Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

A umesto dva Cabasse da si uzo Tannoy i da te bog vidi ( jos i put u Goteborg)

Ja sam u zivotu slusao samo dva tannoy-a, Arden i neke koji su bili na sajmu 2005 u Hajatu. I mogu reci sledece. Kad sam slusao Arden bio sam suvise mlad da mogu da kazem kako sviraju a i bili su takoreci u skladistu tako da sam ih slusao sa nogama 20cm od njih dok je glava bila iznad. A 2005 u Hajatu ne znam koje sam slusao sa onim ogromnim pojacalima i kablovima debljine kao brodska uzad i to nije nikako sviralo. Bez celog spektra, bez pozornice, bez stereo efekta... bukvalno najgori zvuk na tadasnjem sajmu.Sem tih Tannoy slusao sam male dvosistemske ali je to van ove price.Od zvucnika tog tipa jedino sto je zadovoljilo moj ukus su bili Zen Mod-ovi RCA, i naravno da im fali visokih ali treba napomenuti da je kutija malo poveca za smestaj u normalnu sobu. Zen je stavio ribone ali to meni samo suska bez imalo zvuka, Kad bi postojala svilena kalota te osetljivosti mislim da bi odradila posao kako valja.Prema tome, ja sigurno nisam covek za full-range jer zelim da cujem sve sa snimka. Kao kad gledate utakmicu a vidite samo sredinu ekrana gde je lopta a ne vidite ostale igrace koji dotrcavaju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako idu Cabasse na vakuum? Je si li probao?A umesto dva Cabasse da si uzo Tannoy i da te bog vidi ( jos i put u Goteborg)

Ne (u smislu pojačala, da sa preamp-om na vacuum...).Ne, ne verujem, baš zato što nemam primedaba na ovaj zvuk, odlučih da ih imam dva para... :)No, ne želim da sudim o nečemu što nisam čuo, te, ovaj moj odgovor treba shvatiti, više, šaljivo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy (mislim na one po kojima je ova fabrika i postala čuvena, kao i Arden ) ne koristi full-range već koaksijalne drajvere, tako da su to u stvari dvosistemski zvučnici. Isto kao i RCA L-1.Problem nedovoljne osetljivosti se veoma lako i elegantno rešava aktivnim zvučnicima; mada bi se u ovom slučaju(kada se radi o tako visokoj reznoj frekvenciji) veoma dobri rezultati mogli dobiti i biamplifikacijom.Btw, ni ja ne "navijam" za samostalni full-range zvučnik kao idealno rešenje; ideja za koju se zalažem se zasniva na korišćenju FR zvučnika za najvažniji deo zvučnog spektra(od 200 pa do 7kHz), tj da se za to, što je moguće više, koristi samo jedan zvučnik, te da se rezne frekvencije među zvučnicima(FR i dodatnih LF i VF helpera) izmeste što je moguće više iz te oblasti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw, ni ja ne "navijam" za samostalni full-range zvučnik kao idealno rešenje; ideja za koju se zalažem se zasniva na korišćenju FR zvučnika za najvažniji deo zvučnog spektra(od 200 pa do 7kHz), tj da se za to, što je moguće više, koristi samo jedan zvučnik, te da se rezne frekvencije među zvučnicima(FR i dodatnih LF i VF helpera) izmeste što je moguće više iz te oblasti.

sasvim ispravan rezon mada je u tom slucaju to trosistemska kutija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... što je moguće više, koristi samo jedan zvučnik, te da se rezne frekvencije među zvučnicima(FR i dodatnih LF i VF helpera) izmeste što je moguće više iz te oblasti.

Naglasak na boldanoj riječi.

... jedino što mislim to ne moraju (tačnije ne trebaju) biti "kutije" - mogu to biti i OB, horne ili paneli Postavljena slika

Opet naglasak na boldanom, zar ne?

Sudeći po izboru stranica o kojima smo nedavno izmjenili par riječi mislim da razumijem o ćemu pričaš! Zapravo, iako nisam čuo ništa što bi potpuno spadalo u tu grupu, (možda Avantgarde koji sam slušao ili Jamo R909 kojeg sam isto slušao?), u zadnje vrijeme nekako puno čitam i tražim po netu baš slične stvari i umišljam si da to mora biti dobro.

Ali volio bih nešto visoko osjetljivo, a driveri onda koštaju kao dragi kamen ili su vintage, ali onda moram biti "tatko na zvučnik" da bi ih znao napraviti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj ti je predlog da nabaviš neke jeftine i lako nabavljive vintage FR ili E(xtended)R zvučnike, kao što npr. RIZ(ovali) ili Iskra, i upariš ih sa nekim relativno jeftinim wooferima poput Eminence Alpha 15 ili sl.

