Jump to content

Zasto je prvi sat tako los sonicno ?


Doktor

Preporučeni Komentari

@gluv_i_udaren, kad je novo, treba malo vremena da se potpuno formiraju elektroliti ako su duže stajali, da se obnovi oksidni sloj, i ništa više koliko ja znam. Ove VDH interkonekte što sam skoro pravio,  pazario nove žice kod Koste, nisam primetio nikakvu promenu vremenom, i ako je bilo nečega, zanemarljivo je. A onaj narandžasti kabal, kad je nov ima neki jedva čujan prizvuk oštrine u visokim jedno vreme, dan-dva po par sati slušanja, a  posle to nekako nestane. Upoređivao sam nov i već korišćen. Nesam pametan o čemu se tu radi. Alkohol i droge ne trošim. :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, NIXIE reče

Ove VDH

Sa VDH SCS-18...ne usvirava se...staviš i to je to. 

šta je matori AJ radio u procesu izvlačenja bakra nije mi jasno....

kapiram da on ni ne izvlači u onom malom objektu žicu - već ima valjaonica bakra koja mu to radi po narudžbini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Mikorist reče

Sa VDH SCS-18...ne usvirava se...staviš i to je to. 

šta je matori AJ radio u procesu izvlačenja bakra nije mi jasno....

kapiram da on ni ne izvlači u onom malom objektu žicu - već ima valjaonica bakra koja mu to radi po narudžbini.

znači potpuno je nemoguće da ovde izvlači kilometre kablova

Screenshot 2020-07-29 at 08.18.14.jpg

pogon za izvlačenje bakra treba da ima bar 100 metara dužinu...20 metara visinu plafona...visoku peć.... par dalekovada okolo ....

ovde samo skladišti koturove i seče na meru ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače bakar se ne isplati valjati i razvlačiti ispod 1000 tona na dan... niti praviti reaktor koji proizvodi bakar čistoće od 99.9999%

I na kraju kad pročitaš tehnologiju pravljenja bakarnih licni - dođeš do zaključka da se svi high-end kablovi prave u 5 fabrika u EU :jump:

Posrebreni, neposrebreni, pun presek....OFC...kiseonik...kurci - palci....sve se pravi u namenskim fabrikama na veliko po narudžbini.

Ostalo su marketinške veštine preprodavaca :buehehe:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na korisnim, kvalitetnim odgovorima i komentarima.

Čitam ovo od jutros i shvatam koliko su ovaj forum i članovi foruma evoluirali u pozitivnom smislu.

Nego, posle valjaonica bakra, visokih peći i procenata alkohola, da se mi vratimo na početak.

Definitivno su drajveri, tačnije rečeno, zvučne jedinice, najosetljivije po pitanju emitovanja kvalitetnog zvuka u tom prvom satu od paljenja sistema posle duže vremena.

Naravno da tu udela ima i pojačivač, ali ja bih ovde pomenuo i phono preamp.

 

Npr. kada aktivno preslušavam, tj. slušam muziku svakodnevno, phono preamp ne gasim, bude u stand-by režimu.

CD player takođe. Ima fino dugme na daljinskom da se ugasi displej, tako da je i taj uređaj u stand-by modu.

Preamp je TVC, tako da tu nema problema. Gramofon gasim kada završim audio seansu.

 

Quad sistem kada je aktivan : ESL 57 su konstantno uključeni, preamp & amp ( 33 & 303 ) su povezani jednim specijalnim Quad kablom tako da se oba uređaja pale na volume pot.

Kada je Quad sistem aktivan, preamp/amp ne gasim.

Za oba sistema - tjuner Revox A76 je uključen konstantno. Praktično je nastavio svoj studijski život u radio stanici. :)

 

Ako treba o kablaži, uključiću se kasnije. :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispitivanje audio opreme predstavlja merenje kvaliteta zvuka objektivnim i / ili subjektivnim sredstvima. Rezultati takvih testova objavljuju se u časopisima, magazinima, veb lokacijama i drugim medijima.

