Jump to content

StabiS/StogiS 12" setup


Eci

Preporučeni Komentari

@FFL:pitanje s moje strane,ima se 3 protivtega,u slucaju sa 2 tega kao na slici,veci teg  je vec dosta "vani",a onaj mali,je vec skroz pri kraju produzetka na sta se nabadaju  protivtegovi,da stavis sva tri,koncentracija tezine protivtegova bi bila bliza obrtnoj tacci od same rucke,distanca izmedju 2 glavna tega i onog treceg manjeg,bi se mogla svesti na minimum,i mnogo bi bilo lakse u finisu podesavanja-balansiranja rucke..

Za ovu zvučnicu ne mogu se staviti sva tri tega, ne može naći ravnotežni položaj - barem ja nisam uspeo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za ovu zvučnicu ne mogu se staviti sva tri tega, ne može naći ravnotežni položaj - barem ja nisam uspeo..

 

 

OK,a da ih ipak nekako pribliziz jedno drugom,lakse za finalno podesavanje kad u jednom hvatu imas veci fiksiran,a manji vrlo blizu,pa se tu vec da lakse ispipati,da li manji treba "kreveljiti u neku stranu,i koju"..i vidi dodao sam pitanje vezano za svucnicu..ima li na kutiji,oznaku "S" ?

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sve bude OK, podesio sam horizontalni ugao pomoću šrafa na glavnom tegu

 

;)

 

:wink2:

 

@FFL:pitanje s moje strane,ima se 3 protivtega,u slucaju sa 2 tega kao na slici,veci teg  je vec dosta "vani",a onaj mali,je vec skroz pri kraju produzetka na sta se nabadaju  protivtegovi,da stavis sva tri,koncentracija tezine protivtegova bi bila bliza obrtnoj tacci od same rucke,distanca izmedju 2 glavna tega i onog treceg manjeg,bi se mogla svesti na minimum,i mnogo bi bilo lakse u finisu podesavanja-balansiranja rucke..

 

. i....moze li jedna slika izbliza od kutije Benz-a,gde se vide oznake?..(serijski broj)

 

preteče me kolega sa opaženjem

 

Za ovu zvučnicu ne mogu se staviti sva tri tega, ne može naći ravnotežni položaj - barem ja nisam uspeo..

 

što ne probaš sa dva velika da balansiraš ručku i sa drugim velikim definišeš gaznu silu

 

definitivno je preporučljivo da teg bude što bliže centru okretanja ručke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne diram ništa više oko ručice - radi besprekorno. Manji ne treba " kreveljiti u stranu ", podesio sam ugao sa šrafom na glavnom tegu - revoxova sugestija - imaš sliku gore.

Evo fotke kutije BM ACE S H

post-205-0-69186200-1374403631_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne diram ništa više oko ručice - radi besprekorno. Manji ne treba kreveljiti, podesio sam ugao sa šrafom na glavnom tegu - revoxova sugestija - imaš sliku gore.

Evo fotke kutije BM ACE S H

 

 

ajde kad si imao živaca da sve ovo spakuješ kako treba meti te tegove da valja :wink2:  da Woland merači kako treba :whistle2:

 

ako ideš sa dva velika onda ih sastavi zajedno i izbalansiraj ručku

 

pomjeraj prvi bliži centru rotacije i njime definiši potrebnu gaznu silu

 

zadnji ne diraš na njemu radiš ponovo podešavanje azimuta

 

na ovom koji pomjeraš šaraf za azimut prije podešavanja stavi u centar tega da ti ne brka posao

 

:skrivanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li si ti ovo radio ?

 

nisam tu ručku jesam na stotnu dugih

 

princip je isti samo su nijanse u pitanju :wink2:

 

PS

 

Ovo da tegovi treba da su što bliži centru rotacije je sigurno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne diram ništa više oko ručice - radi besprekorno. Manji ne treba " kreveljiti u stranu ", podesio sam ugao sa šrafom na glavnom tegu - revoxova sugestija - imaš sliku gore.

Evo fotke kutije BM ACE S H

"S"  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, da ne bude da nisam probao. Sa tri tega kod ove zvučnice se ne može postići veća gazna sila od 0.4g. Skinuo sam mali teg, ostavio dva velika tega i podesio gaznu silu na 1.8g. Razlike u zvuku nema u odnosu na prethodnu kombinaciju tegova. 

post-205-0-49610800-1374410416_thumb.jpg

post-205-0-35215700-1374410425_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, da ne bude da nisam probao. Sa tri tega kod ove zvučnice se ne može postići veća gazna sila od 0.4g. Skinuo sam mali teg, ostavio dva velika tega i podesio gaznu silu na 1.8g. Razlike u zvuku nema u odnosu na prethodnu kombinaciju tegova. 

 

 

post-38-0-28462200-1374416217_thumb.jpg

 

opet mi nije jasno da je ovaj teg broj 2 morao da se pomakne ovoliko od tega 1 da bi dao gaznu silu 1,8gr

 

znači teg 2 je bio primaknut do tega 1 i tada je ručka bila u balansu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slikateg.jpg

 

opet mi nije jasno da je ovaj teg broj 2 morao da se pomakne ovoliko od tega 1 da bi dao gaznu silu 1,8gr

 

znači teg 2 je bio primaknut do tega 1 i tada je ručka bila u balansu

nisi u pravu - nije ručka u balansu kada je teg 2 primaknut do tega 1 

a ni obrnuto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi u pravu - nije ručka u balansu kada je teg 2 primaknut do tega 1 

a ni obrnuto

 

 

a kako dovodiš ručku u balans

 

 

 

ručka bi trebalo da je u balansu kad je teg 1i2 jedan do drugog i onda pomjeranjem tega 2 prema centru rotacije dobijaš gaznu silu

post-38-0-89799400-1374425515_thumb.jpg

kuzma kaže

 

da debljim tegovima oba ili samo jedan se ide što bliže centru rotacile-ležaju a mali teg da bude što dalje od njih i onda kad se dobije balans pomjera se mali prema ležaju da bi se dobila gazna sila

post-38-0-34053600-1374425533_thumb.jpg

može i treća varijanta da se svi  tegovi pomjeraju zajedno dok se ne dobije potrebna gazna sila što je dobra varijanta ako se glava ne mijenja često

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......

 

može i treća varijanta da se svi  tegovi pomjeraju zajedno dok se ne dobije potrebna gazna sila

 

 

ako sve moze , onda nista nije upitno

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako sve moze , onda nista nije upitno

 

:hihihihi:

 

 

samo se ti smijulji

 

naravno da može sve

 

vaga je vaga kako god

 

samo što to sve treba što više primać centru rotacije, naročito veće tegove

 

radi nekih drugih sila

 

znaš ti to dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve što @revox pokušava da objasni jeste tačno i bilo bio izvodljivo da se radi o nekoj zvučnici od 5-6g težine.

Ali, ovde se radi sa dosta težom zvučnicom ( 8.8g ), pa idealna kombinacija tegova : dva velika tega spojena što bliže centru rotacije ručice + mali teg koji diktira gaznu silu što dalje od njih nije izvodljiva. Jednostavno, mali teg je suviše lagan. Ovih dana ću otići kod strugara, nabaviću mesing i napraviti težu varijantu tog malog tega. Pa ću staviti slike. I svima lepo, tegovi će biti na broju.

 

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...