Jump to content

Softone Model 7, by Doc


Doktor

Preporučeni Komentari

Dve su price, tj. TRi. [emoji846]

SET, PP i OTL.

Sve tri vrste imao, slusao.

Ovaj Softone je PP, ali mi Zen dodatno dao turiranje pre preuzimanja da ovo ne propustim zbog tih nekih resenja, topoloskih. Ti FET-ovi, pa taj autobias gde mozes bez ikakvih intervencija se igrati do mile volje promenama cevi, pa ti trafoi ununar amp-a.

Zen ce dodati jos koju.

Danas sam samo naceo ovu pricu i poredjenja.

Za 2 dana krece opet lockdown, te i praznik 1. maj.

Definitivno cu konacno opet postaviti Quad ESL 57. Prvo slusam sa Quad 33/303 sto sam svojevremeno apsolvirao, pa cu onda ubaciti Bent TVC preamp i ovog Softona.

Svojevremeno je Quad vintage kombo meni bio bolji od Bent/211 SET sa 57.

211 SET je odlican uz ove moje FR Magna-e.

Probao sam sa njima Bracinac PP, jos nekih par diy, ali to nije bilo TO.

Danas je Softone konacno pokazao da moze biti stabilan i korektan sa FR.

Cuj, korektan - odlican. [emoji41]

Danas npr. nisam slusao uopste klasiku.

Nisam ni palio A76, tj. radio program.

Bitno je da sada ima sta da se poredi, slusa.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://softone.a.la9.jp/english/Model7/M7-eng-1.htm

 

http://softone.a.la9.jp/english/Model7/M7-eng-3.htm

 

izvanredno napravljen moderan cevni PP amp, sa automatskim biasovanjem cevi , tako da citava gomila lampi moze biti upotrebljena, pod uslovom da imaju isti pinout ........ triodni spoj je upotrebljen

amp je prakticno jedan veliki LTP, gde su glavni pojacavacki elementi Toshiba JFets u T0220 kucistu, striktno napravljeni za audio

ceve su "samo" kaskode za JFets, tako da se moze reci da ceve jesu izlazni elementi sa uzemljenom resetkom

ulazi RCA ili XLR, mode switch na levoj strani prednjice

sta tri trafoa su R core, na sajtu se vide sitna crevca za izlazne (30W PP,8K), komad kosta oko 100E bez shippinga

mlogo mi se svidja pojacalce

ako je po mom ukusu, ja rekoh Docu da ce amp da ubrise i Quad 303 i taj VT4C koji on ima

msm, mene licno ne interesuje ni SS ni tube njanjavost kao posledica konstrukcije i kompromisa a ne striktne namere, tako da je ovaj amp prava stvar 

 

od mene dosta

a sad cu odvojim ove postove u posebnu temu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Zen Mod reče

amp je prakticno jedan veliki LTP, gde su glavni pojacavacki elementi Toshiba JFets u T0220 kucistu, striktno napravljeni za audio

ceve su "samo" kaskode za JFets, tako da se moze reci da ceve jesu izlazni elementi sa uzemljenom resetkom

Na ulazu trafo ili IC, ne vidim jasno sta im je G6A element ?

Moze da se klonira posto prodaju izlazne trafuljke ?

 

Osvezavajuce s obzirom da je 95% PP ampova maltene ista klasika.

                                                                                              

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, krca44 said:

gledao sam, nisam bio siguran za ulaz, ukapirao, IC.

G6A element nije IC niti trafo nego rele za biranje moda ulaza , XLR balansirani - RCA nebalansirani .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

:smesna:

 

a moram malo da ga zekim ....... podnaslov teme bi mogao da bude - Doc progledao ........

 

:smesna:

Na ovo  "progledao" moram da odgovorim, a posle jučerašnje duge audio sesije, te prespavane noći. :) 

Nisam verovao da ovako gabaritno mali uređaj (naročito mislim na veličinu trafo-a ) može isporučivati toliko stabilno, tačno, brzo i detaljno muziku.

Život sa 211 SET se naravno nastavlja, jer je to nekakav i logičan kombo sa FR drajverima. 

