Jump to content

Transformator kao analogni izlazni stepen DAC

Preporučeni Komentari

• Odgovora 132
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

U trenutcima nervnog rastrojstva umalo nisam naručio dva Jensen trafoa da bi iste met'o na DAC jeftiniji tri puta od ta dva trafoa. S*anje je kad se to otme kontroli. U tom trenutku sam već bio puk'o

Miko, osnivaj stranku PIZDAC - Partija Izuzetno Zajebanih Dakdžija  Ja se upisujem blanko 

Hvala, išao bih možda radije na golu žicu pa naneo svoju izolaciju, pereferiram bakar, no, možda je red da okusim srebro.

Postovane slike

pre 2 časa, Mentok reče

Nego, onda Miko, ako sam dobro razumeo tebi D10 isto radi u voltage out modu, pa baferovano u iskre za "debalansiranje" ? Ne znam više ni sam, sam sam sebe zbunio :D, ja sve vreme mislim da si ti zadržao opampe u DAC-u...

ama jok bre - ne može nikakav OPA da svira kao IRON bafer...........

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Мико, случај "са Iron pre директно на дак чип" да ли је небезбедно због DC offset-a за оба уређаја - дак и пре?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 3 časa, Mikorist reče

dakle sve sam poskidao kao na slici....umesto  OPA je IRON bafer  povezano sa VDH - pa na relej za mute - odatle ide VDH na činčeve....

skinuta laser dioda da ne trosi struju - ubačen trafo od 3A da napaja sve ovo - da li sam sad bio precizan :D

mentok rece : "Izlazi iz DAC-a imaju 1.65 volti DC pa je trafo zgodan da skine DC,"

kako si ti vezao buffer na 1V65 potencijal?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

nemam pojma...to je bilo u 6 mesecu prošle godine - i od tad ga nisam otvarao :smesna:

ne znam ni sam koja je kombinacija - znam da nemam opampove unutra - možda je i iskra na DAC pa bafer....jbmlga

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Valjda oba izlaza balansirana imaju isti DC potencijal, tako je kod mene. Staviš primar trafoa na izlaze i nema DC struje, samo je bitno da budu oba izlaza baš na istom potencijalu. Kod mene mislim da imaju trimeri da se podesi da bude isti DC na oba izlaza. Meni to nije bitno, koristim dva+dva kondenzatora, mada na balansirano pojačalo može da se kači direktno, njemu ne smeta što su izlazi na nekih 2,4VDC (otprilike, zaboravio sam tačno koliko je). To je common mode i ne pojavljuje se dalje nigde. Ako je pak potenciometar na ulazu pojačala ili  pretpojačala, mislim da neće da može  bez kondenzatora.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
49 minutes ago, Zen Mod said:

mentok rece : "Izlazi iz DAC-a imaju 1.65 volti DC pa je trafo zgodan da skine DC,"

kako si ti vezao buffer na 1V65 potencijal?

čisto "akademsko" pitanje jel moguće da se tip bafera kao u Iron-u poveže da radi sa, kako si negde pominjao "virtuelnim groundom" sa povišenim potencijalom ili je kondenzator jedina opcija ?

možda debalansiranim + - railovima za napajanje ?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
51 minutes ago, Mentok said:

čisto "akademsko" pitanje jel moguće da se tip bafera kao u Iron-u poveže da radi sa, kako si negde pominjao "virtuelnim groundom" sa povišenim potencijalom ili je kondenzator jedina opcija ?

možda debalansiranim + - railovima za napajanje ?

vec radjeno i to bas za Sabre ...... to i jeste negde finalna verzija Vladinog (AR2) Sabre dac-a

same sex buffer (i dole i gore N type JFet, dakle kao u Iron Pumpkin , dok je u onoj skalameriji kod Mikuma kompl. buffer)

ulaz se ne referencira na gnd, izostavlja se gate shunt res. , gate se veze direkto na izvor (koji se nalazi na tom nekom potencijalu)

logicno je da onda i izlaz buffera bude na tom naponu (plus Ugs gornjeg JFeta), tako da se to mora uzeti u obzir

generalno - moze se isto izvesti i sa komplementarnim JFet buffer, izostavljanjem reference na gnd, ali nekako dodje greota architi P type JFet ...... menja se THD spectra ...... dok kod same sex buffera nema neke promene - onaj gornji i dalje radi sto radi inace, ccs dole i dalje ccsuje, sve je samo shiftovano za neki potencijal

e- da - nema potrebe ni menjati railove

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

E pa lepo, pošto, nešto tako nalik na dual-rail B1 mi je i bilo pre na umu, nego komplementarni, a i što kažeš po pitanju nabavljivosti delova, no rekoh "akademski" pošto nisam dovatio lemilicu jedno pola godine :hammer:, ali dobro je znati.

Hvala :thank_you2:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Stigli su moji "interstage", međustepeni, trafoi. Dobio sam info, 1Kom su, 1:1,4 odnos. Limovi se vide da su tanki. Transformatori koje sam slušao, u kutiji i ove koje sam dobio na pleksi pločici su identični, međutim, moji zvuče za nijansicu bolje. Razliku verovatno pravi nešto što se vidi okom, PVC kutija, taster za bapas, žice su verovatno iste, konektori ni na mojim nisu ništa pa posebno. Kutija nije metalna niti magnetna, ali sigurno pravi elektristaski plašt, tako da ću moje da skutijam u staro, dobro i provereno, drvo.

viber_image_2020-10-24_14-07-44.thumb.jpg.31cedd3d6f1c156822013e15875aa75f.jpg

20210113_133506.jpg.5483b855fc8ab08e7fb84ea0c41b450e.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...