Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

pre 7 časa, paja959 reče

Ten Years After 1st.



Čestitam!

Mislim, nije baš Ten years after....više kao 57 years after, ali vrijedi kao da je The same day. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zerowaf said:



Čestitam!

Mislim, nije baš Ten years after....više kao 57 years after, ali vrijedi kao da je The same day. :D 

thanx:victory:...msm slatko sam se nasmejao na komentar:oke:... teoretski sa nime sam zatvorio neku svoju nekad stvorenu "listu zelja"..s te liste ima jos Bennie Maupin "Jewel in lotus",al to ce biti uskoro (re)izdato na ECM Luminessence seriji,pa mi ostaju samo neplanske kupovine u buduce,a to kao sto znamo,moze da prouzrokuje nove liste zelja,tako da ovom sportu nikad kraja :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Doktor said:

^

Pričasmo juče ( uz čestitke takođe, naravno ) :clap:.

Siguran sam da imaš već njegovog "brata blizanca" - Undead ? 

Ako slučajno još uvek nemaš, asap bacaj na tu tvoju wishing list. ^_^

ma to je u steku ve3c odavno :oke: ...ovo je nekako bilo problematicno,ono bas vala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
Napisano (izmenjeno)

Sahib Shibab and the Danish Radio Jazz Group / reizdanje SAM.

Svirka iz 1965.-te godine.  Moze da se nadje flac ali sam ja ovo ipak hteo na ploci i odlicno je uradjeno.

Drugaciji je utisak kad se ovo slusa sa vinila.

 

U istom maniru samo jos bolji je Sahib Shibab's jazz party album - to cu traziti verovatno kao staro izdanje.

:bad_boys_20:

Sahib Shibab Copy.jpg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Sa ove strane bande . . . :coffee:

Santana ( Bootleg 2 x LP , Rusi ) . . . .  butleg k'o butleg : malko "skracen" i gore i dole . . .  ali, dosta to korektno odradjeno

Zivi snimak iz Cow Palace,  CA za docek Nover godine 1977 god.

Dobra plej lista. Pravi naslov za "ljute" Santana freak-ove i kolekcionare u koje se i ja ubrajam. :matrix002:

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Jedno 8 metara polica od poda do plafona pa računaj. :sarcastic_hand:

Miko, ne znam nikako da uklopim u glavu brojku. Samo balavim kada vidim  tj slike sto Doc slikao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
19 minutes ago, shonne said:

@Doktor mozda bude, ne znam...ali mene cisto zbog odusevljenja kada vidim, interesuje koliko imas komada vinila?

 

Prestao sam da brojim od pre nekih 7-8 god. Onako da se kaze : nekoliko hiljada - vise od 3k, manje od 5k. :Viannen_loungelizard:

Ono sto je slikano na ovoj temi je nekih 2/3 vinila. Ima dodatno jos na lodji ( zastakljena terasa sa tretiranim ormanima ). 

18 minutes ago, Mikorist said:

Jedno 8 metara polica od poda do plafona pa računaj. :sarcastic_hand:

:laugh1tooht:

Poceo sam polako ( ali sigurno ) da zaboravljam gde je sta ( nekada davno sve bilo slozeno pod konac i tacno sam znao gde je svaki LP naslov ).

To ceka peMziju koja ide krajem sledece godine da se dovede u red.

Msm ona regularna ( ugovor sa klinikom ce se kako sve ide nastaviti u svojstvu strucnog saradnika ).

Medjutim, svaki LP naslov znam 100% tacno kako, gde, od kogha, zasto, zbog cega sam pazario, uzeo.

To mi i daje neku dodatnu energiju i stiti me od demencije. :sarcastic:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

^

Prva kolecija je nestala po bgd zurkama, pozajmicama pocetkom 80-tih godina proslog veka.

