Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

24 minutes ago, genius said:

Neutric pro odlicni a bogomi i wireworld silver - tube :wub:

Planiram ovo za početak, zlatnu ili silver verziju, Ili taj Neutrik pro, čuo sam za sve to vrlo pohvalne komentare.

http://www.mkabl.rs/detalj?id=309

One Nakamiči  kopije ne kupujte, na lošem su glasu.

A te kineske bananice idu za sada, u skladu sa cenom kabla (već su oksidirale gole bakarne žice na prvom kablu to me uvek nervira), i nisu one baš toliko loše. Osim toga još nisam ni odlučio da li je bolji ovaj udvostručeni ili jednostruki kabal, a takođe na zvučnicima i pojačalu imam stare obične konektore pozlaćene mesingane. Dok ja to sve izmenjam, pa kablove u zvučnicima, pa još ponešto, ma kineske bananice su mi najmanja muka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, NIXIE said:

Planiram ovo za početak, zlatnu ili silver verziju, Ili taj Neutrik pro, čuo sam za sve to vrlo pohvalne komentare.

http://www.mkabl.rs/detalj?id=309

One Nakamiči  kopije ne kupujte, na lošem su glasu.

A te kineske bananice idu za sada, u skladu sa cenom kabla (već su oksidirale gole bakarne žice na prvom kablu to me uvek nervira), i nisu one baš toliko loše. Osim toga još nisam ni odlučio da li je bolji ovaj udvostručeni ili jednostruki kabal, a takođe na zvučnicima i pojačalu imam stare obične konektore pozlaćene mesingane. Dok ja to sve izmenjam, pa kablove u zvučnicima, pa još ponešto, ma kineske bananice su mi najmanja muka.

Ako biras rca uzmi silver - tube . Bananice wireworld su jako krhke i znaju veoma lako da pucaju , s toga oprez . Dejan iz m-kabla mi je izasao u susret zbog reklamacije upravo zbog ti bananica iako ih nisam za sebe uzimao :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, genius said:

Ako biras rca uzmi silver - tube . Bananice wireworld su jako krhke i znaju veoma lako da pucaju , s toga oprez . Dejan iz m-kabla mi je izasao u susret zbog reklamacije upravo zbog ti bananica iako ih nisam za sebe uzimao :P

To nisam znao, niko se izgleda ne hvali, ovaj kabal je krut, polomiće ih odmah. Dobro je što nisam kupio, hvala ti na savetu.

 Po onim kineskim možeš da skačeš i ništa neće da im bude.

Nego, gde da nađem Neutrik pro kod nas, ili gde kupuješ napolju da ih poručim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Leonardo said:

Nixie, Neutrik RCA imaš u PSP.Elektronik-N.Sad -  https://www.psp.rs/neutrik-nf2c-b2

Imaju malo jaču cenu. 

Kod njih imaš i Amphenol RCA mnogo jeftiniji, ali skoro pa jednako dobar.  https://www.psp.rs/amphenol-acprblk

Ma nismo se izgleda razumeli genius i ja, ja mislim na banane 4mm za zvučnički kabal, znam za RCA i znam za PSP, kupovao sam ponešto već od njih. Od Neutrika imam već BNC za SPDIF kablove i XLR konektore na DAC-u a biće i još ponešto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Leonardo said:

PSP.Elektronik-N.Sad -  https://www.psp.rs/neutrik-nf2c-b2

Imaju malo jaču cenu. 

Player ima isto ali kaze "PRIKAZANA CENA ( 24,5 Eu ) JE ZA KOMAD".... prikazan par ali oni kazu komad, mislim jel oni traze onda 49 Eu za par ili sam ja to pogresno protumacio ?

https://www.player.rs/konektori/neutrik-nf2c-b/2/pro/5561

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, NIXIE said:

One Nakamiči  kopije ne kupujte, na lošem su glasu.

Koja vrsta "loseg glasa"?

Evo ja ih koristim par godina i odlicne su, od napajaca do punjaca accu. Drzi kontakt dobro, nisu se raspale, sutirane na razne nacine. I lepse su bez kucista.

Da nije u bitanju boja tona? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, krca44 said:

Player ima isto ali kaze "PRIKAZANA CENA ( 24,5 Eu ) JE ZA KOMAD".... prikazan par ali oni kazu komad, mislim jel oni traze onda 49 Eu za par ili sam ja to pogresno protumacio ?

https://www.player.rs/konektori/neutrik-nf2c-b/2/pro/5561

Pa prilično je zbunjujuće, u tekstu se kaže par konektora, a gore crveno piše cena je za komad.

