Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

34 minutes ago, Zen Mod said:

sta god da je rekao , ja ni glavom ne smem da klimnem , a kamoli sta drugo ....

Piše u njegovoj biografiji ono....Da je imao superčula i osećaje....Svašta je rekao... 

Recimo skoro sam našao tekst (intervju / Nov, 1931) u kome je tvrdio da je ubrzavao čestice brže dva puta od svetlosne brzine...

Slučajno je drugi naučnik tih godina tek izmislio  Cyclotron koji ubrzava čestice a ne on. Ali sve

Cyclotronu  je zasnovano na njegovim patentima....

faster_than_light.jpg

Uvećan taj deo

Screen Shot 2018-10-13 at 2.44.26 AM.png

Ovo se ne uklapa nikako sa Ajnštajnovom teorijom relativiteta. Sem ako nije čačkao sa Quantum field theory (koja tad nije postojala) u kojoj su moguće veće brzine :buehehe:

https://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, skrstic said:

ČUJEM RAZLIKU U KONDENZATORIMA, KABLOVIMA, USB KABLOVIMA... Ako vam se to ne sviđa, tvrdite da nema teorije, merenja koja to potvrđuju, baba Vanga tako kaže ili nešto drugo šta da vam kažem osim da je to vaša stvar i da stanete s dosađivanjem i isključivośu.

Ako cemo posteno, niko i ne tvrdi drugacije.

Naravno da se cuje i da moze da se cuje.

Ono gde nastaje "iskljucivost" je da nije uvek "poboljsanje" u pitanju i da se ne cuje bas ako nekog Mundorfa posadis u saksiju u sobi.

I kao drugo, ne mora "butik kond" uvek da bude bolji zato sto je sljasteci, iako su bazicno dobre komponente, vec mora da bude "prava stvar na pravom mestu", nevezano za sjaj. I ta njegova pozicija odredjuje da li je bitno da je ovakav ili onakav, konstruktivno, u parafinu ili neinduktivan.

 

Sto se kablova tice, izmedju dobrog kabla i butik kabla nema razlike, izmedju djubre kabla i svih ostalih ima itekako... Problem je prepoznavanja djubre kabla...i medju butik kablovima....

Pa ne postoje sonde za osciloskop ili kablovi za instrument istog kvaliteta i mogucnosti, pa sam ja lud sto dajem 150-200 evra za agilent ili tek sondu, a postoje super povoljne kineske za 10-15$

Ali ce se razlika videti na 100- 200-300MHz, na par KHz jako tesko ili nikako...ili na losem osciloskopu...Ludo bi bilo da tvrdim da se los ili jeftin osciloskop poboljsao zato sto sam kupio skup i dobar kabal...u vidu sonde...

 

Nije to zabava tipa navijanja, ko za Zvezdu a ko za Partizan...pa ajd u rat...

 

P.S>

Ono gde sam iskljuciv je da nema simplifikacije i proste dedukcije, sto vole cesti audiofili da rade sa komponentama kojima ne razumeju rad, pa misle da same po sebi nose magiju, gde god da ih zakacis, gorostasno poboljsanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Recimo Nikola Tesla je tvrdio da može da čuje grmljavinu na udaljenosti od 880 kilometara. Da čuje kucanje ručnog sata, koji se nalazio tri sobe dalje od njegove. Onda sletanje muve na sto. Koje je u njegovoj glavi izazivalo pravu tutnjavu.A pre nego što bi zalogaj prineo ustima moga je izračunati njegovu zapreminu

Nemoguće.

To može samo ekstremni glavonja jer su mu i čula, tj. senzori veći!

Nikola Tesla nije nije bio glavat, a svi znamo da niko sa prosječnom veličinom glave ne može da bude audiofil. 

:beta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Mikorist said:

Piše u njegovoj biografiji ono....Da je imao superčula i osećaje....Svašta je rekao... 

