Jump to content

StabiS/StogiS 12" setup


Eci

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mrzim kad kupiš super-duper proizvod i onda tek kad nešto doradiš, onda obavlja posao kako se to od takvog proizvoda očekuje u startu... Tebi, FFL, dakako respekt - odličan foto-strip i lepo obavljen posao (pogotovo mi se dopada onaj mali detalj na bronzanom tegu :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ohohoo, brončani teg, olalaa :)

 

I ja sam bio vredan: audiofilska voskirana daska

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

35 x 45 cm

Slatke muke iščekivanja...

Verujem da ćete uživati...

Da ne bi bilo offtopic: Da li ste sigurni da je ugao pod kojim ste zakosili ivice u skladu sa VTA?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O da, verujem da hoću. Glede potencijalnog problema sa ivicama - računao sam da će sinergija koju čine bronza i parena bukovina, kompenzirati eventualni nesklad u kome mogu biti VTA i ugao zakošenja daske :)

 

Malo off-a: Smatram ispunjenjem kosmičke pravde činjenicu da je moj Stabi S već sad barem malo bolji od Kuzminog. Kada FFL zgotovi tanjir sa sve personalizovanom signaturom moje malenkosti, Kuzmi ne preostaje ništa drugo do da se povuče na Kranjsku Goru u zasluženu mirovinu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U izradi je XOno klon.

 

P.S. AA trenutno radi kao preamp sa BJ2. Dok ne bude gotov Pumpkin.

 

Taj AA je fina spravica,ja sam imao "R",drugar mi ima SE R i koristi ga isto kao pretpojacalo sa njihovim izlazom ,i taj ugradjeni phono u njega iako po patkometriji nije ni blizu kao jedan X Ono,ali svira korektno..malo su ti AA vise za finiju muziku,fino rade "naftalinske stvari",ali nisu bas za razbijacki tip muzike...nego ako je X Ono na putu,sto MC zvucnica visokog napona?...zar nije bilo logicnije uzeti niskonaponsku onda ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ AA jeste fina spravica ali planiran je za devojačku sobu. I tamo ima nekakav gramofon. Tamo se pušta ono tup-tup, dubstep li je bemliga :) XOnu će trebati vremena da doputuje, ali zašto bi me lišio igrarija sa trafoima za MC? :) Tek sam napunio 50, više mi je do puta nego do cilja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ AA jeste fina spravica ali planiran je za devojačku sobu. I tamo ima nekakav gramofon. Tamo se pušta ono tup-tup, dubstep li je bemliga :) XOnu će trebati vremena da doputuje, ali zašto bi me lišio igrarija sa trafoima za MC? :) Tek sam napunio 50, više mi je do puta nego do cilja :)

 

Skoro svi pričamo o sistemu u svakoj sobi. Woli jedini dela onako kako priča :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ode negde drugde u pemziju?

Ne , vise bi se odnosilo na odnos parene bukve i .....(zbog ociglednog ismevanja )  da je bilo mog posta, ali posto se videlo da se nema interesovanja za sve detalje oko podesavanja odustalo se na vreme. Ostavi cemo to za druge sagovornike, mislim one koje interesuje kako se ponasa parena bukva :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne , vise bi se odnosilo na odnos parene bukve i .....(zbog ociglednog ismevanja )  da je bilo mog posta, ali posto se videlo da se nema interesovanja za sve detalje oko podesavanja odustalo se na vreme. Ostavi cemo to za druge sagovornike, mislim one koje interesuje kako se ponasa parena bukva :)

Ako ste ismejavanje našli u mojim pisanjima, verujte da ste pogrešno (iš)čitali... Ne ismejavam ikoga, po svojoj prirodi tako (o)lako kako ste Vi zaključili... Ne sećam se da sam imao ijedan takav ispad ovde a, boga mi, odavno igde...

Jedino ste mogli pročitati (po)malo šale... Napadoste FFL-a koji se toliko potrudio (@FFL :respect:  :oke: , još jednom, nikada dosta)... Eto, tol'ko od mene...

