Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, Doktor reče

Meni ovo sve lici na staticki elektricitet.

Stari, dobri Zerostat pistolj je "majka" za te "cvrkute". :)

 

WWW.AMAZON.COM

 

milty1.jpg

 

 

Hvala Doktore! :thumbsup:

Ali, imam Zerostat i nije do toga.

Mislim, ne znam što nemam od tih gadgeta.  :D

Izgleda da je tih nekoliko CBS Masterworksa jednostavno pucketavo. Zvuk je inače dobar do odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Javio se Jeff! 
Taman kad me u’vatila Audiophilia Nervosa čovek se javio, kaže sredinom Marta šalje moju dršku, nekakva “evolution” verzija. Još mi rek’o da može da mi napravi petopolac sa donje strane da koristim svoj kabl, al’ mislim da je bolje da ostane cart-to-phono srebro iz komada uz izmenu RCA konektora. On stavlja KLEI bullet plugs u originalu, izaći će mi u susret da stavi WBT0110Ag. 
Imam vremena da odlučim da li poliranu ili mat…

Sad još samo dočekati kraj Marta dok se to provuče kroz karinu. Još možda 1100-1200 sati jbt

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, zerowaf reče

 

 

Hvala Doktore! :thumbsup:

Ali, imam Zerostat i nije do toga.

Mislim, ne znam što nemam od tih gadgeta.  :D

Izgleda da je tih nekoliko CBS Masterworksa jednostavno pucketavo. Zvuk je inače dobar do odličan.

Hoce nekad nove ploce da pucketaju ako je koriscen recikliran vinil, navodno se gubi deo potrebne elasticnosti.

Imam par takvih, kupljenih '91 u Minhenu, u startu su pucketale.

Mozda je to a mozda i nesto drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, krca44 reče

Hoce nekad nove ploce da pucketaju ako je koriscen recikliran vinil, navodno se gubi deo potrebne elasticnosti.

Imam par takvih, kupljenih '91 u Minhenu, u startu su pucketale.

Mozda je to a mozda i nesto drugo.



I ovo su, navodno, nove ploce. US pressing, reizdanje iz osamdesetih, snimke iz...ne sjecam se vise - 60-tih ili 70-tih, NOS. Nisu bile ni otpakirane....ili ih je netko tako dobro zapakirao da izgledaju tvornicki zapakirane.
Pisem ove podatke po sjecanju jer nisam kod kuce da mogu procitati i prepisati sto tocno pise, ali je sigurno da su CBS Masterworks.
Vise se ne sjecam gdje sam ih tocno kupio jer sam zadnjih mjeseci kupio ca 60-ak ploca na raznim lokacijama dok sam jos pravio gramofon, pa ih samo slagao na policu.
Omoti i same ploce su svakako mint stanje dok ne spustis iglu na njih.


Da, sve u svemu, tvoje misljenje mi izgleda da drzi vodu u ovom specificnom slucaju.


P.S. Nesto mi zvoni da CBS ne moze biti US pressing nego UK, ali, kazem, nisam doma da ih pogledam i provjerim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
Napisano (izmenjeno)
WWW.EDMUNDOPTICS.COM

TECHSPEC Sapphire Windows are used in demanding systems due to surface hardness, thermal conductivity and chemical resistance. ✓ Shop now with Edmund Optics!

Evo jos jedne lepe stvari! :)

Svo vreme me žulja tačka koju mi očigledno pretvrda kuglica od rubina ostavlja na osloncu na osovini. Ovo planiram da ubacim i da rešim problem jednom za svagda. Plan je da napravim ležaj koji se neće pohabati nikada i koji je najtiši i najtrajniji što je moguće postići u realnim uslovima. Ovo što sam za sad napravio je gotovo potpuno tiho, ali neće biti kad se kuglica ureže u bedni prohrom i umesto jedne tačke kontakta dobije nekakvu površinu. E zato kad sve bude od korunda, ne moram ni gasiti vrtilicu. Ima bolje i od toga, ali mi je predaleko da dohvatim :)

Znači, plan napada je da zabušim 5mm rupu u dnu osovine dubine 1mm i jednostavno krknem ovo unutra. Vratim nazad i nastavim gde sam stao.

