Jump to content

VDH D-352H potreban za probu


NIXIE

Preporučeni Komentari

Mundorf folija 17x0.07mm je 10€ 10 metara

ptfe traka je skoro džaba ali ima da izludiš dok ne umotaš (vredi)

ili

Pamučni sleeve je 35€ 10 metara

terminacija po želji i meri još 30-50€
 

75-95€ gotovi kablovi koji vrlo bolno usmrte kabl od 110€/m (kimber 8tc terminisan kimber viljuskama od 12€/kom)

Kad sledeći put budem naumio da dam tolike novce za kabl, voleo bih da imam kraj sebe nekog da mi razvuče šamarčinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, NIXIE said:

Mislim da je to suviše tanko za moje pojačalo. Vidim da ima raznih dimenzija na Audiohobby.eu.

...sto bi narucivao od spolja, zezao se sa carinama kad imas u Kanibalu odlicnu zicu, taj neotech upocc monokr bakar se ugradjuje u Acoustic Invader proizvode, izmedju ostalo...a kvalitetna je izuzetno zica.ja vec koji put narucujem, pravim interkonekte sebi, planiram napravit naponski kabal , zvucnicki .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, gluv_i_udaren reče

Mene život naučio da mećem najtanje što radi posao, pa mi ova 17mm sjajna

Pojačalo ima više od 150W RMS na 6 oma koliko su mi prosečno zvučnici (min. je oko 5 oma), a pikovi idu do 250W a možda i više. Ta folija je 1,2mm2, znači 5-6A RMS, mnogo je to, oko 3A po mm2 ne bi trebalo više, poželjno je što manje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad malo tehničkih detalja.

1. Folija pored folije što znači manji kacitet ali veći induktivitet, veća karakteristična impedansa i širok kabal ili 

2. Folija na foliju, što znači veći kapacitet ali manji induktivitet, manja karakteristična impedansa i uzan kabal?

Meni ovo drugo deluje bolje, ako ne bude problema sa oscilovanjem pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Ako si čitao onaj pdf što sam okačio, tako je veća impedansa kabla i to nije dobro.

Šta god drugo da sam probao nije mi radilo ovako neutralno, a dielektrik pravi najveću razliku u ovoj konstrukciji. Folije u termobuziru ne sviraju nikako, sve se zamulja, dok u teflonu ili pamuku zvuče tačno kako treba, tj. ne zvuče :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, NIXIE said:

1. Folija pored folije što znači manji kacitet ali veći induktivitet, veća karakteristična impedansa i širok kabal ili 

Na induktivitet ili preciznije samoinduktivnost, uticu geometrijski oblici koje kabal pravi od pojacala do zvucnika.

Kod folije je geometrijska prednost rasporeda signala po preseku.

Kao drugo, koja je uopste logika ubacivanja grafita, vlakana namazanih grafitom kao u kablovima za svecice. Koja bi bila ideja benefita ili samo tehnoloski lako izvodljiva neophodna neobicnost?

U toj opciji je ideja dizanja cene kabla logicna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za grafit stvarno ne znam čemu služi, da se lakše savija ili  teže zalemi žica? Možda reč Hybrid ima magično značenje, nije nešto obično nego nešto posebno.

Kao kad bi ukrstio jagnje i prase, pa kad te pitaju šte ste klopali juče u kafani, ti kažeš kilo jagnjetine i kilo presetine, nije bilo Hybrida pa smo se snašli. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, NIXIE reče

Ako si čitao onaj pdf što sam okačio, tako je veća impedansa kabla i to nije dobro.

Kako bi folijski kabl radio sa cevnim pojacalom ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Za grafit stvarno ne znam čemu služi, da se teže zalemi žica? Možda reč Hybrid ima magično značenje, nije nešto obično nego nešto posebno.

Kao kad bi ukrstio jagnje i prase, pa kad te pitaju šte ste klopali juče u kafani, ti kažeš Hybrida, kilo jagnjetine i kilo presetine. :buehehe:

Slicno, samo sto bi u slucaju pragnjeta trebalo da bude nekoliko puta skuplja opcija, zarad hibridnosti.:D

Grafit je los provodnike, slab skrin, upija vodu iz atmosfere, davno su ameri izbacili grafitnu mast iz odrzavanja posto mehanizam prisustva vode, satire lake i osetljive metale.

Lemljenje zaboraviti u bilo kojij opciji, samo krimp ili laser.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...