Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

Waterjet kod nas lagano, za laser vec nisam siguran. (Mozda fiber laser). Samo waterjet ima jednu manu, a to je da ne sece pod pravim uglom, ima lagan ugao pri secenju koji je izrazeniji sto je deblji materijal koji se sece. Ja na celiku od 4mm iskusio, ali morao hladni rez da ga ne kali. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To znam, sekao sam svašta do sada. Na 2mm koliko meni treba ispada sjajno, ugao jedva da je primetan. Idealno bi bilo kad bi mogao neki laser zbog otvora 4mm koji će teško biti lepi na WJ. A nešto mislim da nemam drugi način za bušenje. Što se tiče temperature, ovo je stabilno do 1750 stepeni. Mogu te brackete napraviti i od nekog drugog materijala, ali mislim da su od presudnog značaja, pa ću dati sve od sebe da to napravim kako treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, gluv_i_udaren reče

Nego, dajte neki predlog šta od zvučnica da gledam



Ne mogu ti tu ništa pametno reći. Osobno sam zapeo na starim SPU sa AlNiCo magnetima i novim kantileverima i iglama. Izvor za njih mi je Vencel iz Budimpešte.
Imao sam, na žalost kratko jer je nastradala, EMT, mislim da joj je ime HSD006, koja je također bila sjajna za ono što sam htio, ali meni trenutno posao dovršavaju stare AlNiCo SPU zvučnice. Da si mi negdje u lokalu posudio bih ti jednu da probaš, pa da tu ideju ili prekrižiš ili dodaš u uži izbor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, Beli_Ninja reče

@zerowaf

Koji je rang cena tih glava kod dotičnog gospodina, ako nije tajna?



Jednu sam kupio direktno od njega kad sam ga pitao ima li koju Alnico SPU, pa je rekao da će nabaviti. Stavio joj je boron kantilever, novi ovjes i nekakvu finu iglu kojoj se ne sjećam imena niti dimenzija. To je bilo ca 900 €
AlNiCo 1.jpg


Drugu sam kupio na Ebay aukciji, ali isto od njega, za nekih ca 400 €, također sa boron kantileverom, novim ovjesom i iglom koja je nešto šira od one gore, i opet joj ne znam točan naziv.
AlNiCo 2.jpg


Prvoj je preporučeni VTF oko 2,5 mg (+/- 0,2 mg), a drugoj oko 2 mg (+/- 0,2 mg)

.........................................................

Također mi je radio popravak originalne SPU GT/e koja je nastradala, najvjerojatnije od neke od mačaka koje smo spasili, liječili, pa dali na usvajanje.
Ne znam kakav magnet ima niti mi je poznato koliko je stara.
GT-e data.jpg Gt-e.jpg 

 
GT/e nije najneutralnija zvučnica na svijetu, ali je tako lijepo lagala da joj je sve bilo oprošteno. I ona je dobila boron kantilever, novi ovjes i neku superfinu iglu, a s njima i moderni hifi zvuk. Iskreno, nedostaje mi ona stara GT/e. 

Imam i jednu SPU A koja je, valjda originalno stanje. Zvuk joj je puno gušći od preostale tri, čak i gušći od stare GT/e.
Sjela bi odlično na setup koji je malo svjetliji ili nekome tko voli "starinski britanski" zvuk. :) 
SPU A.jpg

Kod mene sa lampama donedavno, a od lani sa ZM Labs elektronikom i sa Tann je inače dobra dok ne probam neku od drugih SPU ili nesretnu spomenutu EMT koju ću ako mi se bude dalo tokom godine isto poslati u Budimpeštu, pa neka bar bude ispravna.

EMT.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zerowaf said:



Dat ćeš tamo nekome na rezanje?

