Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

^ imao je Korato prototipova raznoraznih uređaja, koji nisu zaživeli u proizvodnji pa su prodavani ili poklanjani.. bivali su u njihovim kutijama pa su preprodavci potom jahali na Korato imenu da bi lakše prodali.. bio svojevremeno i njihov Lampucera DAC sa ozbiljnijim izlaznim stepenom - očigledan prototip, prozivalo ih za plagijat zbog Kineske pločice..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam snimao unutrasnjost da pravim Koratu anti reklamu vec zato sto mi je bilo interesantno kako je izveden kotac za nalazenje stanice, sa nazubljenim tockovima.  Za ostali deo elektronike ne mogu da kazem nista jer ne znam da li je to dobro uradjeno ili picvajz.   Koliko sam shvatio, ako je ovo zaista uradio Korato, to je bilo za tog coveka, maltene unikat... pa mozda i zato tako izgleda a mozda je neko koristio njihovu kutiju.

Tuner inace ne svira lose, samo ima jako visok izlazni nivo sto je meni bio problem kad sam koristio KVP10 preamp, muzika je bila pretiha ili preglasna ( pot sa 24 polozaja, visok gain preampa 23 dB, pola pota neupotrebljivo... i taj preamp je kupljen kod njih, pa sad o cemu su razmisljali kad su ga tako uradili ? )

Ako se tera mak na konac mnogim domacim proizvodjacima se moze naci neka mana i dan danas.

Al' ok   :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo to, pricamo.

Svacega ima na trzistu, a najgori upliv su napravili preprodavci.

Mada ja slabo obracam paznju na domacu scenu, opste okolnosti su jako lose, od lose drzave, do loseg mentaliteta kojem prija brlog.

Od koga su pa klinci decenijama i mogli da nauce nesto, od misticnih i zatvorenih majstora Sarumana, preko skola koje su se bavile banderasenjem, ili iz najgoreg od svih primera domacih industrija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opusteno, izvinite  :)

Koristim domace aparate pa nekad vidim da je dobar aparat al' je neki deo napravljen sa manje paznje, tipa sustanje cevi zbog mozda losih kondova u filtraciji ili nema odlaganja visokog napona ( valjda ispravljeno nadam se ) ili nema releja pa ima preslusavanja kanala... mislim stvari koje ne bi trebale da se desavaju vec ozbiljnim proizvodjacima kod nas.

Ipak zelim im sve najbolje  :)

P.S.  Pajo drago mi je sto Vam je stigla Jico igla

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, vladd said:

Za sta su ti ove divne stampe?

Malo su mi se probudile emocije, nisam video ovakvo vodjenje vodova jos od Bishop tracica. :) 

pločice za Dynaco ST-35, originalne su matore koliko i ja, Zen kaže da bi mogle još, ali ove Kineske su koštale tek 10 USD sa sve poštarinom pa ih uzeh.. ne umem da procenim kvalitet, ali menščini da im ništa ne fali..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...