Recimo skoro sam našao tekst (intervju / Nov, 1931) u kome je tvrdio da je ubrzavao čestice brže dva puta od svetlosne brzine...

Slučajno je drugi naučnik tih godina tek izmislio  Cyclotron koji ubrzava čestice a ne on. Ali sve

Cyclotronu  je zasnovano na njegovim patentima....

faster_than_light.jpg

Uvećan taj deo

Screen Shot 2018-10-13 at 2.44.26 AM.png

Ovo se ne uklapa nikako sa Ajnštajnovom teorijom relativiteta. Sem ako nije čačkao sa Quantum field theory (koja tad nije postojala) u kojoj su moguće veće brzine :buehehe:

https://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light

A bre čitao pre neku godinu da su sad tek razvili teorije da mogu da postoje brzine veće od brzine svetlosti... kaskaju jedno 115 godina za Teslom... 

Kakav um, čitao sam njegovu autobiografiju... kakav um :mellow:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, skrstic said:

Meni supruga ne čuje razliku kad pusti muziku na tv-u i zvučnicima. I?

Promeni, poslušaj i donesi svoj zaključak. Nemoj da išta menjaš jer znaš da nema razlike. Ok.

Gospodo postajete dosadni s tom isključivošću i podsmevanjem. 

ČUJEM RAZLIKU U KONDENZATORIMA, KABLOVIMA, USB KABLOVIMA... Ako vam se to ne sviđa, tvrdite da nema teorije, merenja koja to potvrđuju, baba Vanga tako kaže ili nešto drugo šta da vam kažem osim da je to vaša stvar i da stanete s dosađivanjem i isključivośu. Ja vam se ne podsmevam što ne čujete razliku. Ipak što bi se čulo bilo šta osim zvučnika jer samo oni sviraju. Kakav plejer, DAC, gramofon, pojačalo ili predpojačalo ili kakve veze imaju oni kablići ili još gore one razne utičnice za te kablove. Da ne zaboravim pozajmio drugar, da proba, nekoliko strujnih kablova i tu sam čuo razliku. I?

ovo je verovatno plod mog pominjanja Teologije i ritualnog šibanja kablovima - mojne da si preosetljiv, žični prenos signala nije dogma pa da se ne sme dovoditi u sumnju.. koješta se na ovom forumu dovodi pod sumnju, pa smo preživeli.. podsmeh je prisutan i u vezi svetog trojstva PasSIT - Tannoy - Autoformer, o motorrun kondovima, plavo - beloj žici, drvodeljisanju i elektromehaničarima da ni ne govorim.. preživelo se i to.. uostalom, ne kapiram što si to shvatio lično - niko te pomenuo nije, niti je mislio na tebe.. opušteno, nije audio toliko bitna stvar da bi se zbog njega rasipale emocije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, tubelover said:

menjaj pojačalo ko sav normalan svet i na kraju moraš tanojima završiti jer to je to

Ovo me podseća na ona dva jarca na balvanu. I ja sam nekad jedan od njih.

Slušao sam tanoje i meni se svideo zvuk. Kad bi me pitali da li bi išao na tanoje umesto fosteksa koje imam odgovor bi bio jok. Ja pravio. Ja ugađam meni. Meni to dovoljno. 

Da ponovim ljudi koristite ignor. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, skrstic said:

ČUJEM RAZLIKU U KONDENZATORIMA, KABLOVIMA, USB KABLOVIMA... Ako vam se to ne sviđa, tvrdite da nema teorije, merenja koja to potvrđuju, baba Vanga tako kaže ili nešto drugo šta da vam kažem osim da je to vaša stvar i da stanete s dosađivanjem i isključivośu

Ja ne čujem nikakvu bitnu razliku između ovih ili onih kablova, kondenzatora, licni, polica, šiljaka, protraktora a znam i zašto!!!

