Jump to content

AK4490EQ


silentbob

Preporučeni Komentari

OK, ali ne vidim svrhu njegovu u ovom dacu. Default podešavanje je i najbolje, šta ja imam da mu menjam volume, filtere, prolaze.........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rupa u aluminiju, ispod komad plastike od CD kutije, ispod nje zalijepljen izrezani komad od plastične fascikle i onda displej, sve homemade u pola sata.

 

 

attachicon.gifdisplej.jpg

 

BTW prodaje se :), hajend za kikiriki, kupaca nema. 500 eura.

 

http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=18&t=1529

 

Ceka se kikiriki theta ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, ali ne vidim svrhu njegovu u ovom dacu. Default podešavanje je i najbolje, šta ja imam da mu menjam volume, filtere, prolaze.........

 

Kad vec imas kontroler na dac ploci sto ga ne bi koristio, bar kao info, filtere probas jednom pa ostavis kako ti odovara ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad vec imas kontroler na dac ploci sto ga ne bi koristio, bar kao info, filtere probas jednom pa ostavis kako ti odovara ...

 

pa jedino to, a i lakše se proda sutradan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugar ima programator od 1600$

Odem, pogledam.

01_all11.jpg

Ne moze da radi ono sto moze pis of šit od 3$

:crying: :crying:

Nema pinove za povezivanje na ploču, Samo podnožje  za čip.

Mora kupujem onaj sa jebaja. Koj da isčeka da stigne. :sweatingdrops:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kod ove šeme ide jedna cevka na jedan kanal, pa moraju cevke biti uparene zbog balansa između oba kanala.

Po meni bi bilo bolje naći šemu gde se jedna polovina cevke koristi za jedan kanal a druga polovina za drugi kanal, onda ne moraš voditi računa o uparivanju cevi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo i znanje o cevima je 0. Procitah temu ovde na forumu i moram reci da sam poprilicno  :Dizzy: .

Izabrao sam bas ovu schemu/projekat jer racunam da ne ostavlja mnogo mesta za greske pocetnicima kakav sam ja, ali vise nisam siguran...

 

Jel moguce da su tolike razlike u primercima da je potrebno uparivanje po kanalima? Nisam cuo da neko uparuje tranzistore po kanalima...

 

Ovi ukrajinci i rusi sa ebaja su povoljni, jel ima smisla kupovati ovako nesto?

http://www.ebay.com/itm/10pcs-6N1P-EV-6JD8-ECC88-NEW-NOS-NIB-tubes-ussr-/251998529498?hash=item3aac4867da:g:Ov0AAOSwBahVWZQf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vataj se na sarenu lazu

Mislis na pricu ili ebaj prodavce?

 

 

Odlicno, ovu lampu ima Ivailo(bar tako pise na njegovom sajtu), cu ga kontaktiram.

Koji bi napon bio optimalan? Broski u tabeli nudi od 100 do 300V. Pitam zbog kondenzatora, da znam sta da jurim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svuda se valja prica da je 6Н1П ekvivalent za 6DJ8/ECC88 , najverovatnije je bas nastala na ebayu , kad su hteli da rasprodaju enormne kolicine ruskinja

 

recimo da bi ti za taj spj odgovarao napon baterije od 200V , za ECC88/6Н23П/6DJ8

 

pretpostavljam da ces raditi svoj pcb ili PtP ; sistemi jednog balona su donje triode , sistemi drugog balona gornje triode

 

ako ces raditi sa jednim kolom za grejanje , obavezno podici potencijal istog na nekih 50Vdc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz Cika Brkinu pomoc u vidu saveta i delova koje mi je pozajmio uspeo sam da spojim jedan kanal, muzika izlazi iz njega ali slabijeg nivoa signala.

Merio sam 50Hz sa DVM i za ulazni signal od 0.25V na izlazu bufera ima 0.086V.

Da li sam trebao da merim za vecu frekvenciju jer ga C2 of 1uF odseca?

 

R1,R2,R4,R5=10K

R3,R6=470R

R7=10M

C1,C23=0.1uF

C2=1uF

C3 i C4 nisam povezao za sada.

 

Edit:

B+ = 230V

Napon preko R3,R6=3.3V

 

post-1159-0-82080300-1460035275_thumb.jp

 

Druga stvar koja mi je cudna je nizak nivo balansiranog signala iz DAC-a svega 0.25V a po specifikaciji bi trebao biti 2.8Vpp.

Da li sam trebao da otkacim ceo opamp LPF koji je ovako povezan?

 

post-1159-0-40760300-1460036494_thumb.pn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...