Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

On 24.1.2020. at 13:34, Miko reče

Ovo je nacrt za Fane Sovereign 12-250 TC 

b8RRrHc.jpg

Fane.jpg

samo ima nogice gore na slici.

ovo je druga varijanta

fane12-250 sealed Cabinet Dimensions.jpg

Ko kaže da nema nacrt za Fane...Daj gledajte celu temu :sarcastic_hand:

Mora da bude ova ludačka kompresija sa pregradama

 

Čoveku dobro svira jer ono jeste kompresija.

 

On 16.5.2021. at 22:11, Miko reče

Ovo gore je radjeno po ovoj formuli

image.jpg

 

Kutija je 1016 x 635 x 396.24 mm - kompresija (ko mrtvacki kovceg)

Kaze da mu je soba 14 kvadrata (moja je 13,2)

Kaze LIK na big diy da je takav bass da mu poteza ispada :D

 

 

Evo formule po kojoj računaju kompresije. Ne znam na koji način određuju veličinu ovih pregrada i rupa:D

Begam odavde...

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, shonne said:

Ono, ne moze da se generalizuje neki zvuk scan speak...ima 5 serije zvucnika i svi su razliciti. Nema jedinstven pecat. 

A da su, skupi su, jbga. Kao i sve sto vredi 😁

I da, treba i musko pojacalo za njih 😁🤗🙏

 

Discovery ni ne računam u SS, a Ellipticor nisam nikad čuo. Revelator je revelator i to mi je SS pečat za sada :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovo mi se recimo dopada kakao svira

EXCLUSIVE-AUDIO.JP

Wanna explore the labyrinth of soundHigh performance 2way system centering on wooden hornDescription YS-500 is a 2WAY speaker system composed mainly of Wooden horn SS-500. 38 cm diameter Woofer and 1 inch Throat Horn Driver Unit are adopted as a speaker unit.Neodymium magnets are provided for both units, achieving a hi

I ovo bi voleo recimo da napravim van jedne tačke slušanja :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prije 9 sati, Miko je rekao:

Kaže Zen da mora ovo

F15-mali-OB-dizajn.png

A fotelja i krevet su mi ispred.....Morao bi da podignem na metar i šesdeset OB .....Tako da ništa.  :smesna:

To nikako.

Koliko mi je vazan zvuk toliko i izgled.

Šta da kažem, sem da imam veliku falinku, volim vitke  zvučnike, a ne ove zdepaste i široke, ako je je to jedini način da prosviraju kako treba ona ja više neću ništa radit.

Po ovoj tablici koliko ja razumijem, a ne razumijem dobro, uglavnom se o tome i radi, zdepasti, niski, široki, plitki.

Traži se nešto kao ova Filips samogradnja, na tom tragu dizajna, kao i na mojoj slici,

i ja sam napravio kutije koje su samo 2 cm šire od same jedinice, djeluju vitko, i meni puno bolje od ovog ružnog sa slike diy audio foruma.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Miko said:

Ko kaže da nema nacrt za Fane...Daj gledajte celu temu :sarcastic_hand:

Mora da bude ova ludačka kompresija sa pregradama

 

Čoveku dobro svira jer ono jeste kompresija.

 

Evo formule po kojoj računaju kompresije. Ne znam na koji način određuju veličinu ovih pregrada i rupa:D

Begam odavde...

 

.

Pa ja sam i rekao da na cijelom internetu imaju samo dva kakva takva konkretna nacrta.

Po meni nikakva.

To neće u moju sobu.

WWW.HIFISPEAKER.WIKI

Avalon Acoustics Eidolon (Eidolon Vision)

Pogledaj ovu ljepotu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jednom da ponovim, 

ne vidim smisla ni zvučnog, estetskog, a pogotovo financijskog ići s ovim Fane zvučnikom i u kakve kombinacije sa dodatnim troškovima.

To je samo za ljude koji su sami i nemaju znanja i para da riješe problem adekvatno.

Pa se mogu bakćat sa drvenarijom i na kraju mislit da su napravili pravu stvar. A drugi im nije pomagao i naplatio usluge, koje se u suštini više nemogu ni platiti, jer ovaj hobi je predaleko otišao...

Njega zvukovno nadmašuju sigurno prosječni scan speak drajveri, koji su po meni među najbolje zvučećim. Naravno Raal je broj jedan kada su visokotonci u pitanju.

Koji je smisao i potreba bakćat se sa kutijetinama od 100 i više litara, kada njega zvukovno može nadmašiti kuitija od 10l.

Ja da znam išta o samogradnji zvučnika nikad nebi niti pomislio na ovako nešto,

Jer na kraju krajeva, pošto ih imam i slušam, o zvuku mogu reći i to da je bez onih finih detalja koje imaju neki već spomenuti proizvođači, to je više grubi oštri i zrnati profesionalni zvuk, džaba se stavljaju ti snimci po internetu snimljeni mobitelom, ko ozbiljan se osvrće na taj zvuk koji čuje.

Treba to čuti u živo, ne kažem da nemaju i dobre zvučne starne kao što je u prvom redu isticanje tijela instrumenata i vokala zbog same veličine membrane, glasnoća, brzina, ali nema one fine rezolucije i detalja, koja isijava (i tjera da opet trošiš pare) iz zvučnika, sve je grubo i veliko bačeno pred tebe.

Bez obzira što sam ih slušao na nekompetentnom sistemu oni su svoje osobine dobro pokazali.

S toga i moj bratski savjet svima okanite se opsesije Fane-om, nije to to.

Gledam ovaj Lii audio ima i 18" širokopojasne jedinice. O čemu li se tu radi? Ja ih sigurno neću kupovati.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pošto ih (fane tc300) ja već imam u zatvorenim kutijama 115cm visine, 40 širine i 50 dubine,

dali neko ovdje zna izračunat za tu kutiju otvor za bas refleks, i u koji dio bi ga trebalo montirat, naprijed, nazag, gore, dole, itd...?

Da još i to probam kad sam već donekle dogurao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Srebrenocrni reče

To neće u moju sobu.

Ama ja sam odustao od ovoga jer ne možeš da biraš oblik i izgled kutije. Pogledaj koliko ima ovih drajvera na sajtovima  za prodaju polovne hi-fi opreme. Sa sve OB ....Mnogo...Ljudi kupe pa prodaju....Predomisle se verovatno zbog istih problema...Prostor - izgled....;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najsigurnije ti je ona nova kutija za taj Tannoy što imaš. Skretnicu si sredio, driveri su u dobrom stanju, šta ćeš više. I nemaš mnogo mesta za nešto drugo. Taman i da Leo sazna jel se isplati to raditi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...