Jump to content

Van Gogh u Ćupriji


Nesic

Preporučeni Komentari

A kad će Bečka filharmonija?

 

 

 

Gostuje filharmonija u Leskovac, diriguje Zubin Mehta, grad oblepljen sa plakati. Šeta neki par ulicom, devojka vidi plakat i pita momka

- Oćeš li da večeras gledamo Zubina Mehtu?

Momak odgovara

- Koje si ti pobrljavela, na koga bre oćeš da gledamo zubi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto odmah krećeš sa podjebavanjem?

 

Ja Niš volim, moj drugi grad, proveo tamo 7 godina života. Radujem se bilo čemu normalnom što se Nišu dogodi. Sreća ovih digitalizacija pa ugrabim malo vremena da pogledam Belle Amie TV, bacim oko. Ovo je jedan lep preokret za Ćupriju i "udarac" svim dešavanjima koja su se odigravala desetak+ godina unazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednji koncert EKV u Nisu na otvorenoj pozornici (bioskopu) u tvrdjavi. Jedan od njihovih poslednjih uopste.

Okrenem se okosebe a svi u publici duplo mladji od mene.

Prvo se zacudim sta ce oni tu kad ne slusaju takvu muziku inace.

Zatim skapiram da sam mator.

Te veceri odlucim da je vreme da se ozenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemanja Radulovic je bio proslog ponedeljka u Nis, u Dom vojske...to slusaju svi.

 

Inace, do karte je stvarno bilo tesko...planule za cas.

Mislim da ni jedna karta nije dosla do biletarnice. Sve je pokupila Niska politicka elita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Znam da se o ukusima ne raspravlja ali me nesto interesuje: Jel ima neko, sem mene, transfer blama, sto se tice i pominjanja grupe Van Gogh na ovom forumu? Djule-Van-Gog?

Malo, razocaravajuce iz moje perspektive...

   Sta bi ste mislili o coveku koji se odusevljava hrabroscu, srcanoscu i snalazljivoscu americkog vojnika iz filma Rambo (1,2,3 koji god)?? Analogija je i vise nego adekvatna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je bilo da podelim informaciju jer se na neki način mrdnulo, barem u Ćupriji, iz mrtve tačke nakon više od decenije. Mrtvom tačkom nazivam sve oko nas, 99% stvari. I taj korak je mali, ali opet na kako kome "kulturan" način izveden. Ne vidim zašto bi se neko stideo i osećao blam ili grižu savesti.

 

Meni je veći blam kad DVV dođe i počne da prosipa mudroserije, a ne želi da se izvine članovima ovog foruma, i svi prelaze preko toga. Meni je blam kad neko DIY naziva švajseraj i sam sebe nipodaštava ako se iskreno bavi time. Meni je blam kad je neko pre par godina bacao govna na diyere a sada je uvaženi član ovog foruma. Meni je blam, da se vređaju oni koji znaju da naprave nešto, ma kako god to zvučalo/izgledalo. Meni je blam da neko nečiji tuđi rad naziva sopstveni DIY. Meni je blam da nakon deceniju i više bivstvovanja na raznim forumima, osetim da me neko "špijunira". Nikad, ni na jednom forumu, nije nestao deo napisane poruke. Meni je, iskreno, blam, što smo u stanju da useremo sve.

 

Javno se izvinjavam Branku Sir Oliveru što sam pomislio da podjebava. Nisam provalio da se šali. Imam problem da ne kapiram brzo. Malim mestima nije potrebna filharmonija, potrebne su im sitnice koje će im značiti da se izvuku iz govana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala šala nikad ne škodi sem ako se neko ne nađe uvređen. Nadam se da si shvatio da nije bilo malicioznosti u tome.

Apropo  toga što moje skalamerije nazivam švajserajem i to je upravo a(nda)luzija na to što neki pljuju po DIY i nazivaju ga švajserajem ( čak su i začetnici te nomenklature) a onda kad ukapiraju da (samo) DIY može da dovede do vrhunskog HiFia, dodju na forum i besramno ližu šta su pljuvali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li je do mene, ali mene nešto više prijaju poslednjih godina koncerti u spoljašnjosti (dragi prijatelj dr Ljubomir to objašnjava time što je geografski gledano Bg u unutrašnjosti a sve oko njega više nekako ka spolja).

 

Mnogo manje novaca (često i ništa novaca), pivo <150 kinti i to zidarsko, intimnija atmosfera (i da hoću ne mogu fizički se udaljim od benda 10m) a koncerti i publika počesto bolji nego u većim gradovima (imao prilike da uporedim). Nije mi teško da se iscimam na TLO FEST u Tomaševcu i slične hepeninge.

 

Van Gogh... ...pa, nije moja šolja čaja, ali jeste način da Srbistan ne postane ovo baš za stvarno:

post-53-0-79648300-1450771283_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Apropo  toga što moje skalamerije nazivam švajserajem i to je upravo a(nda)luzija na to što neki pljuju po DIY i nazivaju ga švajserajem ( čak su i začetnici te nomenklature)...

 

Sa ovim bih se složio. I afroamerikanci se međusobno zovu "nigga" a čik neka to proba da uradi neko druge farbe :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Znam da se o ukusima ne raspravlja ali me nesto interesuje: Jel ima neko, sem mene, transfer blama, sto se tice i pominjanja grupe Van Gogh na ovom forumu? Djule-Van-Gog?

Malo, razocaravajuce iz moje perspektive...

   Sta bi ste mislili o coveku koji se odusevljava hrabroscu, srcanoscu i snalazljivoscu americkog vojnika iz filma Rambo (1,2,3 koji god)?? Analogija je i vise nego adekvatna...

Da se ne osetis usamljenim :) ,ni ja ih ne volim.Slusao sam ih tri puta jer sam bio,da tako kazem,prisiljen.Suvise je mekana njihova muzika za moj ukus ali to i nije neka zglavna zamerka jer se o ukusima ne vredi raspravljati.Ono sto mi je smetalo je to sto sam uvek imao utisak da dok sviraju,u pozadini se cuje matrica t.j. deo matrice.Da su popularni-jesu i imaju energiju i dobro ozvucenje.Klinci ih vole i to mi je drago.Bolje da slusaju kakav takav R & R nego neki tuc-tuc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...