Jump to content

Vifa XT25A made in PRC


NIXIE

Preporučeni Komentari

Jeftini visokotonci kupljeni na Aliexpress-u za 32dolara par, oznaka Vifa XT25A, 8 oma. Nemaju na sebi Vifa oznake, ali prodavac tvrdi da su Vifa made, fabrika Vifa drivera sa NEO magnetima je i inače u Kini.

Mereno na kartonu, one neravnine u opsegu su verovatno posledica toga što nisam upustio driver nego je malo virio iz kartona. U Holmi Impulse je bio postavljen donji limit na 600Hz, nisam koristio redni kondenzator.

Mislim da su to upotrebljivi driveri za niskobudžetne projekte, ne nađoh ništa bolje za te pare a da je 8 oma nominalno, uglavnom su 4 oma ti Vifa ring radijatori. 

Mehanički sve je u redu, centrator (bakarni) je čvrst, ne mrda se, konektori takođe. Driveri su dosta ujednačeni, malko se razlikuju.

Možda nekome bude od koristi za neke jeftine zvučnike, recimo za glavni ili backfire tweeter, dosta lepo izgledaju.

XT25A1.jpg

Vifa XT25A imp 2.jpg

Vifa XT25A imp 1.jpg

XT25A2.jpg

Vifa XT25A fr.jpg

XT25A merenje.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Mogu da zamislim facu žene kad ovo vidi na fotelji i dršku sa mikrofonom.

I čudne zvuke test signala. :smesna:

Nije mi žena tuj, sutra dolazi.:msn-rofl:

Neka stvari se ne rade u prisustvu žena.

Ta fotelja uskoro leti iz kuće, smeta zvučnicima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Aleks said:

Lepo se mere.

Nije to videlo Vifu, al Kinezi... kopiraju Dodge dzip, ne mogu jedan drajver.

Ma da, a ima neki prcvoljak od magneta, a radi. Tehnika napreduje. Recimo nekoliko puta deluje bolje od SAL zvučnika, ne znam kaki su im oni mali basići isto za siću. možda naručim neki za probu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...
Just now, Muad'Dib said:

A ovaj papak sa KP mogao je švercera da nađe..jbt 15K carina:notthinking:

smanjio mu malo cenu ukupnu, oko 220-230 eur komad...sa druge strane, 22 ili 30% obaveze tam ili ovamo...dodje ti na adresu. Smanjio je ukupnu cenu za 70 eur.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Muad'Dib said:

Moja verzija Tannoy supertvitera

Još samo pstolja da nađem...:smesna:

 

SUPERTWEETER-GO_P0DEW_Other_XL.png

potrazi malo slike po netu, koji je to jadnicak sa malo neodimijuma

msm, fataju na jeftinjaka i bezobrazluk - malo sminke na driver koji su na kolicinu platili mozda 5E

sminka da ih kosta jos 50E

lele

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je greota stavljati super tweeter na dual concentric drivere. Koliko cimanja da se napravi konstantna direktivnost iz iste tačke, a onda se sve upropasti sa tim dodatkom, za frekvencije koje ionako niko ne čuje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dodaje se samo da sapce, da malo vazduha

ako se odradi u toj meri, ne smeta i ne cuje se, ali se itekako cuje kad ga iskljucis

ja realno cujem do 13K5, a cujem lepo supervisoki

istina , za Tann nesto ne trcim da ga dodajem, ali za moje RCA je potrebniji i veoma dobrodosao

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam samo njega da slusam. To je tako fini pisak. Dodaje energiju na zvucnu sliku...Ne gubi se nikakava direktivnost...Proširuje se sweet spot .Probao sam i pozadi i kod mene nije to to...Samo napred i to uz ivicu... Ovaj visoki uopšte nije šala. Bolji je od mase konfekcijskih u kutijama ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pozadi se okrece ako ti treba omni/dipole efekat, iz bilo kog razloga
 

recimo za Tann na OB, super je staviti omni/dipole ( bas mi se nesto ne otvara komora originalnog kompresionog drivera), jer je bass cone vec u dipole modu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad je napred, bitni je rastojanje i položaj po dubini. Kad je nazad to otpada. Onda je manje više bitno samo rastojanje od zida. Zanimljivi su i efekti zavisno od faze supertweeter-a i tviteer-a. Recimo kod mene zvuči oštrije kad su u kontrafazi. To mi je odgovaralo za mekanozvučeći Dynaudio D28, a za Fountek ribbon mora obrnuto i dosta tiše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...