Jump to content

The Singled-Point Concentric


ZZZ

Preporučeni Komentari

naleteo sam slučajno na ovu firmu.

Proizvode dual concentric drivere po nekom njihovom novom patentu?

imaju i ribbon tweetere a i ponešto od ostale opreme.

Pošto na forumu ima interesovanja za dual con

mozda će biti zanimljivo ka informacija.:)

.

http://www.svsz.net/pro.asp?rootid=60&act=&title=Coaxial%20Speaker%20Unit&kai=2

http://www.svsz.net/patent.asp?CatalogID=9&rootid=3&act=&title=Coaxial%20Speaker%20Patent&kai=2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

cini se da ima greska na sajtu - prikazani su 10, 12 i 15" a kod dva veca su dati datasheets za 12"

 

u svakom slucaju izgleda zanimljivo , ali kako doci do toga a da ne kosta arm & leg .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, nije loše ovako na prvi pogled. Solidne membrane i motori.

A i taj njihov koncept je zanimljiv?

Pa to su kineski proizvođači - znači transport je kilo i po. :sarcastic_hand:

Meni se svidjaju te njihove 15in sa harmonika vesanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači tranzicija na D=18in ?

.

Ta 18in izgleda ima mnogo bolju korpu.

Dodaš malo granja i slame pa pustiš Mojsija niz Nil...

.

vidim dobili su neku diplomu pa okačili tamo u sekciju za tweetere...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde da mi neko razjasni. Efikasnost 103 db, preporucena snaga 300 - 800 w. Cemu to sluzi? Gde se to slusa? Il se neko propisno izlupetao, ili ja nesto ne razumem.

 

 

Živio G! Drago mi je da si tu! :drinks:

 

Već sam i ja razmišljao o tome u vezi PA drivera i jedino što mi pada na pamet je potreba za velikim glasnoćama - zato i visoka osjetljivost kao posljedica, te za dugotrajnim radom na tim glasnoćama - zato velike nazivne snage.

Osim toga, kada tako konstruiraju driver mogu staviti i čvršću membranu koja se neće lomiti pod pritiskom i posljedično joj povečati masu. Nema veze za malo veću masu kad ju ionako planiraju kontrolirati strujom.Sada će Boki ili netko drugi drvlje i kamenje na mene zbog nepotpuno jasnog i nepotpuno točnog odgovora, ali vjerujem da je ovo za jednog laika i bez želje za ulaženje u jednadžbe dovoljno dobro. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde da mi neko razjasni. Efikasnost 103 db, preporucena snaga 300 - 800 w. Cemu to sluzi? Gde se to slusa? Il se neko propisno izlupetao, ili ja nesto ne razumem.

Pa jel rečeno da mora pot da se odvrće do daske? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde da mi neko razjasni. Efikasnost 103 db, preporucena snaga 300 - 800 w. Cemu to sluzi? Gde se to slusa? Il se neko propisno izlupetao, ili ja nesto ne razumem.

 

Kolegione 

 

 Mislim da se sekretarica koja je prepisivala produktni pamflet od majstora zeznula za po jednu 0 ,  rekao bih da treba da pise = preporucena max snaga 30 - 80 W .

 

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova korpa od 18"ke što je prikazana na sajtu mlogo liči na B&C korpu...Moguće da se snabdevaju kod istog dobavljača.

kako si samo "namirisao" dual-concentric... :)

Pogledaj onda i ovo isto dual-conc

http://www.ebay.com/itm/Excellent-Stereo-Pair-RCA-LC-1A-Vintage-Speakers-For-Brook-Or-Marantz-Tube-Amps-/201028814572?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2ece4046ec

kako dobar par nikada nisam video tako očuvan par, ako nije neka puška.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione Mislim da se sekretarica koja je prepisivala produktni pamflet od majstora zeznula za po jednu 0 , rekao bih da treba da pise = preporucena max snaga 30 - 80 W . Pozdrav !

Willy, ali isto pitanje se odnosi i na drivere za PA ili razglase. Također imaju redom velike osjetljivosti i podnose velike snage. Kako to?

kako si samo "namirisao" dual-concentric... :)Pogledaj onda i ovo isto dual-conchttp://www.ebay.com/itm/Excellent-Stereo-Pair-RCA-LC-1A-Vintage-Speakers-For-Brook-Or-Marantz-Tube-Amps-/201028814572?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2ece4046eckako dobar par nikada nisam video tako očuvan par, ako nije neka puška.

Trenutno dobra cijena. Predviđam da će otići na 3k+ baksa do kraja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Willy, ali isto pitanje se odnosi i na drivere za PA ili razglase. Također imaju redom velike osjetljivosti i podnose velike snage. Kako to? 

 

  Druze 

 

 Vrlo je jednostavno ! , recimo kod PA  bass zvucnika , snazan i tezak magnet  zajedno sa robustnim , izdrzljivim i dobro provetrenim kretnim kalemom = visokoefikasni zvucnik koji ujedno trpi veliku snagu . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Nema veze za malo veću masu kad ju ionako planiraju kontrolirati strujom.

 

 

Nema veze malo veća masa, jedino što je obrnuto srazmerna i to na kvadrat sa efikasnosti. Primer, 2X veća masa je -6 dB eff. Cheers!  :shinymj5:

A to posledično znači da vrlo efikasne zv. jedinice (basovi) imaju prilično tanku, laganu i savitljivu membranu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...