Jump to content

VDH D-352H potreban za probu


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 hours ago, NIXIE said:

FTA je tamnijeg zvuka, sa više basa, Orange svetliji sa više detalja. VDH CS 122 je kao neki hibrid ova dva kabla

A da povezes sva tri istovremeno, paralelno ili na red...upletes ih...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

Koliko sam čitao po netu, izgleda de je stvarno bolji od D 352, koji ima previše basa i mulja na visokim, a skoro 3x je skuplji.

Greška, oko dva puta skuplji, 30eur/m vs 17eur/m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uporedni test je potvrdio iskustva drugih, D352 je lošiji od CS122. Jednostavno je mutniji i skriva detalje. Višak basa je posledica potiskivanja visokih frekvencija. U principu me raduje činjenica da ću pazariti jeftiniji CS122 koji je stvarno dobar i jeftin kabal. Znači bez probe, ne treba kupovati.

20210703_204934_copy_1548x2064.jpg

20210703_204501_copy_2064x1548.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još da ti je Kosta dao na probu i VdH Clearwater koji je još jeftiniji...

Ista žica (malo manjeg preseka) kao i CS122 i D352, samo bez dodatnog "uglja" oko vodova.

Ako je sudeći po ocenama i napisanom, What HiFi misli da je Clearwater bolji od CS-122?

https://www.whathifi.com/us/van-den-hul/clearwater/review

https://www.whathifi.com/us/van-den-hul/cs122/review

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj D352 je imao u salonu, terminisan, 2x2,3m i zato sam mogao da ga dobijem na probu. Odlučio sam se za CS122, i taj će mi ostati kao osnovni kabal, čak i ako nađem neki bolji kasnije. U svakom slučaju, zadovoljan sam. Slična situacija je bila sa onim interkonektima, znatno skupji  je bio lošiji od D102Mk3, barem kod mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa bolji definitivno, u principu doste je bolji bas iz meni nepoznatih razloga, ostalo je dosta slično, nema gubitka detalja i prostornosti u zvuku u odnosu na Orange. Sve ukupno zvuk je "veseliji" u odnosu na ostale kablove koje probah, uključujući i onaj FTA. Ja usput imam bi wiring koji donosi još malo čistiji zvuk, tako da sa parom CS122 po zvučniku će biti i manja ukupna svota, za sličnu cenu kao za jedan par kablova od D352. Da ne pominjem izuzetnu fleksibilnost ovih kablova u odnosu na Orange.

Ostaje pitanje terminacije, na jednom kraju su mi sad viljuške i banane da bih mogao da se priključim na pojačalo (samo po jedan par buksni imam), sa druge strane su sve banane koje idu u 4 buksne na svakom zvučniku. Za početak ću koristiti banane (na šraf) i viljuške koje imam, kasnije razmišljam da uzmem nove viljuške i hilzne, sve na lemljenje.

D352 je mutniji u celom opsegu sa izraženim basom, uz mali gubitak detalja što mi se nikako ne dopada. Možda bi u nekom drugom sistemu bilo drugačije, ja sam zvučnike nameštao sa Orange, možda je zbog toga takav zvuk sa D352. Nisam ni morao dugo da ga slušam, odmah je  bilo jasno uočljivo.

Mogu i da pozajmim nekome CS122 ako zatreba, imaću dva kom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Aoxomoxoa reče

Ja sam zainteresovan da ih probam...stigli su mi Belden kablovi,da vidim kako ce leci,pa ako me ne zadovolje,da poslusam 122...da zavrsim pricu o zvucnickim kablovima.

Koji Belden, napisi broj molim te, da vidim kakvi su.

,.........

CS122 i mene zanima da cujem a takodje i neki folijski kabl... oko toga bih se eventualmo potrudio ali voleo bih cuti u sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...