Iskreno zalim za nekoliko naslova ( Opus 1 - prvo izdanje, Time 1 - 1. izdanje, Josipa - Dnevnik jedne ljubavi 1. izdanje, pa Tihomir Pop As - Majko zemljo , September - oba vinila, Videosex . . .  dosta toga se naslo po berzama u SKC, DOB-u, aukcijama raznim, pa se kolektiralo ).

Ponovo krenuo u stvaranje kolekcije krajem 80-tih, pocetkom 90-tih i uhvatio trenutak kada su se ljudi ratosiljavali vrednih LP-a zbog nove medije zvane - CD.

Tada sam oformio kostur moje LP kolekcije. 

Prekretnica svega ovoga je bio moj prvi godisnji odmor u svojstvu stalno zaposlenig lekara u bolnici. Otisamo sam u London, UK.

Bio sam u velikoj dilemi : da li krenuti putem stvaranja muzike ( kucni studio, syth-ovi, ambijentala neka , naravno, solo projekti ) ili krenuti putem posvecenog slusaoca, kolekcionara, diskofila.  I eto . . . . 

Mada, nikada nisam u full-u odustao od ideje da se vratim i prvom putu ( ispod kreveta slozeni : Cheetah Master Keyboard 88, gomila modula, naravno analognih,  midi gajtana . . .  ).

Samo se ceka trenutak  . . . .:Viannen_loungelizard:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Mikorist said:

Jedno 8 metara polica od poda do plafona pa računaj. :sarcastic_hand:

5-6000 tisuća ... a more bir i više zavisi kako ih skladišti ... umeko il utvrdi 😂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Vlada Dzet ima kolekciju od jedno 20K+ vinila a pre desetak godina bila je na tv-u kratka epizodica o audiofilu i njegovoj kolekciji vinila - to je bio stan u centru i na svakom zidu, od poda do plafona, bile su police sa plocama ukljucujuci i hodnike. Secam se da je tada taj covek imao Avid gramofon i cini  mi se SME IV ili V rucku, dalje se ne secam.

Zeljko Kerleta ( Cosmic Sounds ) je otkupio od nekadasnjeg RTB-a kompletnu domacu jazz diskografiju za koju su oni imali autorska prava, to je na trakama.

 

Elem Dok kolekcija ti je impresivna, gledajuci slike i sta nabavljas, vrlo raznovrsno i kvalitetno.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo se jučer u Zagrebu, pa dok sam čekao da mala završi s terapijom sam otišao umjesto u gostionicu do Music shopa.
Vrte se po drugi put:

soulbros1.jpg 

Ja ovakav krkan kakv jesam, nisam do sada ni čuo za ovo, pa je find još i slađi. Must have!
soulbros6.jpg soulbros5.jpg soulbros4.jpg  soulbros3.jpg soulbros2.jpg  


Meni remek djelo! :thumbsup:

.................................................................................


Zatim, iako odavno imam kupljen CD, kad sam vidio ploču morao sam ju kupiti!
CD se prodavao zajedno s trzalicom koja je bila upakirana u mini omot koji je isti kao i cover albuma.
Ploča je došla bez trzalice. :D 
tretamajka1.jpg tretamajka2.jpg tretamajka3.jpg tretamajka4.jpg  

Poslastica i što se tiče glazbe i što se tiče produkcije, ali to već svi znate. 


............................................................

I kad sam krenuo ka blagajni ugledan na polici tik uz blagajmu o sljedeću ploču. Pripremljena za impulsnu kupnju baš kao što cigarete ili slatkiši stoje uz blagajnu da ih se uzme dok čekaš.
Davno sam kupio CD i nekako je negdje nestao, a sad je stiglo reizdanje na vinilu. Zero happy!

zjq1.jpg zjq2.jpg zjq3.jpg 

Produkcija je kao i na CD-u izvrsna.




...........................................


Još je toga jučer kupljeno, ali prvo nemilosrdna rotacija, pa onda likovanje na forumu! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...