Jump to content
zerowaf

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")

Recommended Posts

onako u prolazu, koja plus i minus grana?

kolko mi se čini tpa ima jednostruko napajanje.

U pravu si.

Govorilo se o ulaznim kondenzatorima, zar ne?

Nisam ni sad proučio pločicu, a dok smo o tome pričali ju nisam ni imao. Pretpostavljao sam da ima kondenzatore na ulazu signala i na masi, ali nisam imao što reći na to, pa sam prihvatio tok razgovora kakv je bio.

Problem će mi biti ovo sa SMD komponentama, a izgleda i da su obojali/plastificirali donju stranu pločlice pa se ne vide vodovi.

Svakako ću imati problema ako ću htejti mijenjati ulazne ili izlazne kondove jer nisam mogao onako na brzinu uhvatiti što je što radi nevidljivih vodova na pločici.

nisu bojali, to je štoplak i sasvim je normalna pojava.

gledaj da ne menjaš ništa pre nego se dobrano naslušaš.

što se tiče pucanja, opet nabrzaka, čini mi se da tpa ima pametan mute koji se da iskoristiti

bilo za power on ili off situaciju.

svako poboljšanje kao (iskustveno ili provereno) poboljšanje je dobrodošlo ali ne i ono zbog "reče meni jedan čoek", ume to da zabasa u snake oil.

nisu bojali, to je štoplak i sasvim je normalna pojava.

gledaj da ne menjaš ništa pre nego se dobrano naslušaš.

što se tiče pucanja, opet nabrzaka, čini mi se da tpa ima pametan mute koji se da iskoristiti

bilo za power on ili off situaciju.

svako poboljšanje kao (iskustveno ili provereno) poboljšanje je dobrodošlo ali ne i ono zbog "reče meni jedan čoek", ume to da zabasa u snake oil.

Zato će i raditi ovakva kakva je neko vrijeme da se naviknem na nju, pa da mogu reći kako će djelovati drugačije napajanje.

Ideje uzimam sa big diya. Ima posebna stranica sa sukusom svih (valjda) provjerenih tweakova.

E da, na pločici imam terminal na kojem piše "mute". Potražit ću što je to i može li se iskoristiti.

Skrstić, ti imaš Sure, zar ne?
Jesi li locirao što je što na pločici što se tiče ulaznih i izlaznih kondenzatora i ima li tvoja pločica predviđeno mjesto za terminal na kojem piše "mute"?

Zero, koji je izvor i koji su zvučnici kod tebe?

Izvor je PC -JRMC i ESI Juli@, a zvučnici su stock (tek osvježena skretnica) Tann Devon

Sad sam pustio neki Stockfish sampler. Stockfish mi inače ima malo napumpan bas/midbas. Sad zvuči onako kako treba. Tek da dobijete dojam što fali, a sa ovim samplerom sjeda na mjesto.

Priličnu razliku pravi i onaj mali i jeftini kineski lamaški preamp... U spec. za tu pločicu piše da je ulazna impedansa tipično 22KOhma... Ovo 'tipično' može da bude i 'sumnjivo' , može biti i da je manja... Po svemu što sam čitao o Dclass tpa ampićima, stekao sam utisak da im svima paše nekakav bafer na ulazu, lampaški ili FET , verovatno svejedno... Šta kažu iskusniji članovi, da li je 22KOhma impedansa koja je 'problem' savremenim izvorima zvuka, npr. karticama kao što je Juli@ ?

What? :dontknow:

Pokušava da prestigne stein-a garant!

:msn-rofl:

Sad tek vidim ovo! Hahahaha

Morao sam prvo postaviti temu, pa onda prebaciti postove u nju.

Zato je odgovor sa točkom - ne može se postaviti tema bez teksta.

Izvorna poruka sa točkom koja je citirana je editirana u prvi današnji post nakon što sam prebacio postove iz novopridošlih skalamerija.

A istina je i da mi Stein bježi za nekoliko posotva u ukupnom skoru. :buehehe: