Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Rado ću vas SVE ugostiti na Trafobalu, biće mi čast, privilegija i zadovoljstvo!!! :)

ZZZ, kolko sam shvatio iz uputstva uz trafo, on konstrukcijski ima dva primarna i dva sekundarna namotaja i svi su identični, tako da sa njihovim rednim/paralelnim povezivanjem dobijaš razne odnose, uključujući i mogućnost da ih povežeš tako da se prokletinja ponaša i kao autoformer.

Ne vidim poseban problem ni u fabrički ugrađenom kablu, fantastičnog je kvaliteta kao i RCA konektori na njemu, neki niklovani američke proizvodnje...da ne pričam o matici za uzemljenje, taj nivo kvalieta i niklovanja sam viđao na sličnim po veličini i obliku na laboratorijskim vagama...ma bruka, i utopija za sadašnju pankinesku globalnu industriju.

...Anybody, jel ima možda neko u špilji sakriven i T1000 možda? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15.5.2016. at 3:10 PM, Zflazar said:

Rado ću vas SVE ugostiti na Trafobalu, biće mi čast, privilegija i zadovoljstvo!!! :)

ZZZ, kolko sam shvatio iz uputstva uz trafo, on konstrukcijski ima dva primarna i dva sekundarna namotaja i svi su identični, tako da sa njihovim rednim/paralelnim povezivanjem dobijaš razne odnose, uključujući i mogućnost da ih povežeš tako da se prokletinja ponaša i kao autoformer.

Ne vidim poseban problem ni u fabrički ugrađenom kablu, fantastičnog je kvaliteta kao i RCA konektori na njemu, neki niklovani američke proizvodnje...da ne pričam o matici za uzemljenje, taj nivo kvalieta i niklovanja sam viđao na sličnim po veličini i obliku na laboratorijskim vagama...ma bruka, i utopija za sadašnju pankinesku globalnu industriju.

...Anybody, jel ima možda neko u špilji sakriven i T1000 možda? :)

Ne bi ni trebalo da vidis nikakv problem u postojecem kablu. Sigurno je kvalitetan.

samo pici - sve skockano - pa na slusanje :)

i pisi utiske kao i do sada.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Zflazar said:

navodno se i tako može vezati po Cotterovom uputstvu

Pa da,

U PDFu (za mark I, mozda se mark II rzlikuje?) je oznaceno da je tako vec povezano.

to je ovaj link "auto" na shemi

a na plocici koja se nalazi pozadi gde su konektori za prevezivanje, su to verovatno oni bakarni vodovi

koji idu odozgo do dole izmedju pinova lemnih usica... :)

Screen shot 2016-05-18 at 09.28.49.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zflazar said:

jesi TAD nabavljao nov ili polovan?

pitam jer imam ovde interesenata za nabavku samo dijafragmi

Jedan par imam poodavno a drugi sam kupio na KP  pre 20tak dana(oba polovna). Jednom sam ih otvarao i nema tu dijafragme, već alu traka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zflazar said:

jesi TAD nabavljao nov ili polovan?

pitam jer imam ovde interesenata za nabavku samo dijafragmi

Jedan par imam poodavno a drugi sam kupio na KP  pre 20tak dana(oba polovna). Jednom sam ih otvarao i nema tu dijafragme, već trakasta folija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...