Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

32 minutes ago, crni. said:

ebote ja se ubih tražeći a ovaj ladno...

ja cutim i veslam..odavno sam se nameracio  na jednu 126-cu,sa mahagony kucistem..dodatni kick je bilo trla-baba-lan problemi oko montiranja jedne Ortofon M20 u Grace 707,posto su tamo bili menjani pinovi,pa je sve vec bilo skuceno u 3 PM..samo sam rekao,ocu rucku sa promenljivim shellom...sad uz silne varijacije,da ce tu trebati uzeti neki "paket aranzman",bilo je jasno na drugi korak kad sam krenuo u traznju..ovo je uletelo,onako,ko MIG 29 u niskom letu..126/3 negde sa kraja proizvodnje,SME 3009/S2 Impr.+FD 200,sa Ortofon TMC 200..trebat ce se tu poigrati oko iskljucivanja poluautomatike drugog motora i njegovih senzora,al laganice...

 

41 minutes ago, Woland said:

@paja959 čestitam emoji106.png to je drugi, treći?! emoji3.png

danke,trenutno treci u kuci,al se svodimo na 2 na kraju,ovaj i L-75...od prvog vlasnika !..ono sto mi nije jasno,kako taj matori Ortofon old school TMC200(MC200?) koji ima svega izlazni napon od 0,09mV,ima prava da svira sa MC sekcijom od Marantz PM6A..jest fali malo gaina,al sviri relativno dobro,sa deaktiviziranim silikonskim dampiranjem,u rucki,koja po urban ledzendu je neadekvatna za MC zvucnice B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, revox said:

bravo majstore ..

 jos ako se nisi puno otvorio :baklja:

da se ne mucis sa grace ... na nju montiras sto treba I ne diras

falaVi..vidi,kolko sam cuo da je neko plati samo SME 3009/S2 Impr. skoro,za +130 ojra kompletna baza fino ocuvana 126-ce,FD 200 i jedan Ortofon TMC 200..dobro,i + 2x700km,al ajd,tante za kukuriku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, paja959 said:

falaVi..vidi,kolko sam cuo da je neko plati samo SME 3009/S2 Impr. skoro,za +130 ojra kompletna baza fino ocuvana 126-ce,FD 200 i jedan Ortofon TMC 200..dobro,i + 2x700km,al ajd,tante za kukuriku...

e svaka ti cast kad si odvrtio 1400km ... nesto me taj entuzijazam davno otpustio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

falaVi..vidi,kolko sam cuo da je neko plati samo SME 3009/S2 Impr. skoro,za +130 ojra kompletna baza fino ocuvana 126-ce,FD 200 i jedan Ortofon TMC 200..dobro,i + 2x700km,al ajd,tante za kukuriku...
Lepa kupovina. TMC200 je dobra zvucnica. Daj boze da je slusas dugo vremena.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, paja959 said:

ono sto mi nije jasno,kako taj matori Ortofon old school TMC200(MC200?) koji ima svega izlazni napon od 0,09mV,ima prava da svira sa MC sekcijom od Marantz PM6A..jest fali malo gaina

To je oko 2,8dB ispod deklarisane osetljivosti MC ulaza, jedino sto se malcice narusio odnos signal sum 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Doktor said:

Vec sam se uplasio da je Svaba odustao ili je neko drugi bio brzi.

Kada videg slike ovde, pravo da ti kazem, odahnuh. Srecno !

ma svabo je bio maksimalno korektan,iako ja nisam trazio,skinuo oglas,pa me je malo zbunilo...

 

31 minutes ago, revox said:

e svaka ti cast kad si odvrtio 1400km ... nesto me taj entuzijazam davno otpustio

ma sin mi je bio od pomoci,mene muka vise od ovakvih stvari..ne kazem da ne bih mogao,kad bih se nategao,al ajd,i njemu bilo interesantno,barem ja tako mislim.videli malo Minhen,sutnuli par krigli pive,i eto decje radosti za oboje :loleverybody:

 

38 minutes ago, prophet said:
48 minutes ago, paja959 said:
falaVi..vidi,kolko sam cuo da je neko plati samo SME 3009/S2 Impr. skoro,za +130 ojra kompletna baza fino ocuvana 126-ce,FD 200 i jedan Ortofon TMC 200..dobro,i + 2x700km,al ajd,tante za kukuriku...

Lepa kupovina. TMC200 je dobra zvucnica. Daj boze da je slusas dugo vremena.

to ide na bubanj,kolateralna steta,samo sam je pustio da izvrsim neku brzu detekciju u kakvom je stanju,iako je prijatno iznenadjenje,jedna od najvecih black-listed-zvucniva -of-all-time,za mene je Ortofon MC200+Ortofon T30 jos onomad iz kombinacije 126/3/Grace 707,KEF 105/2,Quad 405(Musical Fidelity Dr.Thomas)/Apt Holman...seljaku sto voli Porsche 911,i iteracije oko toga,mozes objasnjavati kolko oces da je neki Ferrairi,Aston,Jaguar itd,bolje od toga,bauer ist bauer,immer..amin :ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Aleks said:

Fali ti još 2226, ili još bolje 2245, na to da legne ko budali šamar :P

Da, i On veli da je 2245 najbolji ali sam uvidio da ga nije bas lako naci. On da mi je preporucio 15-ice 2235 i 2231. Nisam stigao precesljati net za njima.
Ove 2404 dobih skroz jeftino i zato sam ih uzeo.
Inace, po njemu treba ganjati 2205 koje je jos teze naci.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od juce sam ponosni vlasnik Akai sa slike, jurim GX-M10 ali i ova uteha je dobra, naravno glava je sjebana i ne svira ali sta bi ja u zivotu radio ako ne bih imao neke projekte da mastam....inace ne stizem da usisam stan a vamo ispunjavam decije snove :(

p.s. ako nista radi mu display pa moz da stoji lazno dok iz njega svira Raspbery Pi :D:D

Akai CS-M02.jpg.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Superhik said:

Da, i On veli da je 2245 najbolji ali sam uvidio da ga nije bas lako naci. On da mi je preporucio 15-ice 2235 i 2231. Nisam stigao precesljati net za njima.
Ove 2404 dobih skroz jeftino i zato sam ih uzeo.
Inace, po njemu treba ganjati 2205 koje je jos teze naci.

 

2405 ili 077 :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...