Jump to content

Ekskurzija u Szabadku


ManicP

Preporučeni Komentari

Kolegion Davor i ja kao dodatna tegleća konjska snaga (biće kasnije jasnije zašto :) ) odjezdili sabajle na sever u u Szabadku.

 

Prvi, oficijalni, deo koji se odnosi na posetu stanu kolegiona m4rk1za će opširnije Davor ;)

 

Zatim smo imali fakultativni izlet kod, uvek nasmejanog, kolegiona Superfia gde se druženje nastavilo u neformalnoj atmosferi uz hladno pivo i vrćenje nekih pločica. Obavljen je i komisijski pregled furde. Par slikica Ekti i vrlo perverznog furnira malko ispod, ja sam bio oduševljen kako ono izgleda naživo.

Takođe posećen Abraham. Sa drugog dela nemam slike, nije bilo vremena, navalio na gulaš iz mesta i nisam se zaustavljao.

post-53-0-30579000-1407009321_thumb.jpg

post-53-0-92339800-1407009322_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegion Davor i ja kao dodatna tegleća konjska snaga (biće kasnije jasnije zašto :) ) odjezdili sabajle na sever u u Szabadku.

 

Prvi, oficijalni, deo koji se odnosi na posetu stanu kolegiona m4rk1za će opširnije Davor ;)

 

Zatim smo imali fakultativni izlet kod, uvek nasmejanog, kolegiona Superfia gde se druženje nastavilo u neformalnoj atmosferi uz hladno pivo i vrćenje nekih pločica. Obavljen je i komisijski pregled furde. Par slikica Ekti i vrlo perverznog furnira malko ispod, ja sam bio oduševljen kako ono izgleda naživo.

Takođe posećen Abraham. Sa drugog dela nemam slike, nije bilo vremena, navalio na gulaš iz mesta i nisam se zaustavljao.

Tebi Pedja naklon do zemlje za danasnju pomoc (dok jos mogu da se klanjam-iskilavismo se danas vukuci Ardene)

Tannoy-i stigli-povezani-prvi utisci obecavaju-mada su u m4rk1-Jevoj sobi bolje radili.

Sutra cu se igrati pozicioniranja u sobi-za danas je dosta...

Hvala Superfij-u,sjajnom domacinu na lepom druzenju i izdvojenom vremenu.

Jako ozbiljan sistem...

Najjaci utisak je ostavio gramofon ili gulas (zavisi koje culo se pita...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakav nered u sobi :o

 

Ardeni jedva stali u auto...Lepo smo se ispricali...Slusali i malo muzike (Nirvana live, muzika nase mladosti) vinil, i sa USB daca (bljak)

Samo, sledeci put kuvamo kod mene B)

 

Puno pozz obojici i jos jednom cestitke Davoru za pazar!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to, ja hteo da pitam a šta je ona "tabla" sa rebrima iz koje izlaze kablovi, al reko' bolje da ćutim, da ne uvredim nekog :D

 

A šta je u sredini, najdole, ona velika džomba?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@superfi&@ringeraja hvala na čestitkama.

 

 

Kako smo ih spustili u subotu tako su i ostali...

 

 

izvuci te desne zvucnike iz coska/pomeri sve kompletno ulevo..blizina zadnjeg zida je manje problematicno ako se ima dovoljno prostora sa strane,no pozicioniranje u cosak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TV zajedno sa komodom je u "rupi". Vjerojatno će biti bolje kad izvuče na sredinu zida, ali i dalje će jedan zvučnik imati drugačiji prostor oko sebe. Koliko će se to čuti - ne znam.

 

Kad se već igra sa smještajem neka proba i drugi zvučnik staviti u čošak. Znam da nije po "pravilima" i ne znam koliko je široka soba, ali sam se dva puta (kod sebe i kod frenda) iznenadio da i tako stvarno dobro svira. Tonalno korektno, ali nauštrb dubine pozornice...ako je to nekome važno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B)  pomeri ih od zidova (ako treba slobodno ih stavi i bliže jedan drugome, neće uopšte smetati) ako možeš

pomeri ih i malo unapred tako da ti vokali dolaze od pozadi (iz tv-a).

Obavezno ih stavi na šiljke ili stalke (ako si ih uzeo od mene, nadam se da to niste zaboravili?) da se bas malo utegne i moja preporuka (makar je kod mene za moju dnevnu sobu tako bilo) bi bila dve od tri rupe na basreflexu začepiš peškirima ili čarapama  ;) 

 

Od svih zvučničkih kablova za visoke su najbolje radili računarski mrežni kablovi (oni narandžasti cat7) a probao sam stvarno puno raznih i ovi su definitivno najbolje radili (zvuči smešno ali je živa istina i to za + dve susedne žice i za minus isto) za bass su najbolje zvučali fletovi :-)

 

Ne znam kako je to kod mene kući zvučalo kada ste bili ali je baseva sigurno bilo previše jer sam pre puta sklonio šiljke da žena ne bi guzicom zakačila kutije kad izlazi na terasu pa da ih još sruši  :wacko: a i izvadio sam sve iz rupa tako da je sve full bilo otvoreno...

 

Puno sretnih časova i uživanja u muzici ti želim i još jednom da ti se zahvalim na kupovini!

Papdi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...