Jump to content

AK4490EQ


silentbob

Preporučeni Komentari

Moja kalkulacija je bila upravo za destimulaciju i njegove delove. Kutija je i onako pride.

Igore imaš na predhodnoj strani još jeftinije. Ja čekam da mi stigne druga sa sa9227 a razmišljam i drugu, xmos, da kupim pa koja mi se više sviđa.

U planu mi je da, kad mi dođe usb i proradi, odem kod vulejov ak. destimulacija ak. Vukašina pa da uporedimo. Meni obično marfi radi tako da videćemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom da Vule - pronalazač tople vode, nikada nebi nabavio taj, a ni onaj prije DAC,a da mu ga ja nisam predložio (i prije njega  kupio) možete slobodno pitati i ovdje. :msn-rofl:

 

Od Vule ionako možete saznati samo gomilu idiotarija, a pravi savjet teško.......:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za početak, ako hoćete HI-END trebaju vam najmanje dva DAC-a, jedan s USB ulazom i drugi sa SPDIF ulazom. Više SPDIF ulaza, a pogotovo kombinacija sa USB-om nije dobra. Receiver sa najmanjim jitterom je Wolfson, a dac ovisno o željenoj rezoluciji. XMOS je praktično jedini komercijalni, isplativ, a dobar receiver sa DSD ulazom. Galvansko odvajanje na USB-u i reclocking je pod obavezno. Itd......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Jeste, s allija je. Da li valja? To bi i ja voleo da znam. Pošto narednih desetak dana neću biti u mogućnosti da se bavim dac-om javljam kad probam.
Ovo nije XMOS ali istu svrhu ima. USB interfejs ka dac-u. http://www.saviaudio.com/product.htmlAS9227 je čip i trebalo bi da podržava DSD. Ima pdf googlajte sa9227+pdf i izaći će pdf o čipu i uputstvo za podešavanje foobar-a... Videćemo.

 

 

 

Prebačeno iz http://www.diyaudio.rs/topic/7607-ak4490eq/ na zahtjev autora.

0W


 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

USB addon kartica ubačena. Nema dima. Radi. Nisam ni lemio. Pošto je DAC napravljen da radi u paralel kontrol modu, koji disejbluje DSD, ne radi DSD. Na USB addon kartici ima 2 led diode. 1 da radi a kod druge piše DSD. Kad preko foobara namestim da pušta DSD upali se i lampica. Znači Kartica OK, DAC hendikepiran. Stvarno mi nije jasno zašto su to uradili.

Probano puštanje preko Win 8.1 , Win 10, Androida. Ono što mi se naj više svidelo je na Androidu ima plejer USB Audio Player PRO koji ima i test verziju gde instaliraš apk i odma radi. Zvuk nisam ni upoređivao. Biće ovih dana. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...