Onda mogu slobodno da nabijem tiganj od 10kg kako sam i planirao

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, gluv_i_udaren reče

Znači, plan napada je....




Jesam li te dobro razumio? Rubinska kuglica će se vrtiti na safiru?
Znaš da nisam školovala.....taj safir je znači tvrđi od rubina i time više nema brige da će rubinska kuglica/ležaj sebi ubušiti gnijezdo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, gluv_i_udaren reče

Iste su tvrdoće, i istog sastava, i rubin i safir su Al2O3 (korund). Razlika je u boji. Oba imaju tvrdoću 9 na Mohsovoj skali.

Pošto mi je kuglica crvena, red je da je zovem kuglica od rubina :)



Sad je jasnije i još sam i naučio nešto! :thumbup:
TenX! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
On 13.2.2022. at 15:55, gluv_i_udaren reče

Javio se Jeff! 
Taman kad me u’vatila Audiophilia Nervosa čovek se javio, kaže sredinom Marta šalje moju dršku, nekakva “evolution” verzija. Još mi rek’o da može da mi napravi petopolac sa donje strane da koristim svoj kabl, al’ mislim da je bolje da ostane cart-to-phono srebro iz komada uz izmenu RCA konektora. On stavlja KLEI bullet plugs u originalu, izaći će mi u susret da stavi WBT0110Ag. 
Imam vremena da odlučim da li poliranu ili mat…

Sad još samo dočekati kraj Marta dok se to provuče kroz karinu. Još možda 1100-1200 sati jbt



Je li mi promaklo ili sam i zaboravio da je bilo ili stvarno nisi još rekao ništa o toj ručki?
Bio si ono pravio svoju, ali se ne mogu sjetiti gdje si pisao o njoj. 
Mislim da si izrazio dvojbu u kupovinu nove nakon što si sredio svoju.
Ima li išta novo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audiomods je trenutno kod drugara u GB koji treba da dodje i da je donese (znam, sucks) a WTL klon je istestiran i trenutno ide na kanal da probam da rešim razliku u ponašanju na 33 i 45. Btw, WTL svira odlično, ali ima taj problem da nema nikakav fiksni oslonac, horor je za podešavanje i overhang se menja na 33 i 45. Radi kako treba samo kad je podešen 100%. Delić milimetra greške se jako loše čuje. Onako usput sam se i zatrpao poslom, pa i pobegao na odmor :)

Tako da - sumnjam debelo da će AM da svira bolje nego WTL kad mu je dan, ali bar će da svira svaki put isto. Jedna da se zanimam kad mi je dosadno, druga kad hoću instant da radi :)

Kad dođem sa odmora imaćemo poređenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, gluv_i_udaren reče

Audiomods je trenutno kod drugara u GB koji treba da dodje i da je donese (znam, sucks) a WTL klon je istestiran i trenutno ide na kanal da probam da rešim razliku u ponašanju na 33 i 45. Btw, WTL svira odlično, ali ima taj problem da nema nikakav fiksni oslonac, horor je za podešavanje i overhang se menja na 33 i 45. Radi kako treba samo kad je podešen 100%. Delić milimetra greške se jako loše čuje. Onako usput sam se i zatrpao poslom, pa i pobegao na odmor :)

Tako da - sumnjam debelo da će AM da svira bolje nego WTL kad mu je dan, ali bar će da svira svaki put isto. Jedna da se zanimam kad mi je dosadno, druga kad hoću instant da radi :)

Kad dođem sa odmora imaćemo poređenje.




Jedva čekam da to pročitam. Drugim riječima, želim da ti godišnji što prije završi, pa da čujem kako je išlo testiranje...:Viannen_loungelizard:
Šta ćeš, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane! :crazyrocker::phil_04:

 

pre 1 sat, gluv_i_udaren reče

Usput, WTL radi iznad očekivanja - trči krugove oko VPI 3D Armwand na istom VPI-ju sa istom zvucnicom



To onda nije zezancija! Bravo!!! :thumbsup::clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...