Jump to content

Najzad slike mog domacinskog sistema


grozni

Preporučeni Komentari

Komponente znate, mrzi me sad nesto da pisem o njima, al ostao sam bio duzan slike.

Pretpojacalo - Impuls

Phono sekcija  - Salas i Salas (MC), ponovo Impuls

Pojacalo F3 - Gidjga i naravno Dzej  Impuls

Zvucnici - Rupi, sredio ih Boki toki voki

Gramofon - grupa autora sirom srbije... Stajn, Caba, Rasko,  Deki NS i jos dosta njih

DA konvertor - Vule John

Kablovi - a ko drugi. Zoki FTA

Polica - Tikin zet, ideja ja, mazno od Wolanda pa doradio malo.

Saveti razni, plakanje (moje), strucna  i druga pomoc - Doktor, Woland

umetnicki dojam sa nadrkanim aparatom -  Tika

odprilike to je to.

A izgleda to ovako

 

 

 

post-264-0-31727800-1425766282_thumb.jpg

post-264-0-88836700-1425766290_thumb.jpg

post-264-0-01656800-1425766298_thumb.jpg

post-264-0-16043500-1425766305_thumb.jpg

post-264-0-31266200-1425766314_thumb.jpg

post-264-0-66496700-1425766322_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenja su realna..

 

Pošteno bi bilo da ih je vlasnik sam objavio, prosto da se još neko neiskusan ne bi opekao i kupio zvučnike od istog prevaranta..

Forum je prepun takvih bisera.. postoje merenja za Troelsov zvučnik koja su očajna ali niko neće da ih objavi.. Doktor je već znao na šta liče njegove Magne ali je i pored toga savetovao nekoga da kupi komad sa KP.. Anubis je više meseci slušao basove u kontrafazi ali to nije primećivao, i dalje svima okolo soli pamet..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Ninja. Kad na leto dodjes, nadam se da ces malo duze gostovati kod mene. Mislim da ga onako svojski  izanliziramo uz dunju i cetvoronosca. Tranzjenti i timbar su nekako najbolji uz plecku.

 

 

Merenja su realna..

 

Pošteno bi bilo da ih je vlasnik sam objavio, prosto da se još neko neiskusan ne bi opekao i kupio zvučnike od istog prevaranta..

Urose, tebi sam poslao merenja, Impulsu, Bokiju, Wolandu, Savi Velikinovu, i jos na jedno16 - 45 adresa. Neki clanovi foruma su ih cak i na "kupujem prodajem" objavili, tako da verujem da pola Srbije ima merenja mojih kutija. Uzgred, to je bilo pre Bokijeve intervencije na njima. Nije to bitno. Bitan je nacin prezentacije nekih podataka i dobra namera. Bio si mi u kuci, cuo si kako svira sistem, i APSOLUTNO imas pravo da ti se ne svidi moj zvuk, jer si ga cuo. Destimulacija (MisterHajd) nije bio kod mene, tako da zaista njegov post vise onako gledam kao psiholoski vapaj il mozda zal za gang bang varijantom sa 4 vesela crnca tek pustenih iz zatvora malo levo od Albukerkija. Da ne duzim. Urose, ti si uvek dobro dosao, a "destimulatora" nataknem onako sa entuzijazmom....

Ako ga sretnes pozdravi ga, i reci mu nek ne pati bas mnogo. Utesi ga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ej ako nemate koga da mu ulepsate danasnji dan onda idite kod komsinice i odnesite svetic, bar ce neko da se raduje. A i ovde ce biti mirnija atmosfera.

 

bilo je na forumima i mnogo tezih reci pa ovo sto je napisano i nije tako strasno, ne treba to uzimati kao licno prozivanje. Gopmila fabrickih uredjaja je sa laziranim karakteristikama pa cemo onda sve prozvati prevarantima. A cinejnica je da u Srbiji iam jako mnogo strucnjaka ali i da njihovo znanje nestaje kada se naidje na problem.

 

lep je dan, bar kod nas u Vojvodini pa svi napolje u prirodu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lep je dan, bar kod nas u Vojvodini pa svi napolje u prirodu

Kod nas još nije stiglo lepo vreme, al' ga sa radošću očekujemo. Možda popodne, možda sutra, kad god, nećemo propustiti da ga upotrebimo. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenja su realna..

 

Pošteno bi bilo da ih je vlasnik sam objavio, prosto da se još neko neiskusan ne bi opekao i kupio zvučnike od istog prevaranta..

Forum je prepun takvih bisera.. postoje merenja za Troelsov zvučnik koja su očajna ali niko neće da ih objavi.. Doktor je već znao na šta liče njegove Magne ali je i pored toga savetovao nekoga da kupi komad sa KP.. Anubis je više meseci slušao basove u kontrafazi ali to nije primećivao, i dalje svima okolo soli pamet..

 

Jesi ti-to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjerenje frekvencijske karakteristike zvučnika, a posebno bez informacije kako je mjereno. vrijedi točno nula bodova. :) A možda i manje, na sramotu onoga koji objavljuje takav dijagram..... :)

Sva merenja radjena su na osnovu ovih pisanja i saveta.. jedino koga bi zaista trebalo da bude sramota je konstruktor zvučnika..

http://www.diyaudio.rs/topic/6118-holmimpulse-merenje-zvu%C4%8Dnika-u-praksi/?hl=holm

http://www.diyaudio.rs/topic/5421-passive-crossover-designer-by-jeff-bagby-how-to/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

destimulacija trenutno imaš 8 postova. kako to? vidim da puno znaš o dešavanjima na forumu. 

zvučnici groznog su mereni kad se nešto sjebalo ili ih je neko zeznuo. definitivno nisu tako zvučali pošto sam nekoliko puta išao i slušao. bili mu ljudi i vratio mu se zvuk.

razlog zašto pišem je što negativci kao ti jedva čekaju da popljuju nešto što uživo nisu čuli. video si graf i ajd da ... nije to dobro. grozni je ugostio, primio svakog ko je hteo da dođe kod njega. i mene više puta. i nikad nije bilo ružnih reči kad sam mu rekao da nešto ne valja mojim ušima. 

povremeno imam utisak da komentari kao tvoj imaju za cilj da destimulišu forum i druženja koja proisteku sa foruma. možda je to  isti lik zato i napisah 8 poruka trenutno. lepo bi bilo kad bi se našli poslušali različite sisteme i slobodno i iskreno rekli šta ne valja. ovko tvoje postove mogu da shvatim samo kao zlobu sitne duše. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvučnici groznog su mereni kad se nešto sjebalo ili ih je neko zeznuo. definitivno nisu tako zvučali pošto sam nekoliko puta išao i slušao. bili mu ljudi i vratio mu se zvuk.

Na tim zvučnicima nema šta da se sjebe.. na merenjima se jasno vidi da sva tri drajvera rade.. skretnica se sastoji od kalema na basu i po jednog blok kondenzatora na srednjem i visokom, a to su komponente koje ne menjaju vrednost..

Zvučnici su potpuno pogrešno konstruisani.. bas koji svira van ose pušten je da radi do 300-400Hz što je nemoguće.. FR je pušten da pokriva odatle što je na uzanom OB takodje nemoguće.. visokotonac je pušten da radi od 7-8kHz iako FR ne dobacuje dotle.. i bas i visoki su tiši od FR desetak dB..

Da je hajfaj normalna grana elektronike uredjaj bi morao biti vraćen kao neispravan.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...