Jump to content

StabiS/StogiS 12" setup


Eci

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za sve koji su se mucili sa vijcima na zvucnici, Soundsmith EZ mount je odlicno rjesenje.Evo slican setup :-)http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90108

 

Lako se barata sa njima. Izgleda mi da dodaju masu u prednji dio ručke. Ako se može kompenzirati kontrautezima onda je dobra ideja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li neko zna koja je kuzmina cena za PSU?

 

bese devetstoja zvanicno,minus "cena sa sajamskim popustom za X geografska podneblja" :)..onaj Heed Orbit 2 (to je plug n play) nemoj klonirati,ima sema za njega negde da se skine po internetu,greje se u 3 PM sam PSU..mozda Orbit 1,ali onda treba cackati kod motora...to je najjeftinije sto sam ja nasao za njega(bratski 180-200 eura),i to se bas fajinski dobro cuje inace...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bas me dobro podseti da ga probam, stoji mi na polici vec neko vreme. treba samo da stavim taj muski IEC konektor na stabijev strujni kabl

 

inace se koliko cujem svaki orbit 2 muski greje, a ne samo kada radi sa stabijem, tako da zolt malo jede ono sto se ne jede kada kaze da nije za stabija. koji inace ima isti motor kao i ti drugi gramofoni za koje kao jeste. ja bi rekao da ste mu vi tamo u pesti malo skakali po glavi za stabija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bas me dobro podseti da ga probam, stoji mi na polici vec neko vreme. treba samo da stavim taj muski IEC konektor na stabijev strujni kabl

 

inace se koliko cujem svaki orbit 2 muski greje, a ne samo kada radi sa stabijem, tako da zolt malo jede ono sto se ne jede kada kaze da nije za stabija. koji inace ima isti motor kao i ti drugi gramofoni za koje kao jeste. ja bi rekao da ste mu vi tamo u pesti malo skakali po glavi za stabija :)

 

 

Taj "muski IEC" steker da znas da je po EU standardima zabranjen za upotrebu/prodaju,ali sam siguran da se moze naci tu i tamo..Zsolt ja ne znam sta tolko zeza oko toga,oba mu se nalaze na sajtu ako se dobro secam,i pominje Kuzmu....meni se to strasno grejalo,i nisam smeo da ga drzim ukljuceno kad je sprava bila u "mirovnom stanju/van upotrebe" + sam imao teske probleme oko ukljucivanja/iskljucivanja,tako da sam morao paziti jako prilikom ukljucivanja/iskljucivanja uredjaja,kako kojim redosledom treba da radim (pucnji u 3PM,u ono vreme sa Exposure 3010S2)... :)..ucinak mi se svidjao,zvuk dobija na  "brzini" i dobijas na komforu ako imas neke 12" na 45 RPM (recimo Felice Brothers,sicc :) )

 

P.S:sad sam se setio,ne bi bilo lose mozda priviriti u to,skinuti semu,proveriti gde je tom cudu G tacka,pa napraviti to normalno,ispraviti one tacke koje su problematicne..imali bi ljudi pristojnu sekciju napajanja za Kuzmu Stabi 1/Stabi 2/Stabi S za normalne pare,ne verujem da je to neki space shuttle..ako se dobro secam,Milan K je rekao da kod Stabi S motora ima fazni obrtaj od 60'..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...