Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

doco vidim kuda si krenuo noćas ;)

ja počeh sa

DSC03513.jpg

DSC03517.jpg

mada mi nije leglo ... nešto nisam bio raspoložen

zato sad ide

DSC03511.jpg

legao ko melem na ranu

za nastavak planirano

DSC03512.jpgDSC03514.jpgDSC03515.jpgDSC03516.jpg

a kojim redom viđećemo ... ima kad ... mada mislim da će mahavishnu noćas definitivno da ispadne iz kombinacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Francuzi očigledno više nemaju nikog ko ume da napravi dobar snimak.. džaba nekoliko studija, džaba mastering u USA, džaba silna kinta ubačena u projekat.. ima digitalno snimljenih izdanja koja dobro zvuče na vinilu.. ovo nije jedno od njih.. srećom pa je muzika dobra

ab6f51dfb359557e85047fdc77a1d9ee.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne stigoh sinoć sve da preslušam pa danas nastavih

seventh galaxy je ploča koja se mora imati definitivno (meni ovo 2 kopija)

cobham - magic ... đene đene ... bljesne al nije to to .... spectrum, crosswinds i total eclipse daleko ispred ili zato što su mi ostali u memoriji u drugom svijetlu ... mozak tada bio koju deceniju mlađi

madhunter ... slijedi ...ovaj lp sam preskočio u to vrijeme tak da će mi biti surprice, surprice

jedino što se moram vratit na kompilaciju mahavisnu ponovo ... sinoć mi ni legla nikako ... ne znam zašto

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Woland said:

Ajd onda na Love Devotion Surrender, mnogo sam to nekad voleo.. ne mogu večeras.. violončelo.. klavir.. jbg emoji106.png

bih, al na žalost nemam taj LP :( ....  madhunters korektna ploča, snimak ok,  al pgprts ostaje kakav je bio ... mada valjalo bi i takav kakav je bio da je tu i danas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

 . . . Ovo poslednje je David Darling - Cycles i stara ECM ekipa sa početka osamdesetih

Sjajno. Od celokupnog ECM opusa meni jedna u 5 najdrazih ploca. :preved:

 

41 minutes ago, revox said:

. . . 

cobham - magic ... đene đene ... bljesne al nije to to .... spectrum, crosswinds i total eclipse daleko ispred ili zato što su mi ostali u memoriji u drugom svijetlu ... mozak tada bio koju deceniju mlađi

 

madhunter ... slijedi ...ovaj lp sam preskočio u to vrijeme tak da će mi biti surprice, surprice

 

jedino što se moram vratit na kompilaciju mahavisnu ponovo ... sinoć mi ni legla nikako ... ne znam zašto

 

B. Cobham - Magic. Htedoh jos jutros da ti napisem da je ovaj njegov album ispod proseka, velikim delom i dosadan. No, sam si upravo napisao, tako da se slazemo 1 na 1 oko ovog naslova. :)

Mahavisnu - mislim da znam u cemu je bio tvoj problem sinoc. Zahebi u sustini kompilacije, pogotovo kod bandova koji imaju uglavnom sve albume uradjene konceptualno. A to su upravo i Mahavisnu. Pustaj onaj regularni, pa uzivaj.

36 minutes ago, Woland said:

Ajd onda na Love Devotion Surrender, mnogo sam to nekad voleo.. ne mogu večeras.. violončelo.. klavir.. jbg emoji106.png

Uhhhhhh . . . . . sto bi se zargonski reklo "gadna" ploca. 

Period ove dvojice kada su debelo zabrazdili u meditaciju. Bela odevna faza. :D Bitna ploca za kolekciju. Nije za svaki dan, naravno.

Kod mene sledece : dopalo mi saka ovo poljsko vinil izdanje (Creole Press) P. Green-a.

Kompilacija. Ali dooobra.

Iznenadjujuce dobar otisak. Upravo ide Slabo Day .

p1.jpg

p3.jpg

p2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Vidi. Znam da ga ne volite ti i Grozni. :)

Garbarek u raznim kolaboracijama ima par uzasno dosadnih albuma ( pr. Star ).

Medjutim, za divno cudo, iako kao sto i sam znas da sam malko odlutao od ovog muzickog zanra, rado preslusavam "Cycles" i ne smeta mi puno njegov sax.

Hint - ako vec nemas prvu plocu od D.Darlinga "Journey October" slobodno uzmi kada bude prilike. Ooodlicna i bas pravi njegov solo projekat i prvenac za ECM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

noćas part 3 preslušavanja pridošlih vinila

13.jpg

fenomenalan LP

 

14.jpg

korektna ploča vredi je imati nič senzacionalno ... jednostavno prija

15.jpg

još jedna takva novije produkcije (uslovno)

16.jpg

sentimentalo vezan ... davno bilo davno slušao ... prija

upravo slijedi

17.jpg

kao i

18.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rano popodne  otpočeo part 4 preslušavanja pridošlih LPa

DSC03551.jpg

Prijatan album za slušanje dok se nešto drugo radi ... ništa više

DSC03550.jpg

uzet da bi zadovoljio potrebu da imam nešto na vinilu od njih ... cini mi se zanimljiva svirka ... možda nabavim i po neki regularni album ... samo da pažljivo preslušam

DSC03549.jpg

krasna ploča ... puno dobre atmosfere ... davno imao pa se potrošila ... naleće poslije duže vremena dobra kopija ... baš dobar LP

DSC03548.jpg

fenomenalna ploča ... prvi put kupljena u BG na maturskoj ekskurziji septembar`76 ...  komision negdje oko hotela moskva ili slično ... čuvana u busu kao dukat ... opet naleće al licencno izdanje ... imao i drafon fly pa sad nemam

DSC03547.jpg

razlog nabavke isti kao i moody blues kompilacija .... ova daleko ispred ... snimci sa prva tri albuma

DSC03546.jpg

clapton za kraj noći ... jes  da ovaj LP i nije nešto al clapton-is-god.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...