Jump to content

Magnetic Field Power Amp


Okibokis

Preporučeni Komentari

Deluje mi kao veoma zanimljivo,a nisam primetio da je o ovome uopste diskutovano.Na netu sam nasao da je to Carver proizvodio jos 70-e i ,vidim renesansu na http://www.6moons.com gde se neke firme reklamiraju i nude kao novotariju

 

 

Evo i linka...http://www.6moons.com/audioreviews/musicfirst/passive.html

 

Koliko je ovo moguce u Diy varijanti,i da li bi se dobilo na zvuku?Negde sam nasao da je zvuk neodoljivo podsecao na lampe,a opet sasvim poseban.Zanima me vase misljenje.

 

post-1130-0-93257500-1393452920_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

što se tiče prve slidžeštivo za smejanje http://www.doebbe.com/hifi/items/Carver_M-400_Manual.pdf

A zasto stivo za smejanje?,Podeli to sa nama laicima,bice ti lakse..Evo ga ovamo prodaje se,

 

http://www.ebay.com/itm/Carver-M400-Magnetic-Field-Watt-2-Channel-500-Watt-Max-Cube-Power-Amplifier-/181316756296

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ja shvatio, i to posredno prateći neke druge, to "magnetic" se odnosilo na napajanje i neku "fintu" koju je Carber tu ugradio.Naime, ranih 80ih godina, japanske firme Benytone (koji je mahom OEM firma, inače je pravila za Carver-a gotovo sve) i Yamaha su licencirali patente za to od Carver corp. Prve serije Yamahe (recimo model 960) su to i koristile, ali se brzo ispostavilo da u nekim nedefinisam detaljima nisu pratile patente, pa je saradanja prekinuta. Te podatke sam našao na Vintage Knob.Yamaha se potom vratila na klasična napajanja, a ni Benytone se nije dugo zadržao. Najzad je i sam Bob Carver odustao od toga, mada je u Sunfire pojačavaču prvobitno nudio neku poboljašanu verziju originanog magnetnog napajanja, ali su kasnije serije takođe imale klasična napajanja.Zanimljivo je da se po svemu sudeći niko drugi nije zanimao za to, bar koliko se javno zna. Negde, nekada davno, sam pročitao komentar da je to napajanje "rešenje koje traži problem".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DVV je član ovog foruma i nema opomena niti zabrane pisanja. Tako će biti dok god se ne ogriješi o pravila na ovom forumu.
Svi smo vidjeli kako je pisao o našem forumu i njegovoj administraciji na drugim forumima, ali ovdje nije prekršio pravila nego na forumima koji nemaju veze sa nama.
Dok god je tako ima sva prava i obaveze kao i svi ostali članovi.

U duhu očuvanja mira molim sve članove kojima Dejan nije na listi rado viđenih da uvaže ovu zamolbu za poštivanjem propisa. Nitko ne želi bespotrebnu svađu nakon koje će netko iznerviran napisati nešto mimo pravila i tako dobiti warn bez obzira na to što bilo tko od moderacije i administracije mislio o cijeloj slici.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DVV je član ovog foruma i nema opomena niti zabrane pisanja. Tako će biti dok god se ne ogriješi o pravila na ovom forumu.

Svi smo vidjeli kako je pisao o našem forumu i njegovoj administraciji na drugim forumima, ali ovdje nije prekršio pravila nego na forumima koji nemaju veze sa nama.

Dok god je tako ima sva prava i obaveze kao i svi ostali članovi.

U duhu očuvanja mira molim sve članove kojima Dejan nije na listi rado viđenih da uvaže ovu zamolbu za poštivanjem propisa. Nitko ne želi bespotrebnu svađu nakon koje će netko iznerviran napisati nešto mimo pravila i tako dobiti warn bez obzira na to što bilo tko od moderacije i administracije mislio o cijeloj slici.

 

 

     Druze 

 

 Po mom misljenju sve sto je potrebno jeste da se clan DVV Izvini za negativne ocene koje je dao Svima Nama nekada davno na Big DIY forumu ! , smatram da svi mi mozemo ponekad iz raznoraznih razloga da Pogresimo  , ali isto tako i da se Izvinimo i nastavimo Normalno da Saradjujemo , Izviniti se za nacinjenu gresku nije nista strasno !!! , ali zato puno znaci  ! 

Licno bih Rado saradjivao sa DVV-om ako napravi taj maleni ali ispravan gest ! 

   

   Pozdrav !  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DVV je član ovog foruma i nema opomena niti zabrane pisanja. Tako će biti dok god se ne ogriješi o pravila na ovom forumu.

