Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

^

Uvek sam se pitao da li je bilo nesto vise od poslovne saradnje ( mozd' pratnje .... sic. ) izmedju "matorog lisca" i ove "bedevije" ? ;)

Btw, kako starim, bolje reci "patiniram" ( sad bi moji ukucani otisli u :roll1:na ovaj moj termin ) G-sn Karajan mi je sve bolji i bolji.

Nek' pricaju drugi da je on bio "disco" dirigent, ali meni to sve vise i vise prija slusnom i nervnom aparatu.

Stoga @Woland - ide tebi za ovaj LP jedan fini LIKE. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Okibokis said:

. . . 

Evo jedna topla preporuka za mog druga doktora.

Veliko hvala na ovom podsecanju na "rane" Yes. :thumbsup:

Ono sto je za ovu grupu karakteristicno su ti svi njihovi klavijaturisti koji su bili referenca toga vremena, a i danas.

Recimo, ovo sto si preporucio je sa njihovog drugog LP-a ( na zalost, jos uvek ga nemam na vinilu, samo rip, jbga ) gde je za Hammond-om odlicni Tony Kaye.

Ono sto je takodje ovde meni veoma interesdantno na spotu je model ovog Hammond-a ( moguce model X5 koji se tada, 1970 god. pojavio kao hit ? ).

Mogao bi i @prophet izanalizirati ovaj spot i reci nesto povodom ovog modela.

Sto se tice samog band-a Yes je njihov pevac Jon Anderson sa veoma specificnim vokalom koji mnoge iritira, a vole oni koji su ipak u "debeloj" manjini.

Podsetio bih ovde na njegov prvi solo album " Olias on Sunhillow" koji je prakticno obavezna lektira i udzbenik prog rock-a.

Sve u svemu, thnx @Okibokis, ubacih ja ovaj LP na wanted LP listu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Pda, Hammond.

Nesto slicno kao i u ovom nasem hobiju . . . . oni "pravi" su bili sa cevnom apmplifikaciom. Posle su se pojavili ovi "novi" sa trandzovanima ( u ovoj grupi je i ovaj "nesretni" X5, mada bih ga i tako "nesretnog" i danas rado posedovao ).

Model koji je bio pojam onomad i danas je Hammond B-3, tzv. "B trojka" sa sve noznim pedalom. Msm, ima ga i C3, M 100, pa "seceni" M 100 itd., itd. . . . 

Medjutim, ima tu i jedna "gadna" klavijatura iz toga vremena, a da nije Hammond. Farfisa Professional. Nice sprava. :wub:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

Mislim da je u pitanju portabilna varijanta (prvog Hammond-a koji je koštao ispod 1000 funti) modela L100, tzv. model Porta B.

Svirao sam na modelu B3 sa leslijem. Pored njega ARP2600 i Fender Rhodes sa svojim zvučnikom. U tom okruženju sam mogao danima da sedim i da ne osetim kako prolazi vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, prophet said:

 . . . , tzv. model Porta B.

Svirao sam na modelu B3 sa leslijem. Pored njega ARP2600 i Fender Rhodes sa svojim zvučnikom. U tom okruženju sam mogao danima da sedim i da ne osetim kako prolazi vreme.

Thnx @prophet na detekciji Kaye-ovog modela Hammond-a sa spota.

A tvoj keyboard setup - nemam sta drugo da dodam sem :worship:.

Fender Rhodes sa svojim zvucnikom je imao dodatak u imenu - Suitcase.

Da li si "peglao" 73-trojku ili 88-icu ?

Ja sam svojevremeno imao Fender Rhodes Mark I 88 i Janus posebno kombo pojacalo sa 2 x 12" EV. Bio zvuk "loodnica".

Jos kada mu natakarim Electro Harmonics-ovu "Small Stone" papupicu, onaj "fejzer", sumrak bogova  . . . . huuuh . . .  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet

To sa koriscenjem pedala/papucica nije uopste bilo lose za to vreme ako si bio samo sa recimo el. klavirom, a bez "strajh"-a, tj. nekog strings keyboarda.

Meni je taj Small Stone od Electro Harmonix prirastao za srce i ostao u lepom secanju.

Ni priblizno dobri su mi bile neke druge pedale, recimo neke od Boss-ovih, pa Roland-ovih . . . .

Mego, da se vrnem ja malo na taj ARP 2600. Sjajan synth. Ja sam licno voleo model Odyssey. Dvoglasni, ali "hebe kevu". . :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sjajan. Po meni najbolji. To je bilo vreme Voltage Controlled oscilatora. Padne napon i menja se pitch:D

Ta tri pomenuta su mi ostala u sećanju. A svirao sam i skoro sve Prophet-e, dosta MOOG-ova.... Korg, Roland, Casio, Kawai da ne spominjem. Od Yamaha čak i ultra retki DX 1. 

Neostvarena želja mi je ARP Solina.

Velika mi je pasija bila pravljenje boja, ali Hammond i Rhodes su mogli da idu as is, all day long.

Eh da, Odyssey... voleo bih da njemu odsviram neku bas liniju, recimo iz pesme Pop Corn.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ahhhhh . . . . Solina. :wub:

Svir'o. Jedan od prvih ( ako ne i prvih ) "strajh"-ova ikada. Tek posle su se pojavili Crumar, pa Siel, itd.

Fina sprava. Za zive nastupe dushu dala da se natakari na Rhodes-a.

Nista ti vise i ne treba. :)

Ako bas hoces da imas "namunjen" setup za neki recimo jazz rock performans, turis jos izmedju, tj. "u sendvic"  i Hohner Clavinet D-6 i ..... udri. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...