Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

!"#$%"!!! Raspisao se i puf. Nema.

Suština je ...

Zoki ako sam iste uređaje čuo u različitim sobama i drastično različito su se čuli onda je soba. Po meni.

Ako je tačno da može da se uzme i proba onda nema šta čuješ i odlučiš.

Kome je PC izvor ovo je rešenje. Opet po meni. Ko koristi gramofon ako ima dobar onda mu se ovo približilo zvukom. Opet po meni.

Ja sam tako čuo tako i prenosim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poređenjem 44.1 FLAC i DSD fajlova sa istom kompozicijom, nisam zapazio kvalitativni pomak koji ushićuje..

 

Kako su reprodukovani fajlovi? FLAC kao DSD ili kao FLAC? radjena D-A konverzija ili ne?

 

Pustao je Radisa i to, recimo Roxy Music je zvucao dosta krsevito, kao dokaz da DSD nije resenje za lose mastere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam tačno kako NA8005 reprodukuje DSD, ali obzirom da signal prosleđuje na svoj analogni izlaz a ne na SPDIF, pretpostavljam da to radi mimo svog ugrađenog DAC-a.

Poredio sam 44.1 FLAC preko Younga sa DSD fajlom direktno iz NA8005. U oba slučaja player je bio NA8005, fajlovi bili na istom USB disku, tako da je pauza potrebna za promenu bila mala.

DSD nije bio loš, možda za nijansu bolji ali ne mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga sad filteri problem qrac palac. pa svaki softver koji  koristite se ponasa kao digitalni filter. secas se da smo jednom kod gernera slusali foobar vs onaj native player koji je imao twindac u USB izvedbi. razlika dupe i sesirdzija.

Pa jeste. Video si sam, razliciti playeri razlicito zvuce (i rade sa manje ili vise problema u odnosu na famozne drivere...) :)

Ali to ti je zadata stvar - jednostavno biras onaj koji ti najvise odgovara. I nema ih nesto pravise. Onog momenta kada dodje do analognog signala kojim se dalje manipulise, stvar ipostaju mnogo manje misticne, i sklone manipulacijama i relativizacijama. Ja recimo koristim najvise Decibel na OSX-u, ima mi nekako najvise "mesa" i ne jede shish-cevape previse. Ima dobar balans izmedju kompresije u zvuku i digitalne ostrine i zrna... A ponajvise zbog toga sto ne baguje, ima jednostavan i citljiv interfejs, i skoro da uopste i nema nikakvih K..c Palac podesavanja. Ali i drugi su OK takodje. Jako dobro mi se svidja i XLD-ov probni player - ALI za sada samo pusta po jednu pesmu :(. Nadam se da ce mali japnac da napravi taj player konacno...

Probao i mnoge druge skoro sve i na OSXu i na WIN. Foobar je standardno OK...

.

Mozda cu instalirati i Lynyx kao dodatak uz WIN i OSX, cisto da probam i te Lynux playere?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je zeljeni nacin?

Na OSX-u, Audirvana ima mogucnost DSD izlaza:

 

post-324-0-87084000-1450023844.gif

Ola Kujo :) 'de si bre...

Verovatno znas, na OSX-u DSD DIFF fajlove pusta i Korg player, ali samo ona prethodna verzija sa "ruznim" "tenkic" interfejsom :)

Nova verzija, lepsi plavi zaobljeni interfejs, ali trazi originalni Korgov hardware i uredjaj da bi radio DSD, pusta diff to PCM soft onverziju... Ili tako nesto? Nemam pojma, kao da mi malo bolje "rade" fajlovi prethodno konvertovani is ISO to DIFF preo Saracon-a, bez konverzije "u letu"? Probao sam iste DIFF fajlove posle, DIFF to PCM preko XLD-a i takodje nije lose?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ola Kujo :) 'de si bre...

Verovatno znas, na OSX-u DSD DIFF fajlove pusta i Korg player, ali samo ona prethodna verzija sa "ruznim" "tenkic" interfejsom :)

Nova verzija, lepsi plavi zaobljeni interfejs, ali trazi originalni Korgov hardware i uredjaj da bi radio DSD, pusta diff to PCM soft onverziju... Ili tako nesto? Nemam pojma, kao da mi malo bolje "rade" fajlovi prethodno konvertovani is ISO to DIFF preo Saracon-a, bez konverzije "u letu"? Probao sam iste DIFF fajlove posle, DIFF to PCM preko XLD-a i takodje nije lose?

 

Cao! :)

 

Na OSX-u sada DSD fajlove moze da pusta i Amarra, ali u pitanju je DSD to PCM konverzija.

Audirvana ima opciju direktnog prosledjivanja DSD-a u DAC preko USB-a, baziranu na DoP (DSD over PCM) protokolu:

 

http://dsd-guide.com/dop-open-standard

 

USB_DSDviaPCM_1v0.jpg

http://www.theaudiobeat.com/blog/dsd_usb.htm

There are no standards for the streaming of DSD-encoded information, and this has not been possible over any USB interface.

What dCS have come up with is an open standard of packaging pure DSD data. This will allow any DAC, providing it is capable of decoding 24-bit/176.4kHz data, to accept it.

Andy was at pains to point out that there is no conversion to PCM and that the datastream is pure DSD.

The method dCS have come up with seems quite ingenious, at least to the non-scientific mind.

Andy went on to explain that DSD has a sample rate 64 times that of CD, but each sample is some 16 times smaller.

This gives a data rate that is four times that of CD. Incorporating a PCM sample rate of 176.4kHz with each 24-bit sample translates to 16 bits for the raw DSD and the remaining 8 bits for the DAC to work out that it is being fed DSD and not PCM.

 

 

 

http://www.resonessencelabs.com/dsd-over-pcm/

 

audivarna_prefs.png

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Cao! :)

 

Na OSX-u sada DSD fajlove moze da pusta i Amarra, ali u pitanju je DSD to PCM konverzija.

Audirvana ima opciju direktnog prosledjivanja DSD-a u DAC preko USB-a, baziranu na DoP (DSD over PCM) protokolu:

 

http://dsd-guide.com/dop-open-standard

 

USB_DSDviaPCM_1v0.jpg

http://www.theaudiobeat.com/blog/dsd_usb.htm

There are no standards for the streaming of DSD-encoded information, and this has not been possible over any USB interface.

What dCS have come up with is an open standard of packaging pure DSD data. This will allow any DAC, providing it is capable of decoding 24-bit/176.4kHz data, to accept it.

Andy was at pains to point out that there is no conversion to PCM and that the datastream is pure DSD.

The method dCS have come up with seems quite ingenious, at least to the non-scientific mind.

Andy went on to explain that DSD has a sample rate 64 times that of CD, but each sample is some 16 times smaller.

This gives a data rate that is four times that of CD. Incorporating a PCM sample rate of 176.4kHz with each 24-bit sample translates to 16 bits for the raw DSD and the remaining 8 bits for the DAC to work out that it is being fed DSD and not PCM.

 

 

 

http://www.resonessencelabs.com/dsd-over-pcm/

 

audivarna_prefs.png

 

.

Pa da. 

Evo na prier ovde je "glue logic" postavka sa klasicnim logicim kolima.

Kako se ustvari od stndardnog I2S digitlnog busa dobija DSD format.

postoje 2 tipa uniphase i biphase.

post-96-0-94069400-1450082291_thumb.jpg

post-96-0-99816400-1450082304_thumb.jpg

post-96-0-76501200-1450082314_thumb.jpg

post-96-0-57648200-1450082325_thumb.jpg

post-96-0-89402200-1450082334_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...