Tako nešto te neće stajati bubrega, a dobićeš prilično jasnu sliku o tome šta takva koncepcija može da ti pruži, tj da li je to za tebe ili ne.

A ako pri tom imaš još i odvojena pojačala za pogon woofera i FR(za njih ti je dovoljno i pojačalo od svega par vati, koje bi mogao izvaditi iz istog radija odakle si izvadio i zvučnike), poštedećeš se muka prilikom izjednačavanja nivoa tako raznolikih zvučnika.

EDIT: A nije loš ni put kojim je u ove vode zaplovio naš cenjeni kolega i Postavljena slikaneimenovani clan Postavljena slika ... dapače, čak šta više Postavljena slika

http://www.gr-resear...PROD&ProdID=157

edited by ZM , po nalogu MŽ

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos jednom naglasak na boldovanom tekstu...Zero, potrudi se da to prvo negde dobro cujes - jebiga, mokri snovi se brzo osuse... ;)

kog sperma jednom u oko pogodi ..... taj nikada ponovo ne progleda ..... :buehehe:Zero - ceve i FR su zakon - ne slusaj ove trovace ....... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos jednom naglasak na boldovanom tekstu...Zero, potrudi se da to prvo negde dobro cujes - jebiga, mokri snovi se brzo osuse... ;)

Zato sam pažljivo birao riječi. Nisam slučajno napisao baš "umišljam", jer dok ne čujem sam ne znam sigurno. Problem je što nemam trenutno gdje ćuti, odn. ono što imam priliku čuti košta kao da je od neke alien legure - Zen zna o ćemu pričam.

kog sperma jednom u oko pogodi ..... taj nikada ponovo ne progleda ..... :buehehe:Zero - ceve i FR su zakon - ne slusaj ove trovace ....... :rofl:

Imam takve prilike da mi je u mogučnosti poslušati gotovo nevjerovatne setupe koji su običnim smrtnicima nedostupni za vidjeti čak i u trgovinama jer ih iste čuvaju u kojekakvim slušaonicama za koje je potrebna prethodna najava. Neki su stvarno dobri, a neki tek prosječni - po mom subjektivnom sudu.Ipak, najčešće sam bio oduševljen upravo cijevnim pre/ampovima i visokoosjetljivim zvučnicima - horne sa Lowtherima ili spomenuti Avantgarde. Većina ljudi nije čula Lowther, a ja nisam nikad čuo Fostex od 13 cm... :sarcastic_hand: Imre, kao i uvijek imaš poštene prijedloge. Baš već dosta vremena i njuškam po netu tražeći takve teme i skupljajući ideje. Mislim da sam blizu da se odlučim za RH84 koji je djelo baš našeg Alexa Kitica i nekakav WOT. Još mi nedostaje ideja za daljinsko upravljanje, odn. neki kit kojeg ću ćak i ja znati sastaviti - od točke do točke - kao u Mikijevom almanahu... :buehehe: Već sam razglasio svim znancima da trebam stare lampaške radio uređaje i da ih ne daju cig....romima kad obilaze sela sa TAM-ićima. :DEDIT: Sad sam pogledao link za OB kit. Na prvi pogled mi se sviđa, ali mi se ne sviđa 1.295 USD + shiping + carina na zbroj cijene i shipinga + porez na sve zajedno. Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je cena za aktivan sistem, dakle sa pripadajućom skretnicom i pojačalima ... ako se ne varam, ne mora se uzeti sve kompletno, već može i parcijalno, shodno onome što ti treba, tj što možeš da si priuštiš. No da ne davim ja više, nek dotični (ne)imenovani član kaže nešto više o svemu tome ... ja sam ipak, u celoj toj priči, samo slučajni prolaznik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je cena za aktivan sistem, dakle sa pripadajućom skretnicom i pojačalaima ... ako se ne varam, ne mora se uzeti sve kompletno, već može i parcijalno, shodno onome što ti treba, tj što možeš da si priuštiš. No da ne davim ja više, nek dotični (ne)imenovani član kaže nešto više o svemu tome ... ja sam ipak, u celoj toj priči, samo slučajni prolaznik.

Hvala, lega!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli Selenium d220ti i legli na levkove kao dupe na nošu :clapping: Posle mnogo muke, nevolje i strepnje... Preko Atlantika do Rima, odatle sve do malene Srbijice pa pravo u Mlađine ruke :my2cents: Hvala puno Gagiju i njegovoj svastici :air_kiss: (zaista mi je njegova svaja donela zvučnike, ljubi je Mlađa :) )Slike sutra :rolleyes: Vok lajk an edžipšn :dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...