Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

Galeb SNP 30.01.2014. II put

 

Postavljena slika

 

Ostarela glumica Arkadina je zaljubljena u pisca Trigorina koji voli mladu glumicu Ninu, u koju le ludo zaljubljen njen sin Kostja i matori viši sudski činovnik Sorin. Tu se nešto petlja i doktor Dorn, on je cinik – ne voli nikoga, ali je u njega zaljubljena Polina Andrejevna, koja svog muža ama ni malo ne gleda. Njena kćerka Maša seče vene za Kostjom, koji je razume se, ni ne primećuje. Ali zato Medvedenko otkida na Mašu. I tako to traje, traje i traje, oni se malo svađaju (većinom se svađaju oni kojima ljubav nije uzvraćena), Arkadina istrajno usađuje Edipov kompleks sinu, dok ga Trigorin ubija u pojam svojim književnim umećem. Pojavi se tu i puška na sceni, čak dvared u prvom i trećem činu, da bi bez glasa opalila u četvrtom. Kostja se roknuo.

 

Postavljena slika

 

Priča bi mogla da se svede na ovo što sam napisao. Ali… priča je prisutna samo da bi oslobodila karakter glavnih junaka. Da bi ih ohrabrila da iskažu emocije, osećanja.

 

Postavljena slika

 

Prošlog četvrtka sam drugi put odgledao Janežičevog Galeba. U društvu sa kćerkama. Ogledale su se scene sa pozornice na njihovim licima. One su iskusni pozorišni gledaoci, obitavamo zajedno godinama po tim mračnim salama, a idu i bez mene, sa nekim svojim pratiocima. Bio sam zadovoljan sadržinom viđenog. Ne trebam im više, od ovog momenta one će saznavati više o pozorištu od mene. Tu i tamo sam iz mnoštva skupljanog pedeset godina, spremno plasirao odgovore o songovima koji su pevani (ko je Oliver Dragojević? Kako kažeš – Bisera Veletanlić: Zlatni Dan? Nije to Ravelov Bolero, ima sličan ritam – Isidora Žebeljan ga komponovala), ali to su samo suvi podaci, suština im nije promakla.

 

Postavljena slika

 

Jeste, reč je o onom Galebu od skoro 7 sati. Ali to na drugo gledanje nije više bitno. Šteta je što se završio, što nije duže trajao. Janežičevom Galebu ističe vek. Ambiciozna je to, zametna predstava. Skupa. Velika produkcija, pravo je čudo što traje dve godine. Stvarana je skoro isto toliko. Dakle, kada se na repertoaru pojavi sledeći put, idite i gledajte. Sledeću ovakvu ćemo gledati naredne decenije. Možda.

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja gled'o ender's game

sta ja znam, nije los, ni jedanput se nije pojavila americka zastava, puno efekata, animacije. ali harison ford mi je sve ogavniji sto je stariji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja gled'o ender's game

sta ja znam, nije los, ni jedanput se nije pojavila americka zastava, puno efekata, animacije. ali harison ford mi je sve ogavniji sto je stariji

 

Preporučujem knjigu, a za njom i naredne 3 iz serijala. Mene mlogo dobro  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ste mislili da ste nekad negde gledali glup americki film e onda pogledajte savetnika i videcete koliko ste se zahebali

taman kad sam pomislio da niko ne moze nize da padne od kameruna demantovao me je ridli skot.

gubitak brata, kriza poznih godina, previse belog? neobjasnjivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ste mislili da ste nekad negde gledali glup americki film e onda pogledajte savetnika i videcete koliko ste se zahebali

 

Ako niste, onda probajte sa "Gravity"... (Gravitacija - Sandra Bljuvok i Đorđe Kljuni) ...

Zapravo, nije glup film ali je šupalj kao svemir. Možda u svemiru ima miliona inteligentnih civilizacija ali se u ovom filmu nije desilo da bilo koja od njih svojom inteligencijom pozitivno deluje na autore filma. Uglavnom, siže filma je u tome da nema kiseonika u svemiru samim tim nema života i da nam je stoga najlepše na planeti zemlji.

Ako ovo napisano zakošenim slovima nije dovoljno elaborirano i jasno, onda je fim Gravity odlično rastegnuta verzija rečenice na nekih 90 minuta...

 

Da nevolja nikada ne ide sama, očigledan je dokaz film Thor - The Dark World (iliti drugi deo - nastavak buduće trakalice za čiji prvi deo nisam ni znao da postoji)

Elem, odlična glumačka ekipa, fantastični efekti i taman kad sam se ponadao i odličnom ili makar dostojnom zapletu (Marvel ume da to odradi veoma dobro) opet praznina, ali ovaj put nikako nema poente. Štaviše, film postaje potpuno obesmišljen ako ne pogledate prvo prvi deo iz 2011... Pokušao sam da nadomestim inicijalni gubitak ali nije išlo... Desetak minuta posle početka pokušaja da odradim privatnu projekciju prvog dela i nadoknadim propušteno, publika je počela da tone u san od dosade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda ne bi bilo lose otvoriti temu filmovi za izbegavanje da bi ljudi potrosili 2-3 sata ne nesto pametnije :)

 

a što? meni je baš kul da (ovde) preporučujemo filmove na koje će neko da protraći dva-tri sata...

 

čitam maločas poglavlje o kralju arturu (ranko munitić - čudovišta koja smo voleli 1.), gde r.m. nabraja neke od novijih ekranizacija: merlin, magle avalona, kralj artur ... i vidim- poznato mi to o čemu čitam! sve sam ih gledao, a da i ne znam kada!?

 

posebno zanimljiv mi je slučaj (meni prethodno nepoznatog) ulija edela (reditelj magli avalona), na čiju sam ekranizaciju nibelunga naleteo slučajno, odgledao i bio vrlo zadovoljan viđenim... i u slučaju nibelunga, kao i u slučaju magli avalona, radi se o tv, a ne o filmskoj produkciji

ranko munitić će se, u već pomenutoj knjizi takođe pohvalno izraziti o ovoj ekranizaciji (nibelunzi)...

ispostaviće se da uli edel nije baš tikva bez korena

 

preporuka za sve pomenute filmove iz ciklusa arturijane, kao i za nibelunge

 

preporuka i za farhadijev passe, što je najsvežije što sam gledao...

 

ovo je sledeći poster na zidu iznad kreveta:

 

Postavljena slika

 

vidi! i ona se u prošlosti (a ne u prošlosti) mačevala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Il Violinista Del diavolo tj Devil's Violinist...

 

http://www.imdb.com/title/tt2401715/

 

Film o Paganiniju, nisam gled'o nego pokušavam da ga nađem - nabavio 'talijansku verziju, naravno nema nigde subtitla, zvuk je k'o snimano u kupatilu ali slika je okej, skroz.

Film je imao premijeru u oktobru prošle godine i prosto nikako da se načudim kako ga nigde ne mogu naći... Ili makar Eng subtitl... ? (našao i sa ruskim dub-om (tj na ruskom ali isto nema subtitla za njega)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...