Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

12 minutes ago, ninja said:

Ma nije bas tako... ovi moji DMT12 origi fabricki, sviraju samo tako.  :punish: :tongue10:

Druga skretnica i veca kutija ce da promjene zvuk ali nije sigurnao da ce biti bolje ili drasticno bolje. To ce biti nijanse i stvar ukusa. :beach:

 

... a prikacio sam i Michia na njih, 330W ... i drzi ih za 00 samo tako. M2 je bolji zvucno ali se primjeti da Tannoyima uopste ne skodi preobilje snage, cak sta vise. :cheers:

paa, neće ostati samo na nijansama - veoma je čujna razlika u basu kod BR i MLTL kutija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, ninja said:

Ma nije bas tako... ovi moji DMT12 origi fabricki, sviraju samo tako.  :punish: :tongue10:

Druga skretnica i veca kutija ce da promjene zvuk ali nije sigurnao da ce biti bolje ili drasticno bolje. To ce biti nijanse i stvar ukusa. :beach:

 

... a prikacio sam i Michia na njih, 330W ... i drzi ih za 00 samo tako. M2 je bolji zvucno ali se primjeti da Tannoyima uopste ne skodi preobilje snage, cak sta vise. :cheers:

nemas ti pojma

udario ti vetar u usi

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Woland said:

paa, neće ostati samo na nijansama - veoma je čujna razlika u basu kod BR i MLTL kutija

a ene , zbog manjeg Doplera i sta li vec jos , i srednji ( prakticno dokle pokriva bass cone) su bolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paa, neće ostati samo na nijansama - veoma je čujna razlika u basu kod BR i MLTL kutija

Moram Vam se najaviti (nadam se da to ne bi bio problem u narednim godinama[emoji3]), da samo čujem ponovo HPD385 u Zenovoj, Savinoj i Vašoj izvedbi.
Da me zelja mine.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

da se mi manemo teorija , a posebno fakta da razlika u koriscenju BC1 vs. TCM mora biti najmanje 1 a otprilike i 1.5m , po pitanju pozicioniranja od slusaoca ......

najbitnije je - moze se u pemziju i sa BC1 i sa TCM .

to sto bih ja TCM box uzeo samo na poklon , i to treba zanemariti

 

pajz,petljali su oni tamo oko pozicioniranja,spominju u tekstu isto,kao i tezu,da ne bi smelo biti vise pari zvucnika u sobi,vec samo jedan,jer imaju "los uticaj",jedno na drugo..Ti kad dobijes TCM na poklon,po suveniri njihaha principu poklonis dalje,meni :loleverybody:..mirna Backa,ravan Srem,vukovi siti,i ovce na broju :mrgreen::man_in_love: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Mikorist said:

Evo jednog tonca priča o tome. Brate na ovoliko maloj  razdaljini meni je svugde sweet spot:smesna:

 

ha near field monitoring,dobro ih zaokrenuo,i prakticki je upao u trougao za slusanje..svaka mu se dala....:clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

"to da papirna membrana sluzi kao produzivac visokotonske horne,je obican blef..horna je onda horna,ako je ona kruta/fiksna (citaj visokotonska horna jeste fiksna,ali produzetak nije=papirna membrana od bas drajvera)..ovoliko kratke horne koje su jedva 10cm duzine,bi se smele upotrebljavati od 4-5kHza navise.Tannoy Classic Monitor bi trebao da ima jedan srednjotonac,koji pokriva podrucje od cca 300hz-5Khz=ovo je razglabano par recenica ranije,da za 40cm bas zvucnik rezna frekvencija  od 1KHz u slucaju Classic Monitora je previsoka,a preniska je za visokotonac"

 

1 hour ago, Mikorist said:

verzija 2

nema notch filter 

2528.jpg

Na nultom položaju sa ove skretnice je 4500 Hz  na 4 decimale

Screen Shot 2019-05-08 at 12.50.26 PM.png

 

https://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/tannoy-dorset-vivisection/

Ali ja nemam ni verziju 2 nego 1

gde je 4.7 uF  umesto 6.6uF  - Zen je sve to lepo dokumentovao - ljubi ga Mikum:smesna:

1-1024x701.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Mikorist said:

Evo jednog tonca priča o tome. Brate na ovoliko maloj  razdaljini meni je svugde sweet spot:smesna:

 

znam taj vidoja od onomad

msm brate , taj nafali system1200 ko da je placen

msm , cijim on usima slusa kad mu je system1200 referentan zvucnik?

