Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije. Taj sa linka ima balansirane signale. Sa hdmi konektora.

Predvidjen je za koriscenje sa duzim hdmi kablom.

Mozda mozgu te 2 plocice izolatora, jedna prima +, druga - linije,

pa onda na diff. receiver, i tek onda na DAC...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko zar nisi dobio amanero za test?

Drugar obecao ali je na terenu još uvek .Malo probio rokove izgradnje a sad ga i sneg zavejao. nema pojma kad se vraća u Niš da mi dobaci amanero da testiram., U medjuvremenu pravim potragu sebi nekog DSD USB receivera. Ako se ovo pokaže da "pije vodu" da i sebi zgotovim nešto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko, jesi li gledao JLsounds xmos?
Nešto je jeftiniji od Amanera, a info iz prve ruke možeš dobiti od Zbotica. On je sebi složio kompletan Jlsounds kit sa ak4490 i tim recieverom. (složio si je zapravo nekoliko različitih DAC-ova)
Vjerojatno ću sebi naručiti baš taj za otprilike dva tjedna. Dobio sam sa ebaya gotovu karticu sa ak4490, naručio si grincajg za regulaciju napona i fali mi još xmos. Kad ga dobijem vjerojatno ću se zabaviti i sa ovim no-dac pristupom jer me to zaokupilo još ljetos kad sam naišao na sygnalistovu stranicu u pronjuškao po velikom diya forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel smo rekli da nema DAC  :whistle2:

Jemo rekli aba...

Sve sto prevodi digitalni zapis u analogni signal se smatra D.A.C. om. :)

A cak i da "nema" dac-a (sto nije moguce)

Snimljeno je upotrebom ADC-a. A stari analogno snimljeni materijali "remasterovani" isto uz pomoc ADC-a :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko, jesi li gledao JLsounds xmos?

Nešto je jeftiniji od Amanera, a info iz prve ruke možeš dobiti od Zbotica. On je sebi složio kompletan Jlsounds kit sa ak4490 i tim recieverom. (složio si je zapravo nekoliko različitih DAC-ova)

Vjerojatno ću sebi naručiti baš taj za otprilike dva tjedna. Dobio sam sa ebaya gotovu karticu sa ak4490, naručio si grincajg za regulaciju napona i fali mi još xmos. Kad ga dobijem vjerojatno ću se zabaviti i sa ovim no-dac pristupom jer me to zaokupilo još ljetos kad sam naišao na sygnalistovu stranicu u pronjuškao po velikom diya forumu.

Ma  hteo sam  prvo  da probam Amanera i taj  NoDAC pristup koji fura Fikus.

Pa onda da nabavim

http://www.aliexpress.com/item/latest-XMOS-U8-USB-384K-32B-module-I2S-SPDIF-output-support-DSD-for-es9018-DAC/32535682674.html?spm=2114.01020208.3.1.3vF6Zh&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_6

ili

http://www.aliexpress.com/item/SMSL-X-USB-XMOS-USB-to-Spdif-Converter-DAC-DSD-IIS-Digital-Audio-Interface/32417534662.html?spm=2114.01020208.3.19.YGv3kS&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_6

Sad  pa cujem  neke negativne ocene xmosa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad  pa cujem  neke negativne ocene xmosa

 

 

Opoćenito xmos kao koncept ili negativne ocjene nekog od uređaja?
Nisam na "Ti" sa tehnikom, pa možda pitam glupost.  :icon9:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jlsound iz wina bi trebalo da ima DSD512. Moja kartica moze samo DSD128. Trebalo bi da ima i USB izolaciju, ovako is malog mozga a mozda i gresim. Ostajem pri onom pozajmi, probaj pa ako ti pije vodu nabavljaj naj bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što  više zapinjem na ovaj DSD sve mi  je manje jasno.

Jel pwm (dsd) može samo lpf-om (i pojačanjem-lampe) da se dekodira ili  ne?Šta je još potrebno? Čemu ti izolatori?

Ako ne, koji je optimalni dac?

Može li  neki  od onih  mash -bitstream (techniks-philips) da se  koristi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma u razgovoru sa jednim vlasnikom Teaca 503 raspravljasmo o no-dac pristupu i on rece da mu se nisu svidjali xmos based usb-i. Pa odlučih da prvo probam Amanera i onda odlučim da li ću tim putem

Ahaaa!

Tenx.

A kakva je onda preporuka kakav interfejs koristiti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampizator dosao na jug na testiranje. Prvi utisci vrlo afirmativni. Svira to dosta dobro. Autoritativno, dinamicno,cisto.

Pogotovo mi se svidjao na klasici i rosku. Cak se dobro nosio i sa gramofonom.

Nisam uspeo da nateram non dsd fajlove da sviraju ali verovatno nisam sve dobro podesio.

Sledi jos slusanja i testiranja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao sa sve cardas USB kablom, dva ( bakarnim i srebrnim) audio note interkonektima i HDD sa DSD muzikom.

Svira to stvarno vrlooooooo dobro do odlicno.

Verovatno finalno resenje za slusanje muzike sa PCa

Najteze mi bilo da izdrzim da ga ne otvorim da bacim pogled kako je napravljen :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel zaliveno sve?

Zaliveno mojim obecanjem da se nece otvarati  

Siroma, cuj se sa S Krsticem. On ga je kod mene naterao da radi sa non dsd fajlovima. Jedino sto trazi je dobar komp. Opasna je to sprava.

Culi smo se i konsultovali. Ima vremena za sigranje sa drugim formatima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao sa sve cardas USB kablom, dva ( bakarnim i srebrnim) audio note interkonektima i HDD sa DSD muzikom.

Svira to stvarno vrlooooooo dobro do odlicno.

Verovatno finalno resenje za slusanje muzike sa PCa

Najteze mi bilo da izdrzim da ga ne otvorim da bacim pogled kako je napravljen :(

I ja sam se suzdržo da ne odšrafim. Za onfly konverziju poslao sam ti link za foobar. Jriver mi ponovo radi tako da možeš da zoveš a ne onako iz glave. Probaj da instaliraš Daphile na usb. Digni kompjuter s njim a na drugi usb, hdd... stavi muziku pa podesi da radi konverziju u dsd.

U svakom slučaju zovi. Ja sam doživotno Slobodan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...