Neki dan čitam teoriju da svemir nije sazdan od bezbroj elektrona, već od jednog jedinog, koji je u svakom trenutku na svakom mestu. Teorija zvuči uverljivo, jer je svemir ekonomičan. Ergo, isti elektron je u tvojim, u mojim i svačijim kablovima, znači svi zvuče isto :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Sto se kablova tice, izmedju dobrog kabla i butik kabla nema razlike, izmedju djubre kabla i svih ostalih ima itekako... Problem je prepoznavanja djubre kabla...i medju butik kablovima....

68742.jpg

Real vs. Fake (PS Audio AC12)

h353wodqdnpz.jpg

Fejk kondovi.

fake.jpg

fejk zvučnici

fakefocal2uy0.jpg

 

Fake slusalice

rCuwfII.jpg

 

Kako će da prepoznaš skalamerije??? SVE bre fejkuju. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

ovo je verovatno plod mog pominjanja Teologije i ritualnog šibanja kablovima - mojne da si preosetljiv, žični prenos signala nije dogma pa da se ne sme dovoditi u sumnju.. koješta se na ovom forumu dovodi pod sumnju, pa smo preživeli.. podsmeh je prisutan i u vezi svetog trojstva PasSIT - Tannoy - Autoformer, o motorrun kondovima, plavo - beloj žici, drvodeljisanju i elektromehaničarima da ni ne govorim.. preživelo se i to.. uostalom, ne kapiram što si to shvatio lično - niko te pomenuo nije, niti je mislio na tebe.. opušteno, nije audio toliko bitna stvar da bi se zbog njega rasipale emocije

Nemam pojma da si pominjo šibanje kablovima. Na tvoje i Zoltanove tanoje sam mislio kad sam reko da mi se sviđa zvuk. Motorrun kond mi je prvi u preampu. Da koristim vufer išo bi i tamo. Za SIT imam odbojnost jer je to "tamna strana sile" :D. Mislim da sam već napisao da ako zvuči ko silvanija 2a3 SE i ima više vati onda nema šta dalje. Naravno nema potrebe da spominjem bubreg i doniranje za pojačalo. Tako da opusti se. Ovo je samo forum. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Aleks said:

Jbt, ispada da na kraju jedino možeš kod proizvođača na kapiju fabrike da odeš da budeš siguran da je original...

 

Više ni kod njih. Kako su svu proizvodnju prebacili na istok i osnovni postulat je zarada na uštrb svega ni direkno nije garant. Mečka je bila mečka bre. Kvalitet. Sad je potrošačko ... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fejk su pravili i Castrol ulje, to je jos teze za provaliti, prodju meseci i meseci pre krsenja motora. Niko ne pravi falsifikat slabog brrenda, mada sada su vremena kada i brendovi imaju falsifikatorske metode proizvodnje...

Relativno je recept jednostavan, realno izvodjenje komplikovano.

Za kablove, kondove i ostale igracke, lepo je znati kakav gde treba, i ne robovati brendu, vec  obratiti paznju na tehnologiju. Ko potrci za nalepnicom, vec je usao u sansu 50:50 da bude obmanut. Nije lose i imati neki metod provere, za audio makar i slusanjem, ali pod uslovom da mozak nije opterecen nalepnicom...a toje redak slucaj, redji od bele vrane..za fensere nemoguca misija, ni greskom.

Ako se hoce kvalitet, potrebno je malo vise vestine osim proste opservacije, da bi se taj kvalitet i ostvario.

