Jump to content

Ekskurzija u Szabadku


ManicP

Preporučeni Komentari

Pa kolika ti je žena sunce ti ? :D

 

Izvini molim te...nisam mogao da odolim... :drinks:

 

:beee:   

 

zato sam i napisao, znao sam da ću nekoga nasmejati, velka je   :rofl: 

ali ima to i svoje prednosti recimo nemam problema tipa sigranje s muzikom

ili s autićima i tako to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Obavezno ih stavi na šiljke ili stalke (ako si ih uzeo od mene, nadam se da to niste zaboravili?) da se bas malo utegne i moja preporuka (makar je kod mene za moju dnevnu sobu tako bilo) bi bila dve od tri rupe na basreflexu začepiš peškirima ili čarapama  ;) 

 

Puno sretnih časova i uživanja u muzici ti želim i još jednom da ti se zahvalim na kupovini!

Papdi

 

Hvala Papdi...

 

Probao sam juče da začepim po dve rupe na basrefleksu i dopalo mi se kako zvuči-bas se malo utegao-pa sam ostavio da tako radi i ubuduće...

Šilljci su ostali kod tebe u SU...

Probaću još i da ih postavim na kraći zid (tu bi dobio veće rastojanje do slusaoca 3.5 do 4 m.

Generalno-jako sam zadovoljan sam kako su se zvučnici uklopili sa ostatkom sistema (lampucera dac/Šolaja TVC/Babelfish)

pojacalo ima snage da ih potera,ima dinamike,lepo rade i na tihom slušanju,ma milina...

Jutros sam zakasnio na posao zbog njih-pustio malo muziku kad sam ustao pa mi se nije dalo da prekidam...

Nije da nemaju mana (već poznatih za Tannoy) ali ono što me je kupilo kod njih je ta koherentnost u zvuku(tačkasti izvor),dinamika,muzikalnost,

osećaj prisutnosti izvođača i sposobnost da odsviraju sve (pa i lošiju produkciju) a da to zvuči pristojno...

Pozz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B)

Ja ću verovatno dolaziti na par dana u Suboticu pa ti se javim da ti pošaljem STALKE (ne šiljke) po nekom kuriru!

Kad kutije postaviš na njih dobićeš brutalan vokal  ;) to je za Jazz ZLO, tada ne trebaš zatvarati BR rupe i treba

da slušaš sa 2 metara.

Za rock muziku je dobro slušati sa 4m sa min. 2 zatvorene rupe, to su moja zapažanja a verujm mi posle 2x godina

sam verovatno u pravu  ^_^

 

Zvučnike nikako nemoj držati pored zida jer ćeš ubiti prostor i dubinu tj slika će se jako smanjiti. Možeš ih držati i na

rastojanju od 2-2,5m pod malim uglom neće uopšte smetati dok još levo i desno ima min. 1m do zida!!!

:P

 

Ima tu još ljudi sa tanojima pa neka i oni kažu nešto iz svog iskustva i da koje su to poznate "mane" tih kutija?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam još onomad spomenuo da bih sa tim kutijama mogao da živim... :) A ko me zna, zna da sam do smrti odan elektrostaticima (a i da nisam, ionako ih nikom ne bih mogao prodati :rofl: ) - U svakom slučaju, čestitke na prinovi i puno uživanja želim!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Od svih zvučničkih kablova za visoke su najbolje radili računarski mrežni kablovi (oni narandžasti cat7) a probao sam stvarno puno raznih i ovi su definitivno najbolje radili (zvuči smešno ali je živa istina i to za + dve susedne žice i za minus isto) za bass su najbolje zvučali fletovi :-)

 

Papdi

 

Misliš na ovako nešto?

 

http://www.nebo.co.rs/SFTP-eksterni-kabl-kat-7-Draka-tip-UC900-SS23-4P-PE-Outdoor-testiran-do-900-Mhz

post-6-0-81906800-1407500219.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam još onomad spomenuo da bih sa tim kutijama mogao da živim... :) A ko me zna, zna da sam do smrti odan elektrostaticima (a i da nisam, ionako ih nikom ne bih mogao prodati :rofl: ) - U svakom slučaju, čestitke na prinovi i puno uživanja želim!

 

Hvala puno Stein!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel to inflacija ardena ili se radi o istim kutijama? ne znam što oglašavač nije postavio slike

Nisu iste kutije...

Taj u oglasima je Arden mkII sa 3828 DC drajverom.

Moji su HPD385 DC drajveri sa alnico magnetima.

Znaci inflacija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...