Jump to content

Transformator kao analogni izlazni stepen DAC

Preporučeni Komentari

18 minutes ago, NIXIE said:

Može kad dobiješ to novo pretpojačalo. Samo što nemam kablove za zvučnike tako dugačke, kod mene su po 2.1m.

Neka vise u vazduhu. Ili da sačekamo da @mrcelavi dođe i donese supra... stavimo terminaciju na licu mesta. 

Mada kapiram da bi folije još bolje svirale - ali nećemo preterivati :msn-rofl:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • Odgovora 132
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

U trenutcima nervnog rastrojstva umalo nisam naručio dva Jensen trafoa da bi iste met'o na DAC jeftiniji tri puta od ta dva trafoa. S*anje je kad se to otme kontroli. U tom trenutku sam već bio puk'o

Miko, osnivaj stranku PIZDAC - Partija Izuzetno Zajebanih Dakdžija  Ja se upisujem blanko 

Hvala, išao bih možda radije na golu žicu pa naneo svoju izolaciju, pereferiram bakar, no, možda je red da okusim srebro.

Postovane slike

Jednom ko čuje transformatore u izlazu DAC (ili direkt povezane čipove u preamp koji ima transformatore) nema na način da se ikada vrati bilo kojem opampu ili diskretnom analognom izlazu. (svejedno da li je traniztor ili lampa gain i stage i element I/V konverzije.)

Jedini način koji pada na pamet da opišem šta su transformatori uradili u muzici je da  oduzimaju sve digitalne artefakte - SACD/CD - posebno oni dobro snimljeni - zvuče jednostavno prirodnije bez ikakve digitalne „oštrine“ - i oni koji su manje dobro snimljeni?  - Zvuče onakvi kakvi jesu prirodno (analogno) , ali ipak puno bolje nego ranije sa opampovima u izlazu- i neki čak snimljeni sa mnogo malo (nedovoljno) gain-a.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Os da kazes da zaobljavaju zvuk zbog smanjenja dinamike?

U principu je vise pitanje navike i eventualne zelje slusaoca sta bi hteo, voleo i zeleo. Deformisanje signala i pravljenje neke zrnastosti ne mora svakome da bude zabava.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
4 minutes ago, vladd said:

Os da kazes da zaobljavaju zvuk zbog smanjenja dinamike?

Pa da... Svi su primetili da kad zakačim DAC sa opampovima zvuči zaobljeno. 

DAC sa trafoom ili bez trafoa - direkt čip - ne zvuči zaobljeno. Nema smanjenja dinamike. 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Onda je neki problem sa digitalnim filterom. Koji su ljubitelji izbacili pa smislili NOS...pa stekovanje zarad smanjenja tako dobijenog suma i deformacija u kakav takav signal, koji ce se sam po sebi kojegde filtrirati.

Brz trafo na izlazu iz dac-a, sa gainom, trafodrajv cip ili diskretni, pa probati na sta lici, i zvucno i merenjem, da li je signal korektan tamo gde treba...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
6 minutes ago, vladd said:

Onda je neki problem sa digitalnim filterom.

Da je samo to, Topping ima odličan DAC, ali i I/U konverziju sa dva OP, pa još jedan OP otprilike za balanced to unbalanced / buffer/ analogni filter. Nakon tolike obrade signala i u kombinaciji sa napajanjem iz laptopa, to je zvuk od 200$ po ceni od 90$.

Sem trafoa sa buffer-om, ja bih razmotrio još i BCF sa lampama, i to 6N6P, baš mi se sviđa kako to svira (od subote popodne).

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, NIXIE said:

Ne bih ja tako lako odbacio lampe kao rešenje za izlaz, mada ako ne voliš lampe onda ništa.:krstix:

možemo i to da uporedimo ovde

1 .Čip direkt na Iron PA SE 

2. Čip na lampe pa na Iron PA  SE

3. Neka treća kombinacija :smesna:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
14 minutes ago, Mikorist said:

Mislio sam tvoj DDDAC

Mislim da će da pobedi direkt veza - lampe :smesna:

Nađi datasheet za taj tvoj DAC iz Topping. Tu sve piše.

Za moj DAC je mračna priča na jedno 600-700 strana big DIY. Neki idu direktno, neki sa trafoom, a neki sa lampama (a neki nisu ni uspeli da ga sastave da radi).

I svi kažu da je tako najbolje, eto sad nisam pametan.:killer:

PS

Mora da je mnogo bolji sa balanced izlazima, samo još nisam probao, jer ne poznajem nikoga sa skroz balansiranim sistemom.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...