Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Brate ZZZ izuo si ga... Nikad te neće zovem da čuješ mjuzu kod mene :D

A sto Nesho?

samo please nemoj da budu oni fazoni - "dodji da slusamo ploce".

.

Kod mene u T.Z.V. "sistemu" je bukvalno katastrofa, pa nista, tu i tamo poslusamo popricamo, popijemo neko picence, kafu i picimo dalje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto Nesho?

samo please nemoj da budu oni fazoni - "dodji da slusamo ploce".

.

Kod mene u T.Z.V. "sistemu" je bukvalno katastrofa, pa nista, tu i tamo poslusamo popricamo, popijemo neko picence, kafu i picimo dalje :)

 

OK, prvo domaća kruška pa onda Power ON :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd samo ukratko.

Pomenuti DSD je bio kod men par dana, u meni (gle cuda ) poznatom setapu i prostoriji. S Krstic dolazio i uporedjivali sa Consonance dac-om i Krletovim. Nisu imali sta da traze. Ovo je najpostenije sto mogu napisati. Prvi put mi je DAC zvucao maltene ko gramofon. Neskor donosio svoju Aju uporedjivali i sa njom. Opet tri km bolje.  Kod Rase kuci slusali sa istim AN  uredjajima, ista prica. Fenomenalno.. E sad, juce sta se desilo , ja prosto kao obican slusalac ne mogu da ocenim. Soba, prozori, kubikaza...sta god bilo, ali verujte, ni 20% onog sto je sparava pokazala kod mene ili kod Rase kuci.  Rasa je posteno to prikazao, sa razlicitim zanrovima muzike i bez Stokfis i ostalih semplera. Sa Lukasom sam pricao za vreme rucka i svidela mi se njegova filozofija i pristup. Da li bih kupio spravu? DA bez razmisljanja, pod uslovom da imam te pare. Kosta koliko kosta, ali po meni bez obzira sta je unutra ONA JE RADILA FENOMENALNO. Mislim da sprave tog tipa treba da se ocenjuju i prezentuju u kucnim uslovima.  Moze li to jeftinije ? Siguran sam da moze, uostalom ovo je DIY forum, ali nisam siguran da moze da se nesto bolje kupi od brendiranih sprava ( Lukas je na koncu osnovao firmu sa 10 zaposlenih i 20 po pozivu) I dalje sam ubedjen da je Euforia opasna sprava. Rasi svaka cast, potrudio se, doveo coveka iz Poljske, nek mu je sa srecom na dalje. Raso guraj, a ja cu sacekati da ovo kupim polovno, i da se u zdravlju i veselju naslusam opake muzike.

Toliko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto je mozda ovde najvece ludilo je sto sa jako malo para moze da se napravi vrhunski streamer - u jednu kutiju ide sve, rapsberry sa instaliranim daphile linuxom, HD/SSD, amanero interfejs, ovo sokocalo. kontrola preko bilo kakvog touchscreena i to je to. cena osetno ispod somitja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da kao sto MG rece, stvarno jako dobro je to prezentovano i fino organizovano. Svaka cast Rasi.

Stvarno se potrudio. Nismo toliko obratili paznu verovatno i zbog toga sto je sve bilo veoma dobro i ne napadno postavljeno.

Trebalo je sve to preneti i postaviti, a posle ponovo vratiti...

Sistem, par reklama i to je to. neusiljeno i diskretno. Cak je napravljen i poseban plakat na cirilici. I jos neki novi. Primetio sam da je Fikus to fotografisao mobilnim...

Bas je bila prijatna atmosfera a izbor muzike iako to mozda ne bih skusao kod kuce, je bio raznovrstan i dobar, sa dobrim redosledom stvari. (dok sam ja bio nisam cuo neizbeznu Dijanu Kralj :) i kolegicu joj Patriciju Barber...

Drugacija i bolja atmosfera nego na sajamskim okupljanjima.

.

Posle smo popili pice dole u vrlo finom kafeu u istoj zgradi...

Meni je bilo super, :)

Poslusao, video se sa poznatim ljudima i samo mogu da se zahvalim organizatoru Rasi na tom ugodjaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema daphile za Arm procesore, samo x86.

 

ne znam detalje, pretpostavio sam. fikus je rekao da ovo trazi prosecan procesor, recimo tipa i5, dok ne preporucuje AMD ni pod razno. OSX masine ne mogu jer nema plejera koji ovo podrzavaju na zeljeni nacin. apsolutno je za linux.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam to već gotovo od serverske matične ploče.

Otklen da (jeftino)izvučem DSD?

 

Ovo sam i ja hteo da pitam, jel mora I2S to DSD neka Xmos kartica ili može nešto da se profuknjamrči da se dobije DSD signal?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas ovih dana planiram da probam nesto.

 

Naim je pre nekoliko dana, na sveopste iznenadjenje korisnika, izbacio novi firmware za nDAC koji donosi DSD podrsku. :)

DSD radi i preko USB sticka-a i preko SPDIF-a.

 

Planiram da napravim par poredjenja izmedju razlicitih plejera na OSX-u, DSD-a, PCM-a, itd, 

pa da vidim da li se nesto bitno dobija.

 

Ekstaticni korisnici na Naim forumu tvrde da je zbog novog bolje optimizovanog koda za SHARC DSP

i PCM playback znacajno poboljsan, tako da ga neki vec nazivaju Naim nDAC V2.

 

Ce da vidimo! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas ovih dana planiram da probam nesto.

 

Naim je pre nekoliko dana, na sveopste iznenadjenje korisnika, izbacio novi firmware za nDAC koji donosi DSD podrsku. :)

DSD radi i preko USB sticka-a i preko SPDIF-a.

 

Planiram da napravim par poredjenja izmedju razlicitih plejera na OSX-u, DSD-a, PCM-a, itd, 

pa da vidim da li se nesto bitno dobija.

 

Ekstaticni korisnici na Naim forumu tvrde da je zbog novog bolje optimizovanog koda za SHARC DSP

i PCM playback znacajno poboljsan, tako da ga neki vec nazivaju Naim nDAC V2.

 

Ce da vidimo! :)

 

Marantz NA8005 audio player ima DSD (sa USB stika, mreže..) podršku još od onomad. Računar nije potreban, znači - standalone sprava, upališ, uzmeš daljinac (ili telefon), izbereš, pustiš, uživaš.. bez windowsa, i5, i7, tastature, monitora, ventilatora, Gejtsa, rahmetli Džobsa itd..

 

Uzgred - Marantz DSD pušta na analogni izlaz a ne na SPDIF.. ko se razume u materiju može pretpostaviti i zašto.. poređenjem 44.1 FLAC i DSD fajlova sa istom kompozicijom, nisam zapazio kvalitativni pomak koji ushićuje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marantz NA8005 audio player ima DSD (sa USB stika, mreže..) podršku još od onomad.

Sada ima sve vise novih uredjaja koji imaju podrsku za DSD.

Meni je super poriv proizvodjaca da za 0 dinara doda kljucno novu funkcionalnost

(i usput navodno cak poboljsa kvalitet zvuka) uredjaju koji je star sest godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...