Oni koji testiraju i vrednuju opremu mogu se grubo podeliti u dve grupe: „Objektivisti“ koji veruju da se sve primetne razlike u audio opremi mogu naučno objasniti merenjima i dvostruko slepim testovima slušanja; i "Subjektivisti", koji veruju da je ljudsko uho sposobno da čuje detalje i razlike koje se ne mogu direktno meriti. 

I jedni i drugi  su saglasni da merenja nisu zamena testova slušanja.
I jedni i drugi se slažu da različite audio komponente mogu imati različite zvučne kvalitete.

Usviravanje je mit ukoliko u osnovi nema sigurnih dokaza koji to potkrepljuju osim anegdotskih priča, gomile pristrasnih "dokaza", nekoliko pogrešnih pokušaja i nekoliko iskrenih koji nisu uspeli ništa da razreše.

Dakle, da, promeniće se frekvencijski odziv od bilo kog merenja do drugog , međutim, postoji nula osnova za verovanje da su ove promene pozitivne, u stvari zdrav razum vrišti i govori nam suprotno.

U skoro svakom mehaničkom ili električnom sistemu (entropija) smanjuje performanse, efikasnost i / ili tačnost.

Ako je entropija u kome se kreće sva materija i energija - uključujući i starenje naših ušiju - mozga -  kako je moguće onda da dolazi do poboljšanja zvuka ?

Vremenom, iz minuta u minut , trebalo bi sve lošije i lošije da čujemo ceo audio sistem - a ne bolje....

Međutim, moguće je da starost slušnog aparata može smanjiti nedostatke - poput recimo primetnih vrhova frekvencija u uočljivijem području srednjih i visokih tonova; što bi kao nusprodukt omogućilo glasniju reprodukciju bez bola i tako učinilo da se čini da je bas poboljšan.

Sa godinama sve lošije i lošije čujemo ali mozak kompenzuje po sećanju kvalitet....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja samo 97%...trošim litre...ali ne pijem :buehehe:
A, ne!
Svi znamo da, pored onoga što Vam supruga smatra da treba (stručno), Vi koristite onaj 70% (kao i ja) u ogromnim količinama bar od početka marta[emoji16][emoji3][emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Mikorist said:

Oni koji testiraju i vrednuju opremu mogu se grubo podeliti u dve grupe: „Objektivisti“ koji veruju da se sve primetne razlike u audio opremi mogu naučno objasniti merenjima i dvostruko slepim testovima slušanja; i "Subjektivisti", koji veruju da je ljudsko uho sposobno da čuje detalje i razlike koje se ne mogu direktno meriti. 

KAo i svaka simplifikacije, krije sustinu i obesmisljava realnost.

Slusanje je potencirano kao kriterijum od strana trzista, posto je postavljanje industrijskih ili objektivnih trzisnih kriterijuma prilicno neupotrebljivo, a za neke komponente nedostizno. A slusanjem se bavi i moze da se bavi svaka musterija, pa i nagluva...

Realnost je da mozak moze da pravi cuda, i da uz sugestiju, i djubre od komponente napravi da dobro svira.

Onog trenutka kada se definisalo, da ako mozak cuje drugi i treci harmonik, moze da sintetizuje bazicnu frekvenciju, nastala je jasna situacija da se mora mnogo pazljivije pristupiti  problematici..obratiti vise paznje sta su direktni a sta integrisani efekti. 

Tako da su random iskljucivi slusaci prakticno nesvesni proizvodjaci dezinformacija, posto svako cuje drugacije, a svu tu simplifikovanu podelu su isforsirali casopisi i prodavci, koji imaju interes od forsiranja imaginacije, od polarizacije i od formiranja grupa navijaca za svaki derbi..... :) 

A imaginacija je prisutna, i jedina velika greska, po meni, je sto svako ne uziva u svojoj, vec pocesto u nekoj drugacije formiranoj, nametnutoj sugestijom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...