Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Stiglo dok sam bio odsutan . . . dugo ocekivana ploca. 

U nekoliko navrata sam izgubio na licitacijama za ovaj naslov, neke licitacije kolegijalno propustio, da bih konacno za ovu pobedio i dobio. :so_happy:

 

b1.jpg

Apsolutna spic klasa u svakom pogledu. Kompozitor, pijanistkinja, studio, ton majstor, producent, fotografija, dizajn spoljasnjeg i unutrasnjeg omota . . . sam vrh.

Referentna ploca. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Nadrealno "uhvacena" atmosfera u novosadskom studiju M te daleke 1988 god. 

Sam pristup i logika postavljanja mikrofona, njegova distanca od izvodjaca i instrumenta, a ko zna sta jos oko tretiranja samog klavira, pocevsi od stima, poklopca i otklona istog od same rezonantne kutije i ko zna sta vec  . . . ?

Pricasmo o svemu tome onomad kod tebe kada smo preslusavali ovaj LP.

Presrecan sam sto sam se konacno domogao jednog primerka ove, slobodno mogu reci, kultne ploce. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nisam ni ja.

Citao sam, ali nisam imao prilike i cuti, da to reizdanje Rex-a nije ni prineti originalu, te samim tim i nije dostojno nasih kolekcija ?

Ehhhmmmm . . .  ko ce ga znati ?

Apropo "razbijanja Napoleona" respect za prvo izdanje. Ja sam srecan sto sam nabavio ovo DG "Resonanse" izdanje :

 

k1.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zflazar

Kao sto sam vec napisao, nisam imao prilike cuti reizdanje RI.

Radi se o novoj diskografskoj kuci Atlantide koja objavljuje ta skupa i retka vinil izdanja iz ex-Yu.

https://www.discogs.com/label/44715-Atlantide

Sta oni tacno rade, nemam pojma, ali odgovorno tvrdim da ono sto su uradili, te izdali konkretno sa LP-om Trio Dag - Secanja, nema pojma sa originalom.

Slusao sam i jedan i drugi, onako 1 na 1. Kao da su uzeli snimak sa kasete, te prebacivali na novu vinil masu.

Po toj analogiji @Woland i ja predpostavljamo i pribojavamo se da njihov Rex reprint zvuci lose.

Ko zna ?

Btw, i za "Opus 1" ide slicna prica od onih koji imaju oba izdanja.

 

dag.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CMJ veče počelo sa Gateway albumom.

kod mene je cilemilejazz pravac jako kontradiktoran: ima ugrađen stimulator za centar uživanja, kajanja i optimizma u isto vreme.

tako i ovde, jedna pesma te tera da menjaš hobi, druga te pogodi u srce, treća u stomak komunicirajući sa izvođačima kroz lagane grčeve, mada potonje može imati veze i sa obilnim ručkom baziranim na bezalkoholnom roštilju...

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_imagesZYVDCZJT.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...