Jump to content

DIY zvučnika - predlozi


progster

Preporučeni Komentari

Sve najviše zavisi od slušnih navika korisnika... Meni kad je mini babel poterao te visatone, još 4-omske... Ja tu rekoh, juuu, kakvi fostexi (bila ideja) kakvi subovi (bila ideja), ne treba ništa to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prima koje pravim su oko 89dB i stabilnih 4 ohm. Eto predloga, ponovo :)

 

Prima-Imp-filtree.jpg

 

Prima embarque un woofer de 4 ohms qui nous donne une impédance minimale de 3.8 ohms à environ 200Hz . La plupart des ampli s’accomoderont facilement de cette courbe d’impédance d’autant plus que la courbe de phase électrique n’est quasiment jamais en dessous de zero (en dehors de la zone du bass reflex), ce qui représente une charge plus facile pour l’amplificateur. Associé à la sensibilité plutôt élevée cette enceinte peut se placer dans la catégorie des enceintes plutôt faciles à piloter.

 

 

google trans:
 

 

Prima features a 4-ohm woofer which gives a minimum impedance of 3.8 ohms at about 200Hz. Most amp easily accomoderont about this much more impedance curve that the electrical phase curve is almost never below zero (excluding the bass reflex area), which represents a load more easy for the amplifier. Combined with the rather high sensitivity this enclosure can be placed in the category of pregnant rather easy to drive.

 

pregnant :D :D :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih razmišljao i na temu Econowave (tačnije razmišljam intenzivno samo da dođe nešto lepo iz onostranstva).

 

Tama ima 100km http://audiokarma.org/forums/showthread.php?t=150939ali ima "project summary" pa naveden projekat Econowave Standard. Uz malo sreće pri kupovini mož se uklopi u cifru za materijal.

 

Čuo sam 2 iteracije tog koncepta i meni je ono sjajno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vredi li ovo? Šta bi moglo sa njima da se sklapa Ako vredi da šaljem odma poruku pa makar ih i bacio... :)

Ustvari neću, praviću nešto za radionicu ako ništa drugo...

 

EDIT: Ovo su isti drajveri?

http://www.troelsgravesen.dk/C20WH.htm

 

 

Edit: Poslata poruka, ako nije prodato, kupljeno, vidim prodaje se još jedan par, šta misliš da se šuknu 2 po kanalu? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Babela samo 8(ili više) omske zvučnike (iz iskustva-probao sam i 4omske ali to nije to).

 

Nemoj biti isključiv toliko. Sad ja napišem da sam čuo Babela na 4 ohm Visaton i da je to sviralo sjajno - a jesam :).

Babelu treba odličan preamp, inače ga niste čuli kako svira.

Sad će neko napisati da mu netreba i ode priča :)

Puno parametara je u igri, tako da isključivost u audio tehnici jednostavno ne postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj biti isključiv toliko. Sad ja napišem da sam čuo Babela na 4 ohm Visaton i da je to sviralo sjajno - a jesam :).

Babelu treba odličan preamp, inače ga niste čuli kako svira.

Sad će neko napisati da mu netreba i ode priča :)

Puno parametara je u igri, tako da isključivost u audio tehnici jednostavno ne postoji.

Evo ja neću biti isključiv ali čika Nelson kaže ovo:

Meanwhile, it’s been about 13 years since I designed the Aleph 3, and I have such affection for that series that I revisited the design. I wanted to better address the customer who owns high efficiency loudspeakers and maybe a tube preamp. From my experience with small amplifiers I know that this person values the naturalness and musicality of the amplifier’s sound over specifications. The logical alternative is a high quality tube amp. Am I trying to emulate a tube amplifier? No, but I make use of some of the principles that make tubes sound good - simplicity and linearity. Toward that end, I wanted to simplify the signal path and reduce negative feedback without giving up on the measured performance.

The Aleph J carries on in the tradition of the Pass Labs Aleph series, combining those elements that were particularly right about the Aleph 3 and 30, and re-thinking those areas open to improvement. Unlike its First Watt predecessors the F1 and F2, the Aleph J is a voltage source amplifier – a regular sort of amplifier like the ones you already know and love. There are differences between the Aleph J and its predecessors: 1) Improved power supply filtration with about 20 dB less voltage ripple 2) Reduced gain on the active current source, giving better overall performance into 8-16 ohm loads

2) Reduced gain on the active current source, giving better overall performance into 8-16 ohm loads 3) Input stage using high quality matched JFETs 4) Much higher input impedance and vanishing capacitance 5) 15 dB less negative feedback. 6) Even greater stability, operating without lag compensation 7) 15 dB less noise 8) No electrolytic capacitor in the signal path

Inače,slažem se sa tobom da mu treba kvalitetan preamp da bi prosvirao kako treba (probao mog Babela do sada sa bar 10-ak preampa a za zvučnike ostajem pri svom stavu-bar 8oma i što osetljiviji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo verovatno nije konačno (svakako ću najverovatnije praviti kasnije druge zvučnike) ali ove Vife mi deluju privlačno pa bih pokušao da napravim nešto sa njima, čitao sam dosta lepog po net-u, a fali mi jedan par zvučnika pa sam mislio da za malo para napravim nešto, a možda to bude i dobro, šta mislite?

 

Evo u prilogu parametara za ove vife, to sam našao... Koliko vidim preporučuju kompresiju...

 

Skretnicu sam našao ovu: http://www.troelsgravesen.dk/HES/C20WH-07-08%20+%20DT300WG_V2.GIF

To je ovaj projekat: http://www.troelsgravesen.dk/C20WH.htm

Koriste Audio Note kabinete, ali još uvek ne mogu naći tačne dimenzije kutije i nacrte. Sad, šta bi se tu od visokotonaca uklopilo i koja skretnica za njih? Nešto sa oglasa isto, ali ja ne znam šta vredi da gledam, kod sebe imam samo par EI AZ011... Može i druga kutija...

Vredi li uopšte da se pokušava nešto? :)
 

C20WG-19-08.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije baš mini... :) Napon napajanja je oko 17-18V, ali mirna struja 1.8A... Nisam nikad merio snagu, ali mislim da je oko 20W...

 

Za Babela samo 8(ili više) omske zvučnike (iz iskustva-probao sam i 4omske ali to nije to).

 

Prema onom excelu, ne bih baš tako podcenio 4 oma, naprotiv:

 

fzDp0NK.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...