Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

19 hours ago, revox said:

. . .

ošetila žena da će nam ova zima biti prelomna za brak ... 

Prijatelju, na tvojoj sam strani i bori se na sve nacine za tvoje vinile i uzivanje u muzici. :aggressive:

16 hours ago, ninja said:

Ninja je na brodu,  uči za kapetana tako da vinyl mora da čeka. :)

E jbga. Ne znam sta vise da ti kazem/dodam na ovo. :ermm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pustano na Pointe prezentaciji za integralca na bazi EL34 ("Premium")..gram Soulines,Jelco 750,AT33PTG,Pointe Rekord LE phono,SUT Audio Innovation 800 (ili neki AN),Triangle Quartet..

track listing:

Doors "Roadhouse blues ("Live in New York,Felt forum,'70")

Mississippi Fred McDowell "Baby please don't go" ( "I do not play no rock 'n roll")

John Lee Hooker "Shake it baby" ("It serve you right to suffer")

Nick Cave/Bad Seeds "God is in the house" ("Live from KCRW")

Los Lobos "Estoy sentado aqui" (La pistola y el corazon")

Nina Simone "My baby just cares for me" (Little girl blue")

Tom Waits "Step right up" ("Small change")

Ry Cooder "Vigilante man" ( Live at the Great American Hall/2011,San Francisco")

:D

 

 

Puder.jpg

Premium.jpg

Rekord LE.jpg

Puder_2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

^

Fino osmisljena vinil play lista, sjajan prostor.

PP EL-34 integralac od Mr. Sindrica izgleda na slici feeenomenalno.

Dao sam ti vec moj komentar za grill, ali i ovako je cisto 10. :clapping:

 

thanx...sve je bilo sad pic-pic..cak je i MC zvucnica (!!!) odradila posao bez greske,AT 33PTG :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Beli_Ninja said:

Pajo,

 

Kakav je ovo prostor, lici na neki vinski podrum?

Puder, idealan za puderbal. Tamo su Šindrić i Gligorov imali prezentaciju i pre dve godine http://www.puderbar.hu/

iliti

https://www.tripadvisor.rs/Restaurant_Review-g274887-d3777396-Reviews-Puder_Barszinhaz-Budapest_Central_Hungary.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Beli_Ninja said:

Pajo,

 

Kakav je ovo prostor, lici na neki vinski podrum?

 

12 hours ago, skrstic said:

Gde je ovaj prostor? lepo deluje.

ko sto je vec receno,podrumska prostorija kafica/restorana Puder,Ráday u.8,Bp....bili su i sad prisutni i Sindra i Igor...prezentacija je radjena bez digitalije,LP i trakasa Nagra...

nagra.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Okvirna play lista za danasnje druzenje i preslusavanje uz, naravno, moguce korekcije, tj. ubacivanje/izbacivanje LP-a sa liste.

Poceo sa Madeleine Peyroux - Standing On The Rooftop ( gornji levo LP ) ocekujuci drage goste. :)

 

ni mi samo jasno đe ona upade među ove, može bit da ima koju obradu standarda iz 60/70 ;), mada i ja volim da je slušam trenutno samo na cd na vinil mi preskupa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Jbga, upade ona samo tako. Cisto fizike radi, tj. bliskosti, tj. bila skupa sa jos par ovijeh sto ih izvadih za danasnju seansu.

Nego . . . . bese to sasvim OK seansa, a muzicki pravci odose sasvim nekim drugim tokovima, po obicaju. ;)

Ali, o tom potom . . . . nego . . . . gosti odose, a ja sam sa sobom i ... naravno, a s kim cu . . . . . Jimi . . . 

 

j1.jpg

j2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bese skoro neka prica o tim nekim novim nezavisnim diskografskim vinil kucama, tipa Atlantide, Discom.

E pa, da ne "lupam" vise glavu, da ne radi vise "crv sumnje", porucih po jedan LP od obe gore navedene kuce.

https://www.discogs.com/Max-Vincent-The-Future-Has-Designed-Us/release/6727381

https://www.discogs.com/artist/872337-Kozmetika

 

Samo da napomenem da je Max jedinstven ovako, ali je def. radjeno u Discom kuci, a da je Kozmetika reizdanje ( ili kopija neka sa master traka ili sl. ? )  iz Atlantide kuce iz Salcburga, AUT.

Trenutno nemam taj LP u izvornom ZKP RTVL izdanju, ali se secam kol'ko-kol'ko kako je to zvucalo.

Da ne "prskam" sada za taj LP 45-90 eura koliko je na Discogs-u PLUS PTT, uzeh ovo fino za pocetak i u kolekciju za nekih 10 eura od proverenog, lokalnog dealer-a.

Naravno, oba LP-a gantz nova, neotpakovana. :)

Javljam utiske  . . . .  stay tuned. 

k1.jpg

k2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...