalo kojom stazom nastaviti. 

Mora FR, jer tako je naslov teme :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eee, to je ono najvažnije, što se na grafu ne vidi :)

Onaj sa prvog grafa, obična membrana, veći mid i high cone, mekše vešanje: Mnogo skup zvuk, ali ponekad malo distorzije, i slab je na visokim. 

Ovaj sa drugog grafa je membrana iz više delova, dobio sam ono što sam i mislio. Manji mid cone i manji wheezer sa većim i krućim vešanjem i čvršćim spajderom dali su manje distorzije, ali i nedostatak "topline", malo onog klasičnog FR shout-a, onaj FR prizvuk, ali i mnogo bolje visoke tonove.

Igranjac, dobro je to sve :)

 

Postigli smo odredjene rezultate :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, Aleks reče

Igranjac, dobro je to sve


Dobio si neku referencu.
Ako sam dobro shvatio opis, igra s prvim driverom u cilju smanjenja distorziuje uz zadržavanje skupog zvuka mi zvuči kao dobra situacija. Taman i da mu se kasnije doda neki tweeter odrezan samo s nekim kondenztaorom....ako baš mora. :D 
Mislim, kao da je tebi problem napraviti tweter koji se bez skretnice samo natakari uz ovaj driver. :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, shonne reče

A neee...vi ste @Zen Mod skola, vi radite samo sa jednim drajverom 😁😛



Niti je to ZM škola jer hype s jednim FR driverom nije nikakva novotarija niti je došao iz Bača, a nije baš niti solo driver jer svaki Tannoy koji drži do sebe ima integriran tweeter i hornu. A isto ima ima i onaj famozni RCA.
Pogledamo li Gyurgyevke, Tann MLTL seriju, pa čak i kontemplacije o Iskrama vidjet ćemo da je ZM zapravo apologeta "entweder" bashelpera "oder" Tweet-helpera uz osnovni driver.
Znamo i da cijeni, i to s razlogom, Klipschhorn, pa čak i La Scalu. Klipschorn nisam na žalost nikad imao prilike čuti, ali La Scala je sjajan zvučnik. Nijedan od njih nije single driver.
Otkud mi to? Pa razgovaram s čovjekom!
Osobno uz to što mi se sviđa kakva se glazba čuje iz navedenih zvučnika, sam još bio jako zadovoljan zvukom iz Quad elektrostatika (2905 u velikoj sobi), nekih ogromnih Magneplanara kojima se ne sjećam imena, BLH zvane "Veliki" iliti "Big horn" sa tko zna kojim Lowtherom u sebi, Pro Ac velikima kojima ne znam više ime, nekim malim Wilsonima koji su mi bili puno bolji od tadašnjih Sophia i jednim Manger bookshelfima.
Ukratko, nije da je itko ovdje gadljiv na više od jednog drivera, koliko se to meni iz ovog ugla čini i što sam nastojao ukratko elaborirati, no vidim da je netko gadljiv na izražavanje stavova koji nisu proizašli iz predrasude i koji neće poduprijeti njihovo viđenje okoline.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

nema veze koliko ih je, bitno da su veliki  i da su kuteje velike i da im ne treba puno wata

jer wati su ckupi

:Viannen_loungelizard:

jes vala.

ja sam siromasak, imam ih samo 3,5.

al zvucnici su mi zato veliki.

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, NIXIE reče

Ta potreba uglavnom zavisi od godišta, za nas starije mora. :D 

Pa, nisam ti ni ja nešto tu pošteđen, evo sa četrez dve 3rd order low pass u ušima oštro seče već na 14kHz :D

 

E, da, outube preko outube, VSSA ampa, development verzije. To se uskoro rastavlja, da bi se sastavilo:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...