Jump to content

StabiS/StogiS 12" setup


Eci

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

odlicno! :) 

meni je to nallepsi fabricki gramofon

mali zgodan kompaktan super izgleda a odlican

jos mi see vise dopada sa onom kuzminom drugom malo masivnijom ruckom

ima jos boli vizuelni balans

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto dobronamjerni komentar, ne bih da polemišem, nisam imao priliku a slušam i podešavam ovaj gramofon, ali mi nešto čudno da se zakretanjem malog tega, naročito ovoliko, podešava horizontalni ugao

 

čini mi se da u tegu ima šaraf čijim pomjeranjem se to podešava

 

post-38-0-55280300-1374348044_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto dobronamjerni komentar, ne bih da polemišem, nisam imao priliku a slušam i podešavam ovaj gramofon, ali mi nešto čudno da se zakretanjem malog tega, naročito ovoliko, podešava horizontalni ugao

 

čini mi se da u tegu ima šaraf čijim pomjeranjem se to podešava

 

Postavljena slika1.jpg

 

u pravu si , postoje šrafovi na tegovima

ovako mi je bilo jednostavnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto dobronamjerni komentar, ne bih da polemišem, nisam imao priliku a slušam i podešavam ovaj gramofon, ali mi nešto čudno da se zakretanjem malog tega, naročito ovoliko, podešava horizontalni ugao

 

čini mi se da u tegu ima šaraf čijim pomjeranjem se to podešava

 

Postavljena slika1.jpg

 

Da sve bude OK, podesio sam horizontalni ugao pomoću šrafa na glavnom tegu

 

;)

post-205-0-36367800-1374390782_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve ukupno...izgleda fenomenalno!  Kuzma izvanredno mašinira delove.

Imam par pitanja:

Kako su zaštićeni mesingani delovi?

Jesu li lakirani ili je to neka vrsta bezbojne plastifikacije ili nešto treće?

Šta fali originalnom tanjiru, pošto je spomenuta zamena "bajadera" tanjirom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što mogu da kažem o bajadera tanjiru jeste u odnosu na Lenco L75 tanjir koji je kompletno od aluminijuma i ima nekih 2700 gr bet mata..

 

Skinuo Prophet tanjir sa Grauovog grama i kucnuo u njega. Čuje se "tb" i na tome se završilo. Kad sam kucnuo u Lenkov tanjir čulo se "biiiiiiiiiiiiiiingg" :D

 

Sad ne znam od čega je origigi Kuzmin tanjir ali ako je od aluminijuma kao i Lenkov onda je prednost bajadere što  manje zvoni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@FFL:pitanje s moje strane,ima se 3 protivtega,u slucaju sa 2 tega kao na slici,veci teg  je vec dosta "vani",a onaj mali,je vec skroz pri kraju produzetka na sta se nabadaju  protivtegovi,da stavis sva tri,koncentracija tezine protivtegova bi bila bliza obrtnoj tacci od same rucke,distanca izmedju 2 glavna tega i onog treceg manjeg,bi se mogla svesti na minimum,i mnogo bi bilo lakse u finisu podesavanja-balansiranja rucke..

 

. i....moze li jedna slika izbliza od kutije Benz-a,gde se vide oznake?..(serijski broj)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Leonardo: Ako je lakirano duvanjem, onda mora da je neki dobar lak jer većina lakova ima groznu naviku da se prije ili kasnije krene ljuštiti iliti "linjati", materijal mora biti bukvalno sterilno čist inače krene da radi proces oksidacije (patina) ali se može odraditi sa nitro baziranim lakovima.

Plastifikacija je u neku ruku zahvalnija ako se dobro izvede, ali je u procesu teže postići tanak i kontrolisano ravnomeran sloj - lakše je naduvati tečni lak u nekoliko mikro-tankih slojeva nego jedan u prahu. Meni, gledajući slike, ovo ne izgleda kao plastifikacija, plastifikacija veoma često proizvodi "nabijanje" po oštrim ivicama i izgleda kao da je ili utanjen ili podebljan sloj dok se ovde to uopšte ne vidi.

 

Helios ima neke dvokomponentne lakove upravo za ovakve namene, ali ne mogu da se setim konkretnog naziva proizvoda za ovu namenu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaki tanjir zvoni i ima svoju rezonantnu frelvenciju ;-)

 

Slažem se. Kao što svaki zvučnik svira i ima svoju rezonantnu frekvenciju... Samo je pitanje kako svira :D

 

U slučaju tanjira koliko zvoni i na kojoj frekvenciji :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...