Jump to content

High pitch tone pri visokom bitrateu (split iz "MQA vs FLAC analiza")


zerowaf

Preporučeni Komentari

To je to!
HDD je vidljiv u Volumiu.
Malo sporo prolazi kroz fajlove, ali nije da bi to bio deal breaker.
Deal breaker je to sto se stalno iz zvucnika cuje: "zrrk", "sssk", "zzzzsss", i to cak i kad ne svira muzika.
Ili je do hardwarea u racunalu ili je mozda i do DAC-a.
Napravit cu jos jedan restart. Mozda se bolje primi ovaj put.
I da, fajlovi na kojima je bilo pistanje imaju ga i dalje. Dakle, nije do Windowsa.
Ili je PC ili je DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I da, jeste li znali da je ovo vjerojatno jedina prava uputa kako mountati HDD na Volumio ako se ogranicim na nas jezik, njemacki i engleski? Bar po onom sto sam do sad pronasao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Nesic reče

Probaj da menjaš malo podešavanja, nema ih puno u Volumio-u... E i hbga što se ništa nije rešilo...


Zapravo se je nesto rjesilo. Sad svi imaju foto strip kako srediti Volumio, a ja sam siguran da uzrok onom pistanju ne lezi u Win10.
I jos imam Volumio. Sve skupa je to velik korak naprijed kako za mene tako i nekom tko ce htjeti probati simple Linux, a jednako je smotan kao i ja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, NIXIE reče

Kondenzatori u napajanju  ili na MB obično prvi stradaju, pogledaj malo ima li naduvanih, osušenih ili procurelih.

Hvala! :thumbsup:
Sutra...ili prekosutra. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, resilo se dosta toga, to je i bio cilj eksukurizje sa linux-om, da se ustanovi da li je hardware ili software.

NIje software.

sad da li je racunar ili DAC to je sledeca stanica.

Opet najlakse metodom zamene, DAC mozda malo teze naci, ali zato racunar od prijatelja... sad znas kako da stavis Volumio i nabrzinu probas :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nagradno pitanje - ima li ikakovo racunalo (moze i prijenosno, jbte, da se uzajmi) da se instalira taj kod brace kupljeni ili bilo koji drugi player, da se skonta do cega je peeeeeeep - do DAC ili do racunjala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Zen Mod reče

nagradno pitanje - ima li ikakovo racunalo (moze i prijenosno, jbte, da se uzajmi) da se instalira taj kod brace kupljeni ili bilo koji drugi player, da se skonta do cega je peeeeeeep - do DAC ili do racunjala



Naravno da sam se sjetio toga, ali....
moj laptop je zapravo firmin laptop i nisam administrator, pa ne mogu instalirati ništa na njega.
Ženin laptop je firmin laptop, pa....ista stvar.
Klinkin laptop je klinkin laptop. I ako ga uzmem, pa kao ovaj put dan i pol čačkam po njemu....što da kažem - žao mi je da ga nema.
Nije nikad smjela imati niti svoj mobitel.... Propatila je puno i vjerojatno ćemo je razmaziti preko svake mjere, ali....to je jače od nas/mene.

Spojler

P.S. Za manje upućene, ja joj nisam biološki otac. Ušla je nedavno u moj život i radim kao pas da smaknem lovu za odvjetnike da joj biološkog oca nasilnika strpam u zatvor. Ne znam hoću li uspjeti, ali za to vrijeme je ona sigurna i pomalo počinje otvarati svoju dušu, a i to je uz pomoć terapija na koje ide.
Nemojte ni pitati detalje. Teško je i uživo objasniti, ali mali hint koji bi trebao biti dovoljan je da živim u Bananistanu u kojem je sve moguće ako si dio plemena.


 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, zerowaf reče

Klinkin laptop je klinkin laptop.

Instaliraj bilo šta i probaj (AIMP), ne treba ti ceo dan za to nego 5minuta, uzmi par FLAC fajlova pa ako nema smetnji u zvuku, onda znaš šta je. Čisto sumnjam da je DAC u pitanju. Nemoj Linux da instaliraš, ali to već znaš ... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...