Danas je u planu preslušavanje radio programa, a kasnije klasična i jazz muzika sa vinila. 

Produženi, praznični vikend sa sve ovim nesretnim lockdown-om : montiranje Quad sistema sa testom 1 na 1 : Quad 33/303 vs. Bent Audio M102M TVC preamp/Softone Model 7 amp na Quad ESL 57.

Izvori zvuka & kablaža & osigurači -  poznati članovima. :Viannen_loungelizard:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poprilično interesantan pristup

M7-kihonn.JPG

pre 15 časa, Zen Mod reče

amp je prakticno jedan veliki LTP, gde su glavni pojacavacki elementi Toshiba JFets u T0220 kucistu, striktno napravljeni za audio

Nije bre, nemo me buniš, nego onija čuveni Toshiba mosfeti, super linearni 2SK2013.

Dosta ne razumem šta su 390/2W sa obe strane izlaza. Kao da sa 100k/,5W prave simetrični PFB?

Inače super jednostavan amp, a ja vooolem keep it simple pristup :buba:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10K/6K8 ti je NFB, naravno da je simetricni

uz to, Supersymmetric, ono sto je inace inherentno u balanced xformer, pa makar to Nelson i patentirao onomad za elektronski sklop

 

msm, SUSY dvaput - em u trafoju inherentno, em imas overall loop

 

390R otpori imaju dve funkcije - izlaz je bez CT , pa se sa njima dobija CT i simetrira izlaz u odnosu na masu, a jos i sluze za to da amp sam sebe ne ubije ako bi se otkacio zvucnik (sto je inace no-no kod pojacala sa izlaznim trafoom)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

i, kako ide sa nastavkom nove ljubavi ...... 

Delimicno danas ispunio plan. Naime, nisam palio Revox tjuner.

Klasika od pocetka - preslusao prvo 6. Betovenovu simfoniju - Pastorala (CD - DG izdanje, Karajan).

Taman toliko da "opgore" KT-88. :D

Onda isao LP - Emil Giljels sa Bramsovim koncertom br. 1 ( postovao na Trenutno na gramofonu ), pa kamerna, opet ETERNA izdanje . . . . onda svichovao na ECM izdanja  . . .  Animato - Aberkrombi, Medoza, Kristensen ( postovano ), pa Towner-ov Solstice, hajlajt je bio jedan redak ECM naslov - Peter Ruhmkorf - Phonix Voran . . .  onda sam lagano "skrenuo" sa kursa i uleteo u nesto uz cega smo rasli. :)

Johnny Winter - The Progressive Blues Experiment, te zavrsio sesiju sa Almanima - Brothers and Sisters.

Ukratko - za sve vreme stabilno, dinamicki ispostovano, detalji, ni traga od one "kongestije" u zvuku, kao i ono sto je veoma bitno - svaka diskografska kuca, svaki muzicki pravac sa svojim pecatom.

Naravno, ne zamara. 

Nastavice se . . . 

voran.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa par dana zakasnjenja. 

Ukljucen Revox A76. Radio  Bgd 2. :dirol:

Atm ide odlicna emisija :

на програму:
10:00 • СПОРОВИ У КУЛТУРИ

kultura.jpg

Колико вреди савремена уметност

Никола Кусовац и Никола Коља Божовић

Октобарски салон пробудио је већ утврђене разлике између савремених и класичних односно традиционалних уметника и теоретичара уметности. Док први тврде да је реч о манифестацији од светског значаја, други су мишљења да је "Октобарац" увреда за уметност и здрав разум.

Шта је данас уметност? Који су критеријуми вредновања уметности и ко их одређује? Због чега су супротстављена мишљења припадника старе, класичне школе и савремених теоретичара при оцењивању савремене уметности?

Гости у студију су: Никола Кусовац и Никола Коља Божовић.

Емисију уређује и води Милена Божовић Манић.

revdza&softone.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda ce izadje mp3 snimak emisije, pa cu postavim u temi FM.
Inace, presao na vinile. [emoji41]
Lepo ti onomad rece : da ovaj Softone amp ima neki brand name, npr. Audio Note, Kondo itd. cena bi mu bila multiplikovana. [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...