Za neke oblasti vaze pravila, u energetici sto je jednostavniji izvor, to je komplikovanija instalacija, pa mislim da moze da se primeni i na audio, sto je jednostavnija kontrola audio sistema, npr prosto slusanje, to je komplikovanije postavljanje slusnog aparata u referentan polozaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjsa zivimo u vremenu gde pomalo znamo strane jezike da mozemo ili da se dopisujemo ili da citamo sajtove velikih proizvodjaca. Da be pricam za nasa prestavnistva u Srbiju.
Skoro radio veliki servis za koma, nemac za Contitech mi nailom lepo rekao koji su zvanicni distributeri za timing belt kit...
Castrol ulje ima predstavnistvo u Bgd pa se pozove, zna se da je to kemoimpex, Euroauto, Gazela...
Tako i sa svim drugim, drajveri npr, vide se zvanicni distributeri, pa razgranate mreze...pa kupuj gde zelis. Znas da je original. Malo trud i saznas sta je original. Pa nismo valjda dosli do toga da ovaj forum kupuje delove na vasar [emoji16]
Tako i sa kondovima sa kojim se cuje razlika u zvuku. Nekada se dosta kupovalo preko kanadske firme partsconnexion, danas vecinom sa hificollective... Zna se da je original a i pristupane su cene. [emoji16]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, vladd said:

Fejk su pravili i Castrol ulje, to je jos teze za provaliti, prodju meseci i meseci pre krsenja motora. Niko ne pravi falsifikat slabog brrenda, mada sada su vremena kada i brendovi imaju falsifikatorske metode proizvodnje...

Relativno je recept jednostavan, realno izvodjenje komplikovano.

Za kablove, kondove i ostale igracke, lepo je znati kakav gde treba, i ne robovati brendu, vec  obratiti paznju na tehnologiju. Ko potrci za nalepnicom, vec je usao u sansu 50:50 da bude obmanut. Nije lose i imati neki metod provere, za audio makar i slusanjem, ali pod uslovom da mozak nije opterecen nalepnicom...a toje redak slucaj, redji od bele vrane..za fensere nemoguca misija, ni greskom.

Ako se hoce kvalitet, potrebno je malo vise vestine osim proste opservacije, da bi se taj kvalitet i ostvario.

Za neke oblasti vaze pravila, u energetici sto je jednostavniji izvor, to je komplikovanija instalacija, pa mislim da moze da se primeni i na audio, sto je jednostavnija kontrola audio sistema, npr prosto slusanje, to je komplikovanije postavljanje slusnog aparata u referentan polozaj.

kad tako dobro znaš gde koji kabel ide pa koji deo pa koja tehnologija pa šta je a šta nije smeće

šta ima nalepnicu i koja je fejk a koja nije itd itd 

POKAŽI NAM to tvoje pojačalo koje nije 50:50 obmana i gde si koristio proverivo izmerio svejer jelte ti ne spadaš u fenseraj.

POKAŽI šta imaš pa da svima bude jasno šta je dobro a šta ne, pomoćeš nam umesto što nam se podsmevaš, ovako ćemo i MI "ostali" moći da premerimo, zamenimo i na kraju i čujemo

Ako nemaš šta pokazati bolje se pokrij ušima, ništa ti se nikad neće verovati.

Ugledaj se na zena, on napravi nesebično pokaže šta i kako a "mi" možemo i da čujemo to,

e sad jel nam se sviđa ili ne to je već druga stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ti lepo nadji sebi slicne, pa im veruj, a znanje ima svoju cenu, a nije svako ni dorastao da razume.

Te obicaje gospodja sa soping groznicama zadrzi za sebe, bar na DIY forumu. Imas i susedni, teoloski forum, pa se raspricavaj...

 

P.s.

Zen je Zen, jedan i jedini :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, skrstic said:

Ovo me podseća na ona dva jarca na balvanu. I ja sam nekad jedan od njih.

Slušao sam tanoje i meni se svideo zvuk. Kad bi me pitali da li bi išao na tanoje umesto fosteksa koje imam odgovor bi bio jok. Ja pravio. Ja ugađam meni. Meni to dovoljno. 

Da ponovim ljudi koristite ignor. 

Krstiću potpuno se slažem sa tobom sa malom razlikom da sam posedovao više pari tan zvučnika takođe i pojačala.

nisi razumeo da je moja prethodna poruka (menjaj pojačala i tan) bila šala :P

zaboravih smajli metnit, izvini :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...