Jump to content

VDH D-352H potreban za probu


NIXIE

Preporučeni Komentari

Hoću da kupim VDH D-352H kabal za zvučnike, treba mi 2x2,5m, to izađe oko 150eur plus neke fine bananice. Pre kupovine bi bilo dobro da ga čujem u sistemu, da ne bude nekih izneneđenja. Ako neko ima ovaj kabal, i voljan je da ga pozajmi na par sati, te usput čuje malo muzike sa mog sistema, može mi se obratiti na PP. Sistem je u Bgd. Zahvaljujem unapred. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao ga 2x,u dva razlicita sistema,sa dosta velikom vremenskom distancom,obe opcije su bile hibridne vec.gde je bilo vec i karbonskih vlakana....nisam voleo...biflav/naduvan bas,i uvek sam imao osecaj da krese tranzijente,pravi jedan (pre)prijatan ugodjaj...bilo koji pro kabl koji sam imao je za tri klasa bolji,i jeftiniji (Evidence Audio,Klotz,Van Damme )...not my cup of tea...

just my 2 cents...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Zato što ima boljih, upravo sam ustanovio to juče popodne. :rasta:

Kažeš mnogo farba, može neki kratak opis, jer i Orange farba zvuk.

Sta si to koristio umesto oranzade ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videćemo za trake, mislim stoji i to kao opcija da se proba.

A za VDH D-352H nisam čuo ni jednu lepu reč, svima je isti utisak, muljav bas, prigušen gornji deo spektra. Kao da je namenski napravljen za neke tanke u basu i vrišteće zvučnike.  :heat:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kanibal - UPOCC monokristalni bakar, izolovana zica razlicit preseka, kupi se i uplete umesto ovih kablova koje ste spominjali. Provereno najbolje radi posao.

Probao - cuo !!!!

Ili kontaktirati VBS Audio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Videćemo za trake, mislim stoji i to kao opcija da se proba.

A za VDH D-352H nisam čuo ni jednu lepu reč, svima je isti utisak, muljav bas, prigušen gornji deo spektra. Kao da je namenski napravljen za neke tanke u basu i vrišteće zvučnike.  :heat:

mene nije jasno,kako ti je taj kabl uopste pao napamet ...msm DIY forum,pa VDH kabl:lol:..bolje da se matori drzao zica za gramofondzije,i pravio zvucnice...totalno nekonzistentna paleta proizvoda,nepratljiv "house in sound" kroz cenovne kategorije,ono sto valja od njega,je skuplji rang,i zli jezici govore da su te kablove radili vec drugi proizvodjaci za njega :horse:...imas zica kolko hoces iz pro branse,bilo koji da ubodes u sistem iz cenovnog ranga 5-10 eura/m,ce imati manje implikacije na zvuk,u negativnom smislu...

:punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je od VDH D-352 kojeg sam probao i imao identičke utiske sa ovde već navedenim (napumpan zvuk u basu i previše upeglan u visokim),

bio daaaaaaaleko (baš daleko) bolji skromni i jeftiniji VDH The Clearwater, kupljen pre 30-ak godina, koji sada svira kod klinca u sobi.

Ista je konstrukcija, isti materijal žice (dense very pure silver coated Matched Crystal (MC) OFC), samo nema omotača od karbonskih vlakana oko vodova, što znači da nije "Hybrid".

Svira kao što mu i ime kaže, čisto i neutralno. Za VdH. :D

Mislim da je i dalje u ponudi. :)

https://www.vandenhul.com/product/the-clearwater-halogen-free/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...