Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Kud sam ti samo i rekao za masnu sodu...Zvuletovi su sad prelepi. Cakle se... :buehehe:

Jer nisu bili u sodi :buehehe:

pa sto ja da budem crna ovca? :Viannen_loungelizard:

Gagiša, koje ćeš sad pretpojačalo da praviš :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ех ти Стара кад не би видела да је криво ( Лепа села......)  :sarcastic_hand:.

A jbg-a kad volim da vidim kako izgleda stvarno. Na ovoj se slici ne vidi najbolje ili je moj monitor na poslu :assshake:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiglo i 11.2 kg materijala za kutiju... Ovi kartoni pored stočića su u stvari pakovanje od novopridošle gvožđurije :)

zvudaj jednu sliku sa dimenzijama znas kako se vide hl u katalozima - sam profil pa ce vam nadjem u katalozi sta je to i sta mozeraskuk'o mi se danas mladjahni Popa ....... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hladnjak čija su rebra paralelna sa dužom stranom, a mere sledeće...Širina je 100mmVisina je 220mmDebljina sa sve rebrima je 41mmDebljina mesa je 9mmBroj rebara na hladnjaku je 12Debljina rebara odmah do mesa je 5mmDebljina rebra pri vrhu je 2mmTežina jednog hladnjaka je 1400grTamo na slici je samo 8, a sad ih imam 12 :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ма има још  :Viannen_loungelizard:.

Meni je ovo dovoljno da ohladim sve moguće i nemoguće pojačavače koje ovdašnji živalj pravi. Svih 12 komada teži oko 16kg. MENI više ne treba B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hladnjak čija su rebra paralelna sa dužom stranom, a mere sledeće...Širina je 100mmVisina je 220mmDebljina sa sve rebrima je 41mmDebljina mesa je 9mmBroj rebara na hladnjaku je 12Debljina rebara odmah do mesa je 5mmDebljina rebra pri vrhu je 2mmTežina jednog hladnjaka je 1400grTamo na slici je samo 8, a sad ih imam 12 :D

nisam nasao konkretan hladnjak ( maltene su svi sa po 10 rebara na 100mm ) ali se uporedjenjem dobija da je taj jedinicni komad negde oko 0,9K/Wdakle - tri komada povezana heat spreader-om ( bakarna sina (8)10mmx40mmx200mm) dace priblizno 0,3K/W prosta racunica - gurni na ta 3 kom povezana 100W disipacije , imaces hladnjak na ~ 55C , sa okolinom od 25Cstranica od 3 kom dobra za bio koji Pass disipacije do 100W , Krell KSA50 malko smanjene snage i sl.ako bi se racunalo na kanal po kutiji ( 3 kom po strani ) mora se povesti racuna oprojektu - izabrati projekat koji dopusta da se mogu rasporeiti izlazni na 2 nezavisne grupe ; nezavisne u smislu temp equilibrijuma
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam nasao konkretan hladnjak ( maltene su svi sa po 10 rebara na 100mm ) ali se uporedjenjem dobija da je taj jedinicni komad negde oko 0,9K/Wdakle - tri komada povezana heat spreader-om ( bakarna sina (8)10mmx40mmx200mm) dace priblizno 0,3K/W prosta racunica - gurni na ta 3 kom povezana 100W disipacije , imaces hladnjak na ~ 55C , sa okolinom od 25Cstranica od 3 kom dobra za bio koji Pass disipacije do 100W , Krell KSA50 malko smanjene snage i sl.ako bi se racunalo na kanal po kutiji ( 3 kom po strani ) mora se povesti racuna oprojektu - izabrati projekat koji dopusta da se mogu rasporeiti izlazni na 2 nezavisne grupe ; nezavisne u smislu temp equilibrijuma

Ja sam svakako hteo da idem na max 4 komada po strani ako se pravi jedna kutija koja može da ohladi do 100w disipacije po kanalu. Ako mi se bude svidelo nešto od 150w (tj. bilo šta što je preko 100w) disipacije po kanalu :Viannen_loungelizard: praviće se dva monobloka sa 6 komada (tri po strani). Inače po preporuci mog druga za hladnjakisanje i pojačalakisanje, jedino priznaVAm 45 stepeni na hladnjaku, 50 na komponenti... Nećem na više da idem :)Kad vidim/čujem šta mi se sviđa, uzimam količinu hladnjaka koja mi je potrebna za to, a ostalo ide u oglase ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam nasao konkretan hladnjak ( maltene su svi sa po 10 rebara na 100mm ) ali se uporedjenjem dobija da je taj jedinicni komad negde oko 0,9K/Wdakle - tri komada povezana heat spreader-om ( bakarna sina (8)10mmx40mmx200mm) dace priblizno 0,3K/W prosta racunica - gurni na ta 3 kom povezana 100W disipacije , imaces hladnjak na ~ 55C , sa okolinom od 25Cstranica od 3 kom dobra za bio koji Pass disipacije do 100W , Krell KSA50 malko smanjene snage i sl.ako bi se racunalo na kanal po kutiji ( 3 kom po strani ) mora se povesti racuna oprojektu - izabrati projekat koji dopusta da se mogu rasporeiti izlazni na 2 nezavisne grupe ; nezavisne u smislu temp equilibrijuma

zahvalan na info-ju :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hladnjak čija su rebra paralelna sa dužom stranom, a mere sledeće......

Zvu, evo sta kaze program za simulaciju efikasnosti hladnjaka koji se do sada pokazao prilicno tacnim. Programu fali par parametara koje sam morao da aproksimizujem:- debljina rebra u dnu 5 a u vrhu 2 mm je stavljeno 3,5mm (prosek sirine rebra po celoj duzini)- pretpostavka da je hladnjak od livenog aluminijuma a ne ekstrudiranog (razlika je u termickoj provodnosti materijala a ekstrudirani su uvek mnogo skuplji)- debljinu dna program ne racuna (1mm standardno) a ti imas 32mm rebro + 9mm dno, sto je otprilike kao 34mm rebro + 1mm dnoOvako racunato, graf pokazuje da uz disipaciju od 20W po hladnjaku temperatura na njemu raste 30 stepeni u odnosu na ambijent. To se lako proveri tako sto hladnjak postavis uspravno, na sredini donje trecine ravne strane montiras jedan MOSFET sa Vds=20V i Id=1A i posle pola sata izmeris razliku temperature hladnjaka u odnosu na ambijent.Evo slike:post-20-080473000 1287698305.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno Sipika. Dakle, u najgorem slučaju jedan komad ima disipaciju od 20W (tj. porast temperature u odnosu na sobnu, a da se zadrži u granicama prihvatljivog). Ako je ekstrudirani (što mogu saznati kako ??? ) to ide na više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...