Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

@prophet

Sve izuzev prvog LP-a,tj. ZZ-ja, kao da si mene pitao, tj. sve Adut to Adut-a sto se kaze. :)

Da ne ispadne da ne volim/cenim ZZ Top, naprotiv, ali svi ostali LP-i koje si preslusavao danas imaju posebno mesto kod mene  i respect na izboru. :worship:

 

Ja stig'o s posla i odmah metnuo na tanjir :

 

ea1.jpg

ea2.jpg

El Alamo.

Jedna zaista "gadna" ekipa iz Perua koja opako prasi psihodelicni & prog. rock sa influencama Lat. Amerike, Afrike, pa cak ima i nesto od Spanije. :)

Jedini LP koji imaju - Malos Pensamientos (1971). Ovo je naravno reizdanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek se usvirava, trebalo mu je 4h sata da dodje na sobnu temperaturu posle putovanja :heat:

Sada svira Roh prelo T-3k  pa u njegov MM na 47k .... obecava za sada iako ovako na prvu je bilo bolje sa nuvistorima a i sa onom JLTi sto ste slusali kod Wolija.

 

btw: U toku pisanja, desi se promjena na bolje, kao da s enesto "otkacilo" i zvuk je otvoreniji i manje "mutan" a i glasniji bez okretanja pota... doduse, sada je vec vruc i ne moze se ruka drzati na njemu. :hammer:

Malo je zahebancija sa kontaktom za zvucnike, ne ide banana a ni viljuska ... samo zica pa sam morao da "razvaljujem" kablove i sreca pa imah dovoljnu duzinu nauka ali su malo prdebeli pa sam morao da "ocerupam" ulazni dio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve ovo sto si napisao govori o tome da je taj intergralac bio u nekom zapecku poduze vremena.

Kako bilo da bilo, daj ti svemu tome jos bar 3-4 x 10 uri min.

Takodje, i sami kalemovi u Roh-u se nisu jos propisno ponovo razmrdali.

Na koliko ti je potrebno da odvrnes main vol. pot da bi to bilo dovoljno za fino slusanje upravo na tim D. Straits-ima ?

Recimo na B1 - Ladywriter ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Odlicno za sam pocetak dugog prijateljstva i druzenja sa tom legendarnom spravom koju si uspeo pri'apsiti. Gratz na tome. :clapping:

E sad', strpljenja jos malo.

Posle pusti Santana 3 i A1 - Batuka, pa da cujem nov info. Tu ima svega i tol'ko toga za analizu sistema.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ninja

Citam nesto za PM6a.

http://www.hifiengine.com/manual_library/marantz/pm-6a.shtml

Input sensitivity: 0.22mV (MC), 2.2mV (MM), 150mV (line)

Tvoj Rohmann ima 0.25 mV. Probaj ( ne kosta te nista ) da ides direkt iz rucice, bez SUT-a. 

Vrlo lako se mozes prijatno iznenaditi. Ako ne, tu je i T-2000. :)

A za zv. kablove i konektore.

Mislim da bi ti zavrsile posao ove bananice koje sam uzeo od @neskor-a za Quad-a.

Odlicne su. :thumbsup:

 

303_plugs.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, revox said:

taman tako :)

part 5 preostalo za neđeljni odmor

. . .

pa onda se nanovo dok nedođe nova tura

Sve su to odlicni, provereni naslovi.

Medjutim, licno sam jos uvek pod utiskom @prophet-ovog LP lot-a od pre neki dan.

Prosto mi dodje da sve isto tako namestim danas, pa da preslusam. Mozda i uradim tako ?

Nego, nema nam ga @ninja ?

Umorio se izgleda od preslusavanja vinila posle duzeg vremena. ;)

Javice se vec . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Sve su to odlicni, provereni naslovi.

Medjutim, licno sam jos uvek pod utiskom @prophet-ovog LP lot-a od pre neki dan.

Prosto mi dodje da sve isto tako namestim danas, pa da preslusam. Mozda i uradim tako ?

Nego, nema nam ga @ninja ?

Umorio se izgleda od preslusavanja vinila posle duzeg vremena. ;)

Javice se vec . . . 

dakle nemoj da pominješ :)

izbjegao sam da komentarišem ... prosto od muke što je sve čovjek nabavio ... rijetko naleće a još ako je u dobrom stanju ... ludilo

@ninja će se javi, sigurno, inficiran je tolko da ne može bit da se ne javi :)

ošetila žena da će nam ova zima biti prelomna za brak ... provalio sam kanal za kupovinu iz srbije i krenulo je ... kako je stan mali teško da će ima đe da smjestim sve što planiram ... ženi viđela što se zbiva i palo joj na pamet dobra ideja ... da prodamo stan na more i da kupimo veći ovde ... kaže da imaš svoju sobu da te ne gledam ... pa slušaj ploče i popravljaj kolko hoćeš ... nisam imao kud nego da se složim ... samo čekam da realizuje plan ... jes da će mi teško pasti još jedna selidba (predlagao da ja ostanem u ovome malom pa da mi dolaze u posjetu, al kažu ne može - treba đeci) ali što ću ... složio se sa predlogom i stavom ostaka familije i sad čekam realizaciju plana ... bem li ga ... tako je kako je ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...