Mene što se tiče nemojte odustajati ali Vam neću (sva je prilika) ja menjati odluku o izboru sagovornika... Ta odluka ostaje sasvim Vaša...

Šala i šega je nekako zaštitni znak ovog m(j)esta gde smo, a ja sam tek najslabiji u svemu tome... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne , vise bi se odnosilo na odnos parene bukve i .....(zbog ociglednog ismevanja )  da je bilo mog posta, ali posto se videlo da se nema interesovanja za sve detalje oko podesavanja odustalo se na vreme. Ostavi cemo to za druge sagovornike, mislim one koje interesuje kako se ponasa parena bukva :)

 

Greška

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Napadoste FFL-a koji se toliko potrudio (@FFL :respect:  :oke: , još jednom, nikada dosta)... Eto, tol'ko od mene...

 

Zao mi je iskreno sto je moja namera lose i pogresno protumacena. Ja sam zeleo da gramofon bude maximalno dobro podesen , zeleo sam da pomognem i to uvek radim, nikada nemam nikakve zadnje namere, jednostavno nisma takav lik, Ja se radujem toj kupovini isto kao sto bih se radovao i mojoj, i cenim pomoc kada je iskrena jer sam ja uvek potuno iskren kada se trudim da "pametujem". Verovatno je kriv moj stil pisanja, koji ume da dovede do nesporazuma.

poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zao mi je iskreno sto je moja namera lose i pogresno protumacena. Ja sam zeleo da gramofon bude maximalno dobro podesen , zeleo sam da pomognem i to uvek radim, nikada nemam nikakve zadnje namere, jednostavno nisma takav lik, Ja se radujem toj kupovini isto kao sto bih se radovao i mojoj, i cenim pomoc kada je iskrena jer sam ja uvek potuno iskren kada se trudim da "pametujem". Verovatno je kriv moj stil pisanja, koji ume da dovede do nesporazuma.

poz

 

Stvar je u tome da shvatis da se medjusobno licno poznajemo i prepoznajemo, dosta nas je vezano prijateljskim vezama kojima je povod ovaj hobi. Dobro si dosao, ali treba malo vremena da te ljudi upoznaju, steknu poverenje i postovanje prema tebi - to se jednostavno vremenom gradi - sto ce reci - ne ocekuj prerano zeljene reakcije na svoje postove, ukoliko izmedju ostalog, vrlo jasno ne izrazavaju i naglasavaju dobru volju (da se druzis i delis virt prostor ove vrste), na ustrb npr poznavanja materije i predmetne problematike. Ja ne videh da te je iko ismevao, tako daaa - samo opusteno i vedro :)

 

ps. poruka koju sam kvotovao je bas ono na sta sam mislio onim boldovanim, u najpozitivnijem smislu - u to ime - ziv bio i u dobru nam pisao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gotov je dodatni mali teg , radjen je od bronze

Bez problema se postiže potrebna gazna sila

 

:)

 

svaka čast drug :salute:

 

to bi bilo to :wink2:

 

dalje se sami igrajte :dance2:

 

što reče @stein prosto ne mogu da vjerujem da se kupi gram te klase i da prodavac-proizvođač  isporuči glavu uz njega i da se gram ne da podesiti kako treba

 

u najmanju ruku neprofesionalno da ne kažem i po malo bezobrazno :145fs63704:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woland,zagledavajuci slike sastavljanja (postovi recimo 13 i 15) jasno se vidi da zbog velicine rucke,ceo sistem protivtegova u produzetku od okretne tacke,pa zbog sistema VTA podesavanja,izbacaj je mnogo veci u tom delu gramofona no kod standardne izvedbe sa 9",nece li ta daska od 35x45cm biti premala..sad sam izmerio moju bivsu dasku 36x45cm je,i ta velicina je nekako pokrivala-davala sigurnost (barem za mene) u vidu neke kao ograde oko dvorista u stilu "ovo je gramofonska teritorija"..vrag ne spava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...