Ovi što prodaju materijal rade i sečenje i obradu tako da čekam od njih ponudu. Trident foams mi je poslao cenovnik za Tancast 8, tabla 22mm 2x1 metar dođe nešto do 100€ sa dostavom u UK, a carbon ploče mogu da napravim sam, tri sloja 600g/m2 platno i epoxi dođu nešto oko 150-200€ za kvadrat. Ima drugar neko staklo 12mm dva komada od skoro kvadrat, pa možemo carbon izvakumirati između. Tako da će ove keramičke zajebancije biti verovatno najskuplji deo plinta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, gluv_i_udaren reče

Ovi što prodaju materijal rade i sečenje i obradu tako da čekam od njih ponudu. Trident foams mi je poslao cenovnik za Tancast 8, tabla 22mm 2x1 metar dođe nešto do 100€ sa dostavom u UK, a carbon ploče mogu da napravim sam, tri sloja 600g/m2 platno i epoxi dođu nešto oko 150-200€ za kvadrat. Ima drugar neko staklo 12mm dva komada od skoro kvadrat, pa možemo carbon izvakumirati između. Tako da će ove keramičke zajebancije biti verovatno najskuplji deo plinta.



Zvuči kao plan! :thumbup:

Ne sumnjam da će ovo biti sjajan granafor! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zerowaf reče

Imam i jednu SPU A koja je, valjda originalno stanje. Zvuk joj je puno gušći od preostale tri, čak i gušći od stare GT/e.

Te originalne tako sviraju jer imaju aluminijumski kantilever / konus-elipsa iglu 99% - cim stavis Boron kantilever i neku Fine Line odmah dobijes moderniji Hi-Fi zvuk.

Treba to malo da ispitas, kako je izvedeno u originalu pa mozda trazis takav remont.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, krca44 reče

Te originalne tako sviraju jer imaju aluminijumski kantilever / konus-elipsa iglu 99% - cim stavis Boron kantilever i neku Fine Line odmah dobijes moderniji Hi-Fi zvuk.

Treba to malo da ispitas, kako je izvedeno u originalu pa mozda trazis takav remont.

 

 



Ja sam itekako zadovoljan sa ove dvije prepravljene sa AlNiCo magnetima.
Istina je i da osim ovog EMT-a nisam imao s čime usporediti, ali taj HSD006 nije bitno drugačiji od ovih AlNiCo zvučnica....iako mi se trenutno i po sjećanju, više sviđa energija iz AlNiCo magneta.
Ako HSD također ima takav magnet onda nije stvar u materijalu nego u nećem drugom.
Ako će išta ići na prepravku, to će biti onda ta SPU A.
Zvuk prepravljenih ima dobru gustoću i meni dobru energiju, a zvuče svježije i sa više podataka. Nešto kao restomod dobrog sportskog automobila. Zadržao je ćar, a ima moderan ovjes, upravljanje, unaprijeđeno kočenje, pojačanu šasiju i dovoljno snage za davanje lekcije nekom GTI-iju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, gluv_i_udaren said:

dva Rega Reference EBLT belta

Bio danas u audio plusu, kaže prodavac “nemate sreće…” 

Reko’ nemate vi sreće, ja ću ih sad naručiti po 28€ komad umesto po 40 kod vas :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tražim dobrovoljca samo da me raspali preko zuba da zapamtim za vek vekova da lezaj treba da se pritegne. Da se ne mučim sledeći put opet danima.

Kad sam radio test fit, ubacio ležaj u plint i samo privrnuo maticu. Posle uz’o i sastavio sve ostalo. Danima podešavam sve živo i nikako da propeva kako sam zamislio, menjam nogare, podloge, probam VTF i van normalnih granica,  nurce palce… Ono sve vreme tek malo bolje od RP3 plinta. Steg’o, ovaj propev’o k’o slavuj na keca :D Koliko je ovo bolje!

*eb’o me ležaj da me *eb’o!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, gluv_i_udaren reče

*eb’o me ležaj da me *eb’o!

Jutro!

Nije te jebao ležaj nego Marfi. Zaboravio si na njegov zakon. I mene je jebao stotinu puta.

Kad pamet ne daje rješenje, tada se lati "najglupljeg" prijedloga. Vjeruj mi pali. Imao sam bogato iskustvo u industriji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, gluv_i_udaren said:

Jaoooooo, bezobrazluk :)

Nadam se da si me uracunao kad si narucivao delove? :)

Kod tebe ce prvo da zasviri kod nas 😁 U Amerikama ce proci prvi test, Jim (6L6 bigdiy) i par njih ce prvi raditi testiranje, pustih im gerber. Reko drugar pravi ozbiljnu vrtesku, tako da ce imati ozbiljnu voznju i sa ove strane bare 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...