Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

Vix dole je email kolege s čime se ja slažem. Izvinjavam se autoru i znam da bi rečnik bio bolji.

.........................................

Slobo,
Napisi molim te Vix-ovicu ove fakte:

1. Kineski chip je 2-ga, 3-ca, 5-ta klasa i nece izdrzati napon od 18V. 
Nek istrosi 3 (slovima: tri) eur u postenu radnju (Mouser i slicni)
2. Folsom napajanje je jako dobro smisljena PCB i sadrzi punu LRC 
filtraciju. Ispravljacke diode su izuzetno kvalitetne, kondenzatori takodje.

On se opet igra a ocekuje dobre rezultate. Kako ljudi hoce pitu od g. ...
Kleine Morgen posto voli nemacki, ili malo sutra :D

I sada upotrebljava prigusnicu umesto pravog trafoa. Nejasnomije. Skroz.

Pozz

.........................................

Ja sam sve delove naručio iz Farnela. Pločicu za napajanje nisam naručio jer sam hteo sam da probam pojačalo i geni su čudo (napajanje bi bilo značajno skuple od samog pojačala a već sam bio naručio neko kinesko koje su ljudi pohvalili a košta oko 10e). Kad skutijam moje plan mi je da uporedim sa tim drugim koje ima i to napajanje i ako je primetna razlika da ga napravim. Kako ide možda će to biti iduće godine. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima, ali samo da razjasnim par stvari. Ja to pojacalo ne uzimam za ozbiljno. Ipak je to samo pojacalce za spavacu sobu i ne ocekujem cuda. Zato i ne nameravam da se upustam u nesto ozbiljno. Sve je to u domenu igracaka i bitno je da je dovoljno malecko da se da sakriti od zeninih pogleda. :)

A za napajanje sam koristio ono sto se naslo u fioci. Ono sto izgleda kao prigusnica to nije - vec je to bas trafo 220 na 12 v ac, pa grec pa 47.000 uF filtracija. Nije bas g* 

A ionako ne nameravam da forsiram te chipove preko 14-15 v..

Imam i A-klasu power follower sa BoZ predpojacalom koji mi stoji u podrumu i svira bolje od svih tih chipampova zajedno. Ali ne da zena to cudo pored kreveta :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravicu ja to, samo hocu reci da se ne moramo doslovno drzati toga sto je Folsom uradio da bi dobili isti rezultat. Nisam pravio F5 pa ne mogu komentarisati. Sve zavisi od celokupnog sistema pa i ukusa. Eto ja vise volim zaseceren SE zvuk iako znam da me vara ;)

A kod tih chipova (ukljucujuci i LM 3886) sam ustanovio da su osetljivi na napajanje i na kablove, i to na nacin koji se protivi teoriji i "zdravoj logici". Kad sam pravio GC sa 3886, lepse mi je svirao sa 1000 uf po grani nego sa 10.000 uf, iako u teoriji ne bi trebalo biti tako. (Probao i jedno i drugo). Lepse mi je svirao u invertujucem modu sa bufferom nego obrnuto. Zasto, ne znam. Valjda oni Japanci znaju :D

Tako da me ne cudi ako se nekome vise svidi chip od F5.

Ovom hobiju pristupam bez predrasuda, hocu da probam, cujem, volim, ne volim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Napravicu ja to, samo hocu reci da se ne moramo doslovno drzati toga sto je Folsom uradio da bi dobili isti rezultat. Nisam pravio F5 pa ne mogu komentarisati. Sve zavisi od celokupnog sistema pa i ukusa. Eto ja vise volim zaseceren SE zvuk iako znam da me vara ;)

A kod tih chipova (ukljucujuci i LM 3886) sam ustanovio da su osetljivi na napajanje i na kablove, i to na nacin koji se protivi teoriji i "zdravoj logici". Kad sam pravio GC sa 3886, lepse mi je svirao sa 1000 uf po grani nego sa 10.000 uf, iako u teoriji ne bi trebalo biti tako. (Probao i jedno i drugo). Lepse mi je svirao u invertujucem modu sa bufferom nego obrnuto. Zasto, ne znam. Valjda oni Japanci znaju :D

Tako da me ne cudi ako se nekome vise svidi chip od F5.

Ovom hobiju pristupam bez predrasuda, hocu da probam, cujem, volim, ne volim :)

Možeš li napraviti direktnu usporedbu LM3886 i TPA31XX? Ne znam koje si sve probao, čini mi se TPA3118 i možda TPA3116. Nije da sam stigao nešto vele se baviti s ovim ali mislim da ne treba previše očekivati od ovih čipića.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da dopunim odgovor, Tpa 3118 mi zvuci nekako neprirodno, neujednaceno, ne znam kako to da opisem. Jednostavno izaziva u meni neku nelagodnost. A sto se tice Lm 3886 njega nisam stavio u spavacu sobu zato sto mu je trafo lose namotan, pa zuji/bruji pa me to nervira. A i kuciste mnogo lose, moram da menjam. Inace, imam spakovan par Lm 3875 tf, moram i njih da probam. Mozda napravim "transconductance amp" po semi Joe Rasmussen-a. Ako mi se ne svidi, onda cu probati neku minimalisticku varijantu.... ali tek kad sredim trafo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao danas nove kablove. Eno tamo u temi o zanimacijama, ako vas zanima :)

A kako znam da se dobro cuje? Pa ne cuje se. "Vidi se", skoro da moze da se opipa :). Zvucnici se izgube, a vi pozelite da ustanete i poljubite pevacicu :) A pri tom niste nista popili, pusili, duvali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne Tpa. TDA8560. Koristim njega dok ne stigne Tda 7297, mada se i ovaj opako cuje.

Jos da probam i umnozavac kapaciteta, kad stignem da ga sklopim....

Tpa chip necu vise koristiti, ne volem taj zvuk.

Plavo beli telefonac nemam, pobacao sam ga odavno... ( a nikad ga nisam probao za zvucnije)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...