Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Postavljena slika
Gulp! :huh: Ovoga....znaš...izvini Niđo...ovaj gosn Tesla....nisam Vas prepoznao! :respect: :respect:

:dubbio: al' kad ste već tu...znate li je li bolji NAD ili Marantz sa DynaudiJom i možete li mi reć koji je strujni kabel najbolji? (iako mislim da znam Vaš stav o kabelima općenito!)

:buehehe: :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:baklja:drago mi , ko da sam ih ja nasao

Fala razbu! :hi: Budući da smo si toliko dobri učinit ću ti uslugu i dati ih tebi u zamjenu za neki bezvezni altec lansing.... ili Tannoy gold....tek toliko da se ne spotičeš o tu starudiju! :buehehe: :buehehe: (ako i pristaneš ja odustajem - pekla me je savjest i za ovaj radio kad sam ga iznosio iz kuće znajući da drajveri vrijede skoro dvostruko...ali ovaj :diablo: na lijevom ramenu mi nije dao da razmislim! :blush::sarcastic_hand: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa neka uzme Green cones , u radio stavi par oval Iskri ( preko sper adaptera) i bog te vido - radijon moze i dalje da svirisamo - ako naletis na Iskre sa trubicom , lako se moze desiti da Green Cones ostanu u radiju :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма боље да раскупуса и угради нешто бар ново, да не буде да се похвали неком кад оно ТРТ, неће да ради!Зеро раскупусавај то уграћуј и макар ауто радио.Кутију остави каква јесте, и још у инат угради и даљинско управљање.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to ne bih skrnavio. Samo odneti nekome da pregleda i tako ga slušati kako jeste...http://www.radiomuseum.org/r/saba_freudenstadt_6_3d.html :blush:Čestitke :)

Hvala na čestitci i za link!Rekao sam da ne bih ni ja skrnavio - samo posudba drivera, a aparat ionako ostaje kod mene - znači u svako doba se mogu vratiti.

Slazem se sa Mlajom...srce bi me bolelo da ga rasturim. Jurim sebi neki zanimljiv primerak al nikako da naleti.

Naletit će!

pa neka uzme Green cones , u radio stavi par oval Iskri ( preko sper adaptera) i bog te vido - radijon moze i dalje da svirisamo - ako naletis na Iskre sa trubicom , lako se moze desiti da Green Cones ostanu u radiju :rofl:

Pa, reci mi u kojim modelima se mogu naći takve trubice! :coffee: Naiđe povremeno kakav aparat u našim oglasima, ali ne znam modele niti proizvođače.Možda mi se posreći opet - dvaput je dvaput! :rofl:

... и још у инат угради и даљинско управљање.

:buehehe: Al' ovaj pamti!......................Zna li netko kakav dobar simplex kit za daljinsko? Ne za radio, nego mislim da će trebati! Da ima funkcije "volume +/-" i "chanel +/-". Za preamp.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Pa, reci mi u kojim modelima se mogu naći takve trubice! :coffee: Naiđe povremeno kakav aparat u našim oglasima, ali ne znam modele niti proizvođače.......

Iskrine plave kolumne za ozvucavanje , siva metalna mreza od napred - stadioni ,sale , pa cak i jebenautobusni kolodvori , gde su ugradjivani manji primercibehu od 4 i 8 komadaAlNiCo , ovalni , so trobcek......... negde bi trebalo da imam i oznako .....u stvari i nemam - no ce pogledim sutra na primerko , pa zapisem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskrine plave kolumne za ozvucavanje , siva metalna mreza od napred - stadioni ,sale , pa cak i jebenautobusni kolodvori , gde su ugradjivani manji primercibehu od 4 i 8 komadaAlNiCo , ovalni , so trobcek......... negde bi trebalo da imam i oznako .....u stvari i nemam - no ce pogledim sutra na primerko , pa zapisem

Mislio sam da je to isto iz radio aparata. Neka, ako se sjetiš napisati - hvala ti! A ako naiđem na više primjeraka bit ćeš obavješten. Lako ćemo za dostavu!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ganjaj ili gomilu takvih(Iskri) i poveži ih u line array, ili neki vintage FR (ili ER) od bar 10" il' 12" - i sve to uz neku 15-ku na basu i dobar (super)visokotonac (po potrebi) ... e to bi tek onda bio pravi pos'o Postavljena slika

A onda kao šlag na tortu, još dodaš i ' vako nešto (postajem već i sebi pomalo doosadan sa ovim Postavljena slika)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ganjaj ili gomilu takvih(Iskri) i poveži ih u line array, ili neki vintage FR (ili ER) od bar 10" il' 12" - i sve to uz neku 15-ku na basu i dobar (super)visokotonac (po potrebi) ... e to bi tek onda bio pravi pos'o Postavljena slika

A onda kao šlag na tortu, još dodaš i ' vako nešto (postajem već i sebi pomalo doosadan sa ovim Postavljena slika)

Vrijeme će pokazati što će se pojaviti predamnom! Negdje sam čuo da je planiranje uvreda za onog gore (ne, ne mislim na moderatora foruma... :sarcastic_hand: , ali mi se ćini da baš dolazi iz istočnjačke filozofije), ali dobro je biti upoznat sa što više mogučnosti da ne bi promakle kad se pojave.

....................

Sub a la volvotreter! Spominjali smo i njega - meni nisi dosadan, pa te molim da istraješ :crazyrocker: . Dapače, samo slobodno natukni kad naiđeš na nešto zanimljivo! :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogu hvala, vek i po proživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Miliću......A ??? ... ne ne ne ne ... Nije to taj... khm khm, dakle...Evo posle "malog" kašnjenja, danas primim poziv iz Audiotehnike da su mi stigli zvučnici :) Da, da... Stigli Delite basići pa vam neću dosađivati više... o tome :sarcastic_hand: Konačno je komplet drajvera na mestu i čeka da bude ugrađen u kutije. Slike sutra, a nastavak EWG sage sledi :moil: ...Za kolege koji preferiraju OB, raspitao sam se za Alfe 15 i rečeno mi je da ih nema na lageru. :unknw:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogu hvala, vek i po proživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Miliću......A ??? ... ne ne ne ne ... Nije to taj... khm khm, dakle...Evo posle "malog" kašnjenja, danas primim poziv iz Audiotehnike da su mi stigli zvučnici :) Da, da... Stigli Delite basići pa vam neću dosađivati više... o tome :sarcastic_hand: Konačno je komplet drajvera na mestu i čeka da bude ugrađen u kutije. Slike sutra, a nastavak EWG sage sledi :moil: ...

:pivo::baklja::pivo::baklja:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:samo sad sam zabrinut - zbog cega ce sad zvule da nam kuka ?

Tek sam nabavljao materijal za zvučnike. Pričekaj dok krenem sa pojačalom, pa će ti biti jasnije :Viannen_loungelizard:PS. Ijaoj što su lepi zvučnici. Piše pozadi Made in USA :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...