Ja sam zadovoljan onim plastičnim Kineskim, primaju kabal do 9mm taman za onaj narandžasti dok se navuče snake skin i termobužir. Za razliku od Neutrika, ovi su bakarni pozlaćeni (ima opcija goli bakarni, posrebreni i rodijumski) dok je Neutrik mesingani, niklovan pa pozlaćen, to mi se nešto i ne dopada. Jedina mama kineskih je što plastika naća da traje ni blizu ko Neutrik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema sta da ti se "ne dopada", to medjuniklovanje je veliki tehnoloski plus. Barijera za kojekakve difuzije. Za prevlaku rodijuma je prakticno obaveza, zbog razlicitih tvrdoca.

Kada vidis da nemo tog, inace skupog postupka, znas odma da je krs u pitanju i prodaja maglice uz mali trosak.

Nego si poceo da misticno gradis misljenje "na osecaj" , sesto culo i trece oko :sarcastic:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Nema sta da ti se "ne dopada", to medjunikolovanje je veliki tehnoloski plus. Barijera za kojekakve difuzije. Za prevlaku rodijuma je prakticno obaveza, zbog razlicitih tvrdoca.

Kada vidis da nemo tog, inace skupog postupka, znas odma da je krs u pitanju i prodaja maglice uz mali trosak.

Nego si poceo da misticno gradis misljenje "na osecaj" , sesto culo i trece oko :sarcastic:

To "ne dopada mi se"  je od čitanja Suprcables Cookbook, ako je autor u pravu, onda treba izbegavati masivne mesingane RCA konektore i druge takve konstrukcije. Što se pozlate tiče, ne ulazim u to da li mora prvo niklovanje pa ostalo, na kraju to diktira tehnologija. Ne znam za bakar, mislim da pozlata ide direktno, il se varam.

Lično nisam primetio da konektori imaju uticaj kao sam kabal, naravno ima i drugih mišljenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti je kao da kazes izbegavaj secer u ishrani i pravis kolace bez secera.

Naravno da treba izbegavati masu materijala, narocito na malim energijama signala. i naravno da treba izbegavati slabije provodne metale, ali postoje kompromisi kada su ti metali neophodni na odredjenim pozicijama, iako nesavrsene provodnosti, zbog svoje cvrstoce, koju bakar nema, ili antikorozivnosti...ili spoja metal staklo.. :) 

Kod zastita kontaktnih povrsina postoje ozbiljan profi pristup i postoji jeftin, i na kraju audiofilski, jeftin sa skupom pricom, ili skup sa jos skupljom pricom.

To nicim izazvano "puritanstvo" je specificno, nekada je opravdano a cesto je glupiranje.

Ozbiljni konektori vode racuna o tim detaljima, i niklovanje je vazan medjuproces da bi takav pin bio trajan i robustan.

Provrti malo literaturu po netu..lakse se prepozna cedjena zmija.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

To ti je kao da kazes izbegavaj secer u ishrani i pravis kolace bez secera.

Naravno da treba izbegavati masu materijala, narocito na malim energijama signala. i naravno da treba izbegavati slabije provodne metale, ali postoje kompromisi kada su ti metali neophodni na odredjenim pozicijama, iako nesavrsene provodnosti, zbog svoje cvrstoce, koju bakar nema, ili antikorozivnosti...ili spoja metal staklo.. :) 

Kod zastita kontaktnih povrsina postoje ozbiljan profi pristup i postoji jeftin, i na kraju audiofilski, jeftin sa skupom pricom, ili skup sa jos skupljom pricom.

To nicim izazvano "puritanstvo" je specificno, nekada je opravdano a cesto je glupiranje.

Ozbiljni konektori vode racuna o tim detaljima, i niklovanje je vazan medjuproces da bi takav pin bio trajan i robustan.

Provrti malo literaturu po netu..lakse se prepozna cedjena zmija.. :) 

Već sam se nakupovao ovih Kineskih, tako da neće skoro ništa da se uzima. Bakarni jesu (provereno, ima i gola bakarna verzija da se kupi), po AW su idealni, masa u jednoj tački, šupalj tanak centralni pin, plastika je elastično prilagodljiva svakom konektoru, a što se pozlate tiče za sada ne primećujem ništa sumjivo, da će uskoro doći do nekog ljuspanja i slično.

RCA.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ponovo,spojevi raznorodnih metala ,ukoliko postoji temp.razlika na krajevima generise JEDNOSMERNI NAPON. tesko da iko moze da shvati fizicko=hemijske procese koji se tu javljaju.lep izgled spolja ne znaci nista,moze a ne mora.kao kad se zenis.tek posle vidis da si se ********.to vazi iza drugu stranu.konektora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ma  cela ova rasprava je đabe ako kalaj svugde nije srebrn. LEM je 90% zvuka.

3,8% srebra, 0,7% bakra, ostalo kalaj, e koliko sad to utiče na provodnost kalaja? "Srebrni" lem je dobar ko puno lemi da se ne truje olovom, ali je nezgodan za rad. Znam dobro, jer je tako urađen onaj moj DAC, možda je zato dobar? 

Da pređemo na tačkasto zavarivanje, to je zakon za spoj. Bakar na bakar i žurka može da počne.:alkosi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...