DMT12 i to , kutija mu dodje nekako isti andrak , al' DMT jos nekako i svira , nije skroz ugrobarena skretnica ..... al kod System1200 je cista shizofrenija

eto primera predivnog drivera upropastenog implementacijom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa brate eto Dorset ima 3 implementacije.

Igrali se ljudi sa skretnicom.  Svaka verzija svira dobro.

Kapiram da tebi izgleda smešno verzija 1 i 2.

Jer faktički visoki pišti kao supertviter. Ali tako najbolju disperziju ima i meni se najviše dopada

da bass svira skoro do 6K :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Mikorist said:

Pa brate eto Dorset ima 3 implementacije.

Igrali se ljudi sa skretnicom.  Svaka verzija svira dobro.

Kapiram da tebi izgleda smešno verzija 1 i 2.

Jer faktički visoki pišti kao supertviter. Ali tako najbolju disperziju ima i meni se najviše dopada

da bass svira skoro do 6K :smesna:

ajde de , ali System1200 ama bas niceg nema sto bi trebao da ima

ama nista ......

 

:smesna:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Zen Mod said:

znam taj vidoja od onomad

msm brate , taj nafali system1200 ko da je placen

msm , cijim on usima slusa kad mu je system1200 referentan zvucnik?

DMT12 i to , kutija mu dodje nekako isti andrak , al' DMT jos nekako i svira , nije skroz ugrobarena skretnica ..... al kod System1200 je cista shizofrenija

eto primera predivnog drivera upropastenog implementacijom

prica o TCM sa onog linka se svodi na ovo na kraju:dobar tonac treba da poznaje u dusu alatku sa kojom radi,sa svim prednostima,i manama istog,i da na osnovu toga uradi potrebne korekcije u toku snimanja,ne 100% u stilu da radim kontra onome sto je na grafikonu,vec kao neka previzija kako bi trebalo da bude..masa Hungaroton snimaka klasicne muzike od pocetka '80 je mixana sa TCM-ima,nisam potrosac,al krajnji korisnici potvrdjuju,da kako izvodjacki,produkcijski i tonski ti snimci su dobri,u vecini...Spendor je ispusio kod profesionalaca sa nekim objasnjenjem,koje je za mene neshvatljivo i moze se skockati kao "ne moze se raditi sa njima "..msm bio sam prisutan kad je vlasnik jednog ovdasnjeg studija gde koristi verovatno TCM ili 15 SRM,tako socno i debelo po@ro po jednom extravagantnom,ne bas naivnom hajendistickom sistemu sa ESL-ima velicine ulaznih vrata,da se sve pusilo,i isto se pozivao na to "zvuk sa kojim se ne moze raditi"..izmedju ostalog radio je snimke i za Presser Gábor-a (ex Locomotiv GT)...

ti tonci su cudni ljudi,i taj Tony..impozantna mu lista gde je radio mixove....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zna covek da uradi , al' se upetlja kad krene da prica kako to radi :)

ne znam , pogledao jesam spisak radova , ali nisam ni ukljucio mozak ni proveravao kvalitet istih

zadrzah se na hvali zvucnika koji sam bas tih dana evaluirao , msm , ti m povodom sam i dosao do tog vidoja

dijametralno nam se ne slazu utisci .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo alata ......  postoji jako vazan momenat , pitanje reference

ne reference u smislu apsolutno najboljeg , nego reference u smislu poznate i ustanovljene vrednosti

msm , obrada zvuka je zanat kao i svaki drugi - majstori nisu oni koji imaju najbolju opremu , nego oni koji najbolje rade , sa opremom koja im je na raspolaganju

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...