Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)
pre 29 minuta, Doktor reče

:bravo:   . . . . .    :wub:.



Napisao sam kako je ovo bila impulsna kupnja na samoj blagajni.
Morao sam ga uzeti u ruku i kupiti, ali ono što je bilo ispod njega će ti se isto svidjeti.
Zanimljiv je način kako funkcionira svemir. 
Nedavno si ovdje spomenuo kako ti je, između ostalih naslova, žao što ti je nestao "Majko Zemljo" od Popa Asanovića.
Ploča koja je bila ispod ove je upravo reizdanje Tihomira Popa Asanovića. Unutra se nalazi i divan tekst kojeg je napisao Peca Popović.
Ići će večeras na gramofon da ga čuje i klinka koja mi je jučer u autu puštala, pazi sad(!), Septembar! Iznenađen izborom sam ju upitao što zna o "Septembru". Kazala je da je to jedan stari super rock-jazz bend.
Danas će još malo naučiti. Hoću reći, ponosan sam. :) 
Rekoh da svemir funkcionira na zanimljive načine ili da parafraziram naslov sjajne numere: "The Creator have a master plan".

 

Izmenjeno od zerowaf
tipfeleri
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Randy Newman - Sail away
Niskozemski Reprise, 1972.
VG/VG, za samo 1,5 €  
Takve ploče volim!
Kao da je 1997-ma. :D 



Cinično, pametno, duhovito, muzikalno. Malo americane, malo New Orleansa, malo i R&B-a. možda i neke natruhe rocka ili popa.....čovjek ima što reći, pa ne mora biti ukalupljen u žanr. 
Pjesme o ljubavi, odnosima među ljudima, malo o umiranju i Bogu...
Može se slušati pažljivo i pratiti tekst, a dovoljno je muzikalno da se samo uživa u tom glasu i atmosferi.
Nema ga smisla usporediti s Dylanom jer nije baš neki folk......ali, slušajući album, sjeti se čovjek i Dylana i Zappe zbog cinizma, pomisli i na Billy Joela i na njegov Piano Man, ode na Wikipediju provjeriti tko je napisao "You can leave youir hat on", zamisli se nad odnosom prema smrti i Bogu, pa kad album završi, okrene opet na A stranu i pusti sve ispočetka.

Ili u dvije riječi: Dobar album.

Randy Newman.jpg 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Juce stiglo . . .  danas posle posla se otvorilo . . . . paket pod nazivom : popunjavanje "rupa" + neocekivano iznenadjenje. :jump:

Tony Williams - The Joy of Flying. Paklena jazz fuzija sa dosta funk/rock/blues-a, a bogmi ima i tu progresive. 

US izdanje - crveno/zuta nalepnica Columbia, tvrd karton spoljasnji omot. :worship:

Ekipa da se smrznes ( ima na slikama ). Ubedljivo najjaca numera ( IMO ) A4 - Open Fire ( Ronnie Montrose koji je razvalio el. gitaru, te Brian Auger za klavijaturama i mladji brat Cipolina, Mario. Starijeg ko pa ne zna - Dzon Cipolina :) ), jedini live snimak ( Tokyo ) na albumu.

Brutalna svirka - preporuka. :thumbsup:

Doslo se u posed i prvog ( zuti ) albuma B52. Nemac. Neslusan vinil, omot intaktan. Jugoton-ovo izdanje ide na klupu za rezervne igrace.

U ovom lot-u se naslo i 2 albuma od Third World. Najs. 

t1.jpg

t2.jpg

t5.jpg

t3.jpg

t4.jpg

t6.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Dobih sinoc kasno na viber misao novinara, rock kriticara Pece Popovica. U milisekundi sam se prepoznao, te misao momentalno otisla u moj signature postova ovog foruma. :)

 

Te hiljade vinilnih komada, teških nekoliko tona, sa prašinom iz raznih epoha - to su moje vikendice, moji automobili, moja propuštena egzotična letovanja, moje jahte, moji  besovi. Koliko sam nekad drhtao iščekujući da ih posedujem, tako danas drhtim dok ih slažem u kutije koje više neću otvarati.
Peca Popović

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Nadam se da si Rispolept dobio od sertifikovanog psihijatra ?

Ne se zezaj s tim lekom ovako ispod tezge.

:Viannen_loungelizard:

Ma naravno. Poliklinika Eskulap u Bgd. Fina doktorka bila. Rekla je da nije videla besniju osobu u svom zivotu, a i u nekim trenucima se smejala sa mnom. Nije to Doc,  jaka doza, 1mg dnevno. 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Kako kazu Šone ono za male bočice i otrove. Rispolept kreće da se oprezno uvodi sa 0.25 mg dnevno, pa se penje doza navise dok se ne odredi doza odrzavanja.

Uobicajena doza odrzavanja je 0.5 mg na dnevnom novou, tako da mogu da zakljucim iz tvoje dnevne doze da je to ipak ozbiljnija "priča". Drzim fige da svedes dozu na 0.25 - 0.5 mg dnevno.

:BeerMugCheers:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Kako kazu Šone ono za male bočice i otrove. Rispolept kreće da se oprezno uvodi sa 0.25 mg dnevno, pa se 

Pa u sustini, on je meni vise smetao nego sto mi pomagao. Jos jednom sam tako bio besan, '99 god. Ali dobro...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Kako kazu Šone ono za male bočice i otrove. Rispolept kreće da se oprezno uvodi sa 0.25 mg dnevno, pa se penje doza navise dok se ne odredi doza odrzavanja.

Uobicajena doza odrzavanja je 0.5 mg na dnevnom novou, tako da mogu da zakljucim iz tvoje dnevne doze da je to ipak ozbiljnija "priča". Drzim fige da svedes dozu na 0.25 - 0.5 mg dnevno.

:BeerMugCheers:

Ma odavno prestao sa tim. 😁🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

^
:clapping:

Upalio jednom auto, otisao za bgd, ispusio neku cigaru pred pravni fakultet. Vratio se kuci i reko im da sam bio za bgd. Uhvatili se za glavu i zajebali budalu vise 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, shonne said:

Upalio jednom auto, otisao za bgd, ispusio neku cigaru pred pravni fakultet. Vratio se kuci i reko im da sam bio za bgd. Uhvatili se za glavu i zajebali budalu vise 😁

Vidi, toliko mi nedostaju FAK-ovi, pa da sednemo, ispricamo se o svemu.

Odlicni tvoji postovi danas, dosta ima tu za kontemplaciju, diskusiju.

Bice prilike, siguran sam.

Nego, Admin i Moderatori zakazali povodom ovogodisnjeg skupa.

Pa, ode Kovid u ćošak. Haj'mo predloge. :jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...