Svi smo vidjeli kako je pisao o našem forumu i njegovoj administraciji na drugim forumima, ali ovdje nije prekršio pravila nego na forumima koji nemaju veze sa nama.

Dok god je tako ima sva prava i obaveze kao i svi ostali članovi.

U duhu očuvanja mira molim sve članove kojima Dejan nije na listi rado viđenih da uvaže ovu zamolbu za poštivanjem propisa. Nitko ne želi bespotrebnu svađu nakon koje će netko iznerviran napisati nešto mimo pravila i tako dobiti warn bez obzira na to što bilo tko od moderacije i administracije mislio o cijeloj slici.

JEDINI problem tu je što je malo ko shvatio šta sam ja u stvari rekao, odnosno hteo da kažem. Čisto kao primer, zamereno mi je što sam rekao da je admin foruma serviser. U vezi sa tim, dve stvari:

1, Napolju, za razliku od ovoga ovde, majstor je cenjena profesija i reći za nekoga da je majstror-serviser je dalko više pohvala nego kuđenje, kao ovde, i

2. Po prirodi svoga posla, serviser neminovno dolazi u kontakt sa jako mnogo različitih uređaja, raznih nivoa kvaliteta i cene. Prema tome, on ima iskustvo koje niko ko se ne bavi tim poslom neće moći da postigne.

Ne znam kako se to ovde shvata, ali za mene to je mnogo više realan opis, pa ako hoćete i neka pohvala, a nikako nije osuda, kuđenje ili bilo šta negativno. Srećom, pouzdano znam da je to baš tako i shvaćeno od većine ćlanstva tamo. Ja admina inače nikada nisam ni video, niti sam ikada imao ikakva posla sa njim, pa prema tome ne mgu imati bilo kakvo kvalitativno mišljenje o njemu. Nemam osnov za bilo kakvo mišljenje.

Oko stepena znanja je već neka druga priča, ali ne bih o tome počinjao priču, jer ionako neće uroditi bilo kakvim plodom. I ne pada mi na pamet da se ikome izvinjavam, jer ne smatram da za to postoji ijedan razlog. I ma koliko Banat insistirao na tome, to se neće desiti.

Uzgred, zaista ne vidim bilo kakvu vezu između ove teme i ličnog mišljenja bilo koga koje nema veze sa ovom temom. Ako on ima neki problem samnom, a po svemu sudeći ima, evo, ja ga pozivam na kaficu da mi u lice kaže o čemu se radi, pa da vidimo.

Predlažem sad svima da ovaj Off Topic presele na privatnu razinu. Smatram da si vješt sa riječima, ali ono što je rečeno je rečeno i daljne vratolomije oko semantičkih razlika neće to promijeniti.

Dobro došao si kao član foruma sa istim pravima i obavezama dok god svojim riječima na OVOM forumu ne dovedeš u pitanje svoja prava. Isto vrijedi i za mene i za sve ostale sudionike...osim za Zena. Njemu ne možemo ništa. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

     Druze 

 

 Po mom misljenju sve sto je potrebno jeste da se clan DVV Izvini za negativne ocene koje je dao Svima Nama nekada davno na Big DIY forumu ! , smatram da svi mi mozemo ponekad iz raznoraznih razloga da Pogresimo  , ali isto tako i da se Izvinimo i nastavimo Normalno da Saradjujemo , Izviniti se za nacinjenu gresku nije nista strasno !!! , ali zato puno znaci  ! 

Licno bih Rado saradjivao sa DVV-om ako napravi taj maleni ali ispravan gest ! 

   

   Pozdrav !  

Znaš Banat, ima jedan fenomen da naši ludi ovde drže dubre ispred vrata, bacau po gradu gde stignu i šta stignu, istovaraju šut na prilazima gradu...

A kada odu u inostranstvo onda to više ne rade nego sve normalno - fini i kulturni. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ignore dugme je majka mudrosti

 

predlazem svim zainteresovanim da se koriste istim i da ne raspiruju nepotrebne razmirice

 

hvala

 

ZM

POTPUNO se slažem, ja ga držim trajno uključenog za nekoliko ljudi ovde, možda je vreme da dodam još ponekoga.

Toliko o tome, neću više da učestvujem u zagađivanju ove teme. Kome se ne sviđa, neka ne čita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskopao sam odnekud šemu Carver PM600 pojačavača snage, koji takođe koristi magnetno napajanje, i o kome unutra ima dosta priče. Ako je neko zainteresovan, rado ću mu ga poslati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes' vala, ali priznaj, bilo je sjajno. Bar si imao vremena da propisno "sažvaćeš" literaturu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...