Jump to content
crni.

Gde ćete na letovanje?

Recommended Posts

45 minutes ago, Zflazar said:

vratio se sa letovanja na Ugljanu,

Uh, bre, sad me podseti na drugara iz JNA, Bosko Tomislav sa Ugljana-Kukljice, martovska 1976, Sombor. Bio super tip sa brkovima ala Dzugasvili (kao nas cika brka-Sax). Ni dan danas nisam siguran sta mu je ime a sta prezime..

Nadam se da je ziv i zdrav.

2 hours ago, Zflazar said:

vratio se sa letovanja na Ugljanu, ostrvu na 15 minuta vožnje trajektom od zadarske trajektne luke Gaženica. Oko 800km door-to-door vožnje od kojih prvih i poslednjih par 10-tak nije autoputem. Board computer: oko 1600km, prosečna brzina 80 km/h prosečna potrošnja 5.3l/100km sa uključenom klimom.

Zadar mi je tradicionalna destinacija za odmor, pre svega zbog mojih prijatelja Zadrana koji mi ovih nekoliko najtoplijih dana u godini učine toplim-ali najviše oko srca, dok se dupe, glava, živci i ostali nebitni delovi zflazara hlade u mlakom moru i hladnom Ožujskom pivu (kažu insajderi da to tamo piju Purgeri i da treba piti Karlovačko pošto je punionica bila nekad u ZD al jebiga ja sam ti izgleda odasvuda ( preci moji bili izgleda na nekim boljim žurkama :) ) uključujući i mog dragog brata Igora 100% -nog Zagrepčana sa 50% vlasničkog udela mog tetka Međimurca i 50% udela moje drage, nikad prežaljene pokojne tetke Julijane na koju sam valjda povukao zrno ludila i karakterni nos.

Elem, smestili smo se u Lukoranu biseru turističke ponude Dalmacije u apartmanu rezervisanom preko booking.com-a.

Opisano bilo u ponudi apartman sa dve sobe, roštiljem, terasom ali nije bilo opisano gostoprimstvo porodice vlasnika apartmana kapetana kruzera u mirovini, gde se nakon par prigodnih rečenica prešlo na pivo, priču o Darwill-u, Ponte Rossu, Dve Rase Ljudi, iliti

-Quad ESL-Ljupce i

-Tannoy DC- Ljupce

i reč po reč, dan po dan prođe ti deset dana kao tren uz naše stare prijatelje Elvisa sa porodicom, Tee sa porodicom i nove prijatelje barba Tihomira sa porodicom i uvaženim prijateljem Robertom (Mohovićem) sa porodicom - čoveka koji je Tihomirov prijatelj i izuzetan sagovornik, inače veoma uvaženi profesor na nautičkom fakultetu u Rijeci kome se zahvaljujem javno za potvrdu teze da ljudi pokreću svet i da je moje dete reklo da treba razmislit(i) o takvim profesijama u kakvim možeš naći ljude poput Roberta.

Od kulture, konstatovao bih sledeće:

-plakat-do-plakata Thompsona i Sandra Afrike uspod zidina na ulazu u stari grad Zadra. Bez cepanja plakata jedne ili druge budale. Na 10m od Sandre&Perkovića reklama za Beethovenovu 9-u. Ni manje ni više. Oda radosti. Heinrich Heine. Sandra i Marko protivu Ludovika...

Bas sam bio prije 2 mj u tom mjestašcu na renovaciji jedne stare kuce, koristili su crijep moje firme pa sam morao dati tehnicku podrsku.

U Zadru sam inace nekoliko puta godisnje, izuzetan grad sa svojom povješću a i turistickom ponudom.

Bio u Kukljici, u Zadru imam prijatelje. Upoznao tada jos uvek neafirmisanog Tomislava Ivcica. To je bilo u vreme kad je izasla "Nadalina" od Dragojevica. Naravno letelo se JAT-om iz Bg, pa trajekt do Ugljana.

Vikend beg od vrućine u Soko Banju.

Zez. Nije trebalo ići u Banju kad je vašar. 6 iljada duša domicilnih, 18 000 turista sa strane plus još nekoliko hiljada zbog vašara (Preobraženje). I sve to izašlo na ulicu baš tog dana.:heat:

Vašar ko vašar, sve i svašta u ponudi. Patuljci za baštu, klasični buvljački asortiman, gaće i veš ali i nacionalno pomirenje na tezgi. Draža i Tile jedan do drugog. Tu je i Putin

DSC_0692.thumb.jpg.782448930c72a847ac262e57b5d14ffa.jpg

Bogami noćno kupanje u Termama izvadilo stvar. Bar se osećaš mlađe ako ništa drugo.

297243106235.jpg815122939769.jpg

Dok preko reke dopiru zvuci takmičenja Prva armonika Srbije

8d7d3a381b55d3a